Pudra renk fransız dantelli, fırfırlı bebek tulum takımı

-


Pudra renk fransız dantelli, fırfırlı bebek tulum takımı ile merhaba arkadaşlar :)
Kız bebek hastane çıkış setimiz hem romantik hem de renkli olsun diyenler burada mı? :) Haydi gelin sizlerle yeni bir model daha paylaşayım. Ekru renk ile pudra dantelimizi kombinlediğimiz full dantel setimiz sade ve zarif model arayan annelerimiz için çok şık bir alternatif oldu.

Kat kat fırfır pudra dantel süslemeli bebek hastane çıkış setimizi sizlerle paylaşmak istedim. Yine tamamen el becerisi gerektiren dikiş işi oldu. Dikiş yapmayı sevenler haydi gelin ekran başına :)
Doğum sonrası fotoğraf çekimlerinde hem bebeği rahatsız etmeyecek hem de şık bir model arayan annelerimiz için harika bir set oldu.

Kat kat pileli pudra danteller çok romantik değil mi sizce de? Takımımız oldukça zarif ve bir o kadar da gösterişli oldu.


“Pudra renk fransız dantelli, fırfırlı bebek tulum takımı”

Süslemesi için kullanılan malzemelerimiz;
1. kalite pudra dantel
Süslemesiz olarak 1.kalite %100 pamuk bebek tulum eldiven şapka takımı
Pudra kurdele
Yarım inciler

Fiyonkları istediğiniz formda büzerek yapabilirsiniz. Biz kuyruklu fiyonk uyguladık. Dantelleri de istediğiniz yoğunlukta ve pileli dikebilirsiniz.

Fırfırlı bebek tulum takımı hazırlanışı; süslemesiz tulumumuzun yakasına yuvarlak formda pile vererek ve eşit hizalayarak dantelimizi dikiyoruz. Biz 3 kat uyguladık. İsteğe göre yoğunluğunu siz ayarlayabilirsiniz. Şapka üzerine aynı şekilde 2 kat dantel dikiyoruz. Eldivenlerimizi fiyonklar ile süslüyoruz. Özellikle sade model arayanlar için güzel bir alternatif olduğunu düşünüyorum.


Battaniyemizin hazırlanışı ise şöyle, köşeden çapraz olacak şekilde hizalayarak makinada dikebilirsiniz. Makine dikişi daha kusursuz oluyor. Ama makinası olmayanlar için elde de dikilebilir. Pile vererek dikilmesi modele son derece şık fırfırlı bir hava katıyor. Burada önemli olan hizalamayı düzgün yapabilmektir. Burada el becerisi çok önemli. Anne için terlik ve taç için de aynı şekilde pudra dantelimiz pileli olarak uygulanıyor. Geriye kalan kısımları kurdeleler ile süslüyoruz. Kurdelelerin ortasına minik inciler kullanıyoruz sadece. İnci ve taş fazla kullanmadığımız için bu kadarı yeterli.

İhtiyaca göre her modelde olduğu gibi bu takımın içeriğini arttırıp azaltmak mümkündür. İhtiyaca göre takımın diğer parçaları da hazırlanabilir. Bebek takı yastığı, bebek battaniyesi, anne için uygun renklerde lohusa terlik ve taç takımı, baba broşu, alt açma seti, bebek ayakkabısı, saç bandı, bebek kapı süsü, puset süsü, anne ayak ucu süsü gibi parçalar da takıma eklenebilir. Ve hatta ürünler üzerine parlak taşlarla ya da aplikelerle isim de yazılabilir. Tamamen zevkinize kalmış.

Diğer çalışmalarım için bana hemen aşağıda bulunan profilimdeki ÖYKÜLÜ TASARIMLAR sayfalarımdan ulaşabilirsiniz.

İyi günler dilerim herkse…

Bir cevap yazın

♥Her Tasarımın Bir Öykü’sü Olmalı♥ Anneler ve Yavruları İçin Kişiye Özel Tasarımlar yapan bir Anne bir Öğretmen ve bir Tasarımcı. Hobisini iş edinmiş şanslı bir Kişi. Anne-Kız & Anne-Oğul Tasarım Kıyafetler, Bebekler için Tasarım Kıyafetler, Hastane Çıkışları, Lohusa Setleri, Anne Kız Tasarım Elbiseler, Saç Aksesuarları, Konsept Süslemeler, Mevlüt Setleri, Organizasyon Süslemeleri gibi aklınıza gelebilecek tüm özel günleriniz için Kişiye Özel ürünler hazırlamaktayız. Ürünlerimizin Güncel Takibini Yapabilmeniz İçin Sayfa Adreslerimiz www.oykulutasarimlar.com www.instagram.com/oykulutasarimlar www.facebook.com/oykulutasarimlar