Prizim Yandı…

-

Evet efendim, yine-yeni-yeniden bir geri dönüşüm projesi ile sizlerle birlikteyim…Dün akşam, duvardaki sabit prize takılı olan üçlü çoğaltıcı prizden garip sesler gelmeye başladı. Priz, çat-çıt-pıt-pat diye sakin sakin mırıldanırken; bu sesler kısa sürede, duman efektiyle bir show görünümü almaya başladı. “Anam yanıyoz” nidasıyla bu duruma müdahale etme ihtiyacı hissettim kendimde… Ve sonuç; artık elimde işe yaramayan bir çoklu priz var. İşe yaramaz hale gelen bu çoklu prizin akıbetine yeniden yön vermek için kolları sıvadım ve işe koyuldum.

Yapım aşamaları için lütfen burdan buyurun…

51 yorum gelmiş

 1. celebi74

  süper.. eline sağlık…belkide prizlerin yanması da bekleyemeceğiz ha bundan sonra.. :)) tam yanıbaşımda altılı bir priz var :) hehehehebozulmuş diye numara yapsammı acaba …:)

 2. gulenbayan

  Yahu durun kızlar; bu bir geri dönüşüm. Yapalım tamam da önce Methods’un prizi gibi pörtleyen bir priz denk gelmesini bekleyelim. Durup dururken kullanılan prizi mumluğa çevirirsek bunun neresi geri dönüşüm :PYapma çelebi’m, yapma; bozulmasını bekle. HihihihiJapon fenerlerini anımsatan bu geri dönüşüm çok güzel olmuş. Eller dert görmesin sevgili Methods.

 3. nalana

  Methodun yerine gidince bu günkü yazısını da okumadan geçmeyin haaaBen artık methodstan gelecek hiç bir şeye şaşmamaya karar aldım:)))

 4. aheng

  Hay Allahım ya,acaip bişey olmuş(yani güzel demek istedim:) pes valla,kimin aklına gelir,tabiikide Methods’un,ellerine sağlık yaratıcı beyin,çok güzel olmuş çokk.

 5. vsezen

  Yine bir Methods orijinalliği :) ve yine çok yaratıcısınız efem, bundan sonra bozulan prizleri tamir etmek isteyen eşimle kapışacağız sizin yüzünüzden :P Tebrik ederim.

 6. sevimli hayat

  ben şimdi attığım prizemi yanayım daha önce niye yayınlamadın onamı yanayım:)))))şaka bir yana ellerine fikrine sağlık çok güzel bir geri dönüşüm olmuş

 7. sesiber

  ben gidip üstelerine su döküp yakayım tüm prizleri ya da 1 milyoncudan alalım, ölüp-geri dönmesini bekleyemeyeceğim sanırım, bir şeyler yapalım işte.çok güzel bir geri dönüşüm olmuş, ellerine sağlık.

 8. Methods

  Yorum yapma nezaketinde bulunan herkese çok teşekkürler… Beğenmenize çok sevindim.Herkese tek tek teşekkür etmeyi çok isterdim ama bu seferlik beni mazur görün.Paylaşarak çoğalacak olan bilgi ve birikimlerimizin, buradaki varlığımızı daha da anlamlı bir bütüne götüreceği düşüncesindeyim…Herkese Sevgi ve selamlarımla…

 9. aysun0687

  valla yaşa sen :) bende de yanık bir priz duruyordu atmaya kıyamıyordum valla ben de buna benzer birşey yapabilrim çok iyi oldu ya çok sağoleline sağlık bu arada =)

 10. gulenbayan

  Sevgili Methods; tek tek teşekkür etmeye uğraşmayın. Siz bize lazımsınız, yorulmayın. İlham perilerinizle aranıza girmeyelim :) Yeni eserlerinizi görmek üzere tam tekmil burada bekliyoruz biz..

 11. EMEL03

  İnanılmaz güzel ve yarıtıcı bir fikir olmuş cidden. Hiç aklıma gelmezdi mumluk olabileceği. Harika olmuş. Ellerine sağlık. Ben bunu prizi yakmadan deniycem:))))

 12. Methods

  aysun0687, çok teşekkür ederim, beğenmenize sevindim…Umarım sizde yanmış prizinizi değerlendirirsiniz.:))

 13. Methods

  Saatoniki, :)))) teşekkür ederim… Çok uzun zaman önce yaptığım bir paylaşımdı bu! Bloguma da beklerim; zira yaptığım her türlü yeni paylaşım artık sadece orada:)))Burada pek vakit geçirmiyorum artık.Selam ve sevgilerimle…:)

 14. dolunay82

  Methods bende merak ediyordum.2009 un enlerindede bahsettim biraz önce.güzel işlerini özledik.neden uğramıyorsun buralara?

 15. Methods

  dolunay82, çok teşekkür ederim.Özlendiğimi bilmiyordum; ne güzel…:)Artık 10 marifete, daha önce yapmış olduğum paylaşımlara yorum yapan üyelere cevap vermek adına giriyorum sadece.Burada emek veren herkese sonsuz saygım var.Fakat, yapılan işlerin tekrar ediliyor olması ve her defasında özgün olmayan-sıradan işlerin temcit pilavı hesabı ısıtılıp ısıtılıp yeniden sunuluyor olması bana tuhaf geldi. Şunu da belirtmek isterim ki; gerçekten çaba harcanmış ve kalite değeri yüksek işlerin paylaşımıda söz konusu. Bu çalışmaları yapan arkadaşları tenzih ediyorum.Bununla birlikte yaratıcılıktan yoksun işlerin adeta bir deha mucizesi gibiymiş gibi ilgi görüyor olması da beni burdan soğutan nedenler arasında. Bunun en basit örneği; yapılan yarışmalar… Anlamsız puanlamalar ve üyelerin ilginç değerlendirmeleri pek kabul edilebilir gibi değil.O yüzden daha önce de bahsetmiş olduğum gibi buraya gelme nedenim sadece daha önceki paylaşımlarıma yorum yapan üyelere teşekkürlerimi sunmak.Artık paylaşımlarımı sadece blogumda yapıyorum. Buyrun beklerim:)))http://methods-methods.blogspot.com/Sevgi ve selamlarımla.Methods

 16. dolunay82

  Fikrine saygı duyuyorum.bloğunuda zaten sessizce takipteyim.başarılarının ve ilginç tasarımlarının devamını dilerim.

 17. Rengin Efendisi

  Methods sana burada yayınlanan tekrar çalışmalar ve özgün eserler konusunda kesinlikle katılıyorum. Blogunu takip listeme aldım. Düzenli izliyorum.Sevgiler…

 18. Methods

  Rengin Efendisi, ilginiz için çok teşekkür ederim.Yeni paylaşımlarda görüşmek üzere…İyi seneler :)

Bir cevap yazın

Paylaşırsanız çok makbule geçer:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest
Share on LinkedIn
Linkedin

İğne oyası ve boncuk işlemeli kese yapımı

| | 0 Yorum

Bu yılbaşı için farklı bir şey yapmak istedim. Keseleri çok seviyorum bu yüzden yılbaşı kesesi yapmaya karar verdim. Ama nasıl süsleyeceğimi bulamazken pul ve boncuklardan bir şeyler yapabilirim dedim. Sevdiklerime...

Nakış malzemeleri nereden alınır?

| | 0 Yorum

Nakış malzemeleri nereden alınır? Eğer el işlemesi, nakış, kanaviçe, Brezilya nakışı, ince tığ işi gibi ince marifetlere sahipseniz ya da olmak istiyorsanız, o zaman nakış malzemeleri gerekiyor size. Peki bu...

Dantel kitap ayracı yapımı

| | 1 Yorum

Yeni yılda bir süre hediye almamız gerekir günler öncesinden kimlere ne hediye alacağımızı düşünürüz. İşte size bir hediye alternatifi, tek başına ve ya bir kitapla birlikte verebileceğiz dantel kitap ayracı....

Video: Düz nakış işleme nasıl yapılır?

| | 0 Yorum

Sevgili Melda Hanım, yapımı pratik ama harika sonuç veren bir düz nakış uygulaması gösterdi bize bu videomuzda. Çok güzel bir pano çıkıyor ortaya, bakın bir. Size de işleme isteği gelecek, eminiz.  ...