Ramazan hediyeli Ayın Marifetlisi!

-

Screen shot 2014-07-02 at 12.23.00 PM

Hem geçtiğimiz ay ödüllü yarışmamız olduğu ve Ayın Marifetlisi etkinliğine mola verdiğimiz hem de Ramazan ayına girmiş olduğumuz için, Temmuz’da iki tane Ayın Marifetlisi seçmeye karar verdik. (Ayın Marifetlisi etkinliği ile ilgili bilgi yazımızı burada okuyabilirsiniz). Hadi klavyenize kuvvet; yaptığınız çalışmaları yapım aşamalarıyla gönderin, blogunuzda da en azından henüz yayınlanmamış olsun. Bilgilendirici yazı ve fotoğraflarla hem çalışmanız hakkında insanları aydınlatın hem de hediyeler kazanma şansınız olsun. Bu ayın hediyeleri:

1. Favoreat’in katkılarıyla, Homend mutfak robotu

2. Arnica kıyma makinesi

Mutfağınızda işinize yarayacak bu cihazları kazanmak gördüğünüz gibi pek de zor değil. Temmuz ayında en çok anlatımlı yazı gönderen kişi mutfak robotunu, ikinci sırada yer alan kişi kıyma makinesini kazanacak.

47 yorum gelmiş

 1. Avatar photo

  Merhaba shane . Yazının son paragrafında Temmuz yerine Haziran ayı yazıyor :)) Selamlar ve sevgiler …

 2. Avatar photo

  Bir sorum daha :) bloğumda dekorasyon amaçlı çektiğim fotoğrafta yer alan bir çalışmanın, yapım aşamasını anlatan bir post olarak bloğumda yayınlamadıysam bu çalışmayı sizin kriterlerinize göre hazırlayıp gönderebilir miyim, teşekkürler…

 3. Avatar photo

  @Sevde CAMDALI; tabii ki her şey olabilir, normal yazı göndermekten farklı bir şey yok, bir yarışma değil aslında. Yarış kısmı sadece bu kritere uyan en fazla yazıyı yayına sokma tarafı işin.

 4. Avatar photo

  @sevginin gunlugu; tabii, bizde yayınlandıktan sonra blogda yayınlayabilirsiniz. ikinci sorunuzun da yanıtı evet :) bekliyoruz yazılarınızı.

 5. Avatar photo

  sevgili shane ben şöyle bir sorunla karşlaştım sizin için ve kendi bloğum için postu hazırladım fakat sizin için hazırladığım taslakta sonunda daha fazlası için bloğuma diyorum ya, yayınlamadığım bir postu link olarak sizde gösteremiyorum. acil çözüm arıyorum, sevgiler…

 6. Avatar photo

  @sevginin gunlugu; zaten “fazlası blogumda” demeyeceğiniz postlar bekliyoruz şu kapsamda. yani tabii ki blogunuzun genel linkini verin isterseniz yazınızın sonunda ama burada istiyoruz ki aşamalarıyla, fotoğraflarıyla buraya özel bir anlatımlı yazı / yazılar olsun. burada yayınlansın, sonra blogunuzda yer alsın isterseniz. anlatabildiğimi umuyorum ama anlaşılmadıysa sormaktan çekinmeyin.

 7. Avatar photo

  sevgili shane, konuyla ilgili açıklayıcı bilgilerinizle şimdi aydınlandım, çok teşekkür ediyorum, bize de kolaylıklar diliyorum :))) işim çok zor umudum yok yarışmadan çünkü ben bütün çalışmalarımı bebeğim uyuduktan sonra yapıyorum ve gecenin o vaktinde çekilen fotoğraflar kalitesiz çıkıyor onları da yayınlamak istemem doğrusu, çareler tükenmesinnnn…. sevgiler…

 8. Avatar photo

  @sevginin gunlugu; rica ederim. aslında fotoğraf kalitesi konusunu hallederseniz kazanmamanız için bir neden yok, en çok sayıda anlatımlı yazısı yayına giren kişi olursanız kazandınız gitti :) ama öte yandan sizin yazılarınızdaki fotoğraflar zaten çok güzel oluyor, eminim halledersiniz. hadi bekliyoruz.

 9. shane, ben de katılmak istiyorum ama, öğrenci olduğum için kaliteli bir fotograf makinem yok. Aşağıdaki resmin kalitesindeki resimleri kabul edecek olursanız ben de katılmak istiyorum ve çok mutlu olurum

 10. Shane, yarışma için bir çalışma ekledim sayfaya. Resimlerin kalitesinin yeterli olup olmadığı ve doğru yere ekleyip eklemediğim konusunda bilgi verirsen sevinirim

 11. Avatar photo

  @astrahan; teşekkür ederiz ilginiz için. çalışmaların yayına girmesi zaman alıyor, bir onay sırası olduğu için. sizinki de sırada, yayına çıkmak için bekliyor. sıkıntı yok yani.

 12. sevgili shane, daha önce ayın marifetlisi ödülünü kazananlarda katılabiliyor mu?birde 1. olduk diyelim ben kıyma makinesini istesem bana onu yollar mısınız?

 13. Avatar photo

  mrb sevgili shane, bu yarışma için gönderenleri ayrı bir bölümde göstermiyorsunuz galiba ya da ben mi göremedim? Fazla fazla yayınlamayalım bir dahaki yarışmaya kalsın olmaz mı, :))))) sevgiler

 14. Avatar photo

  @demetoyku; kazanan iki kişi arasında anlaşırsa neden olmasın? tabii ki göndeririz, diğer kişiye de uyarsa. ve tabii ki ayın marifetlisi olanlar yeniden katılabilir, neden katılmasın… sevgiler.

 15. Avatar photo

  @sevginin gunlugu; ayın marifetlisi için ayrı bir bölümde göstermiyoruz zaten yazıları. çünkü bu bir yarışma değil aslında. her ay düzenlediğimiz bir etkinlik. anlatımlı, tarifli yazılar her zaman çok faydalıdır okuyan için, biz de bu tip yazılara daha çok yer vermek istiyoruz. ayın marifetlisi için yapmanız gereken, bu yazılardan mümkün olduğunca çok yollamak. kazanmanın yolu bu, o nedenle bir dahaki yarışmaya kalsa olmaz :))) burada kazananı miktar belirliyor zira. sevgiler.

 16. Ayyy çok mutlu oldum, teşekkürler shane. Konuların yayına girmesinin uzun sürdüğünden haberim olmadığı için konu açarken yaptığım bi yanlıştan ötürü yayınlanmadı sandım.

 17. Avatar photo

  @astrahan; rica ederiz. ama biliyorsunuz ayın marifetlisi olmak için bir anlatımlı yazı yetmiyor :) hadi bekliyoruz hepinizden.

 18. Avatar photo

  sevgili shane, en son yayınlanan postum (kendin yap hediye kartı) çok aşamalı ve anlatımlı olduğu halde etiket kısmına geçilmemiş, bu postum yarışma için geçerli değil anlamında mı? teşekkürler

 19. sevgili shane,birden fazla yazı gönderdiğim ve yayınlandığı halde sadece (kumaştan kaftan dikimine )onaylandı yazısı geldi diğerleri onaylanmamış mı oluyor? ayın marifetlisi seçimi için yeterli değil mi?
  birde sevginin günlüğü, etiketten bahsetmiş anlıyamadım açıklarsanız sevinirim.

 20. Avatar photo

  @ozlem vs; muhtemelen diğer onay mailleri spam kutusuna düşmüştür, olabiliyor öyle. etiket konusu şöyle; biz kendimize göre etiketlerle ayırıyoruz çok aşamalı anlatım içeren yazıları. takdir edersiniz ki bazı işler, doğası gereği bu şekilde tarif edilmeye uygun olmuyor. yapı itibariyle çok basit olunca, fazla anlatacak da bir şey olamıyor. bu nedenle bazı işlerinizi o kapsamda yayına aldık, bazılarını alamadık. yine de tarif içeren her yazı çok değerli, onu söylemem lazım.

 21. sevgili shane, anladığım kadarıyla etiketlere ayırdıklarınız yarışmaya dahil oluyor. peki etiketlenenleri biz görebiliyormuyuz bizede mail olarak bildiriyormusunuz ?gönderdiklerimin hangisi dahil hangisi sadece sergilenmiş oluyor nasıl anlıyabilirim yolladıklarımın içinden örnek göstere bilirmisiniz yoksa hiçbiri dahil olmuyor mu?

 22. Avatar photo

  @ozlem vs; etiketleri siz de görebiliyorsunuz yazıların altında. “çok aşamalı anlatım” etiketi eklediğimiz yazılar etkinliğe dahil oluyor.

 23. Avatar photo

  10marifet hediyelerinin tadına varmış biri olarak çalışmalarıma hızla devam ediyorum.. çok keyifli bir etkinlik herkese tavsiye ediyorum..sevgiler..

 24. Avatar photo

  http://10marifet.org/yazi/keceden-rengarenk-cicekler/ benim çiçeğimin altına da “çok aşamalı anlatım” yada anlatımlı yazısı yok etkinliğe katılım için bu iki etiketin olması mı gerekiyor, gönderdiğimiz anlatımlı yazının yarışmaya hangisinin katılacağına bu etiketi ekleyerek mi karar veriyorsunuz yazı eklerken biz böle bir yazı ekleyemiyoruz malesef :(

 25. sevgili şahane , (peynir kutusu değerlendirme,peçete dekupaj )adlı yazım çok aşamalı anlatımlı olduğu halde etiketlenmemiş :( çok aşamalı anlatımlı istediğiniz için yeni çalışmalar yapıyorum emek sarfediyorum ve etiketlenmediğini görüncede çok üzülüyorum:((

 26. Avatar photo

  @eminekrk; etiketleri teknik olarak siz ekleyemiyorsunuz. bizim tarafımızdan ekleniyorlar. bu etkinlik için de evet, çok aşamalı anlatım etiketine sahip olan yazılar değerlendirilmiş oluyor. bahsettiğiniz çalışma çok güzel ve faydalı; bununla beraber çok aşamalı özelliğe sahip değil. çok teşekkür ederiz.

 27. Avatar photo

  @ozlem vs; öncelikle rice ederim ne şahanesi :) kendime vaktiyle sevdiğim bir yabancı dizi karakterinden esinle “shane” takma adını seçmiş bulundum, o gün bugündür pişmanım ama artık değiştiremiyorum da :) neyse, teşekkürler uyardığınız için, ekledim etiketi. elinize sağlık. üzdüğümüz için özür dileriz.

 28. kusura bakmayın bir anda yazdım, bende şimdi farkediyorum yanlış yazmışım:) ama şahane de güzel olmuş bence:) ilgilendiğiniz için teşekkür ederim :))

 29. Avatar photo

  Shane benimde iki paylaşımımda etiket yok (Keçeden tavuk şeklinde el kuklası,Keçeden gülen suratlı cüzdan) ve iki paylaşımımda detaylı bir şekilde anlatmama rağmen çok aşamalı anlatım diye etiket geçmemişsiniz (Laleli keçe çanta, Keçeden dilim pasta yapımı) ilgilenirseniz sevinirim :)

 30. minik resim çerçevesi yazım, aşama aşama detaylı bir şekilde anlattığımı düşünüyorum. sizce öyle değil mi? etiket kısmına belirtilmemiş, birde yazı tahtası yapımı ile ilgili bir çalışma yollamıştım size ulaşmadı mı?
  ulaşmadıysa birdaha göndere bilirim bilgilendirirseniz sevinirim iyi çalışmalar:)

 31. Avatar photo

  @pinkgirldamla; ismini verdiğiniz çalışmalarınız beklediğimiz çok aşamalı anlatıma uymuyor. yapıları itibariyle nispeten basit işler oldukları için, elbette kıymetli olmakla beraber ayın marifetlisi kapsamında değerlendiremiyoruz bunları.

 32. Avatar photo

  @ozlem vs; editörümüz izinde olduğu için sanıyorum yoğunluktan ben hata yaptım. kusura bakmayın, ekledim. yazı tahtası yapımı çalışmanız ulaşmamış.

 33. merhaba , (tuvalet kağıdı rulosundan uzaylı kalemlik )yazım çok aşamalı anlatımlıydı yine bir yanlışlık mı oldu acaba ,bilgilendirirseniz sevinirim:)

 34. Avatar photo

  @ozlem vs; bu sefer yanlışlık olmadı, sağolun. bazı yazılar için editör arkadaşımla çok arada kalıyoruz, ama yukarıda da dediğim gibi yapımı bir bakışta anlaşılan basit çalışmalar için çok aşamalı anlatım demek çok doğru gelmiyor.

 35. Avatar photo

  merhaba shane aslında bu yazıyı yazarken emin olun çok düşündüm, benim tarzım da değil aslında.. yaptığım çalışmalardan ikisinin çok aşamalı ve anlatımlı olduğunu düşünüyorum fakat etiketlenmemiş etiketlenmesi gerekiyormuş sanırım.. rica etsem tekrar çalışmalarım incelenebilir mi? şimdiden teşekkürler.. sevgiler..

 36. Avatar photo

  tabii bakarız sevgili @bzmdnymz. sizden rica etsem hangi ikisi olduğunu belirtebilir misiniz? mail atabilirsiniz isterseniz.

Bir cevap yazın

Avatar photo

Türkiye'nin en büyük el işi & kendin yap sitesine ve kızım Leyla'ya bakmakla meşgulüm. İkisi de çok hoşuma gidiyor.

Sizzix makinesi isteyen?

| | 8 Yorum

Marifet Postası bültenlerimizde bazılarınız görmüştür; Mart ayında ödüllü bir yarışmamız var ve ödülümüz de bir Sizzix kesim makinesi ile güzel bir kalıp olacak. Birçok marifetlinin işine yarayacak bu güzel alet başta...

2016’da ilk Ayın Marifetlisi ne kazanacak?

| | 17 Yorum

Şubat ayı sonunda, Ayın Marifetlisi olacak arkadaşımız için sıcak bir hediye hazırladık: Cici bici bir mısır patlatma makinesi ve ona eşlik edecek çok şık bir battaniye. Bunları kazanmak için normalde...

Ödüllü yılbaşı yarışmamız bitti!

| | 7 Yorum

Ve bir ödüllü yılbaşı yarışmamız daha sona erdi. Şimdiye kadar gördüğümüz en kıyasıya mücadelelerden birini yaşadık, bu bir gerçek. Gecenin yarısına 1 dakika kala hala yazı editlediğimizi görünce, bir dahaki...

Tuch Expo’yu gezelim mi beraber?

| | 9 Yorum

Bir el işi ve hobi fuarına ihtiyacımız vardı. Tuch Expo bu eksiği kapadı ve ve ilk kez düzenlenmesine rağmen genel olarak sorunsuz, renkli ve zengin bir fuar organizasyonu gerçekleşti. Basın...

Ödüllü yılbaşı yarışması desek?

| | 35 Yorum

Ödüllü yarışma yapmak için bahane çok E yılbaşı da gelmişken hediye verme isteğimize sağolsun HOBIUM da ortak oluyor ve 3 kişiye malzeme paketi oluşturma şansı veriyor. Şöyle: 1. olan kişi...

Kasım’da ödüllü yarışma başkadır!

| | 28 Yorum

Kasım’da Ayın Marifetlisi arası veriyoruz ve bir ödüllü yarışma yapıyoruz sevgili marifetli dostlar. Fotoğraftaki Sinbo dikiş makinesi bu yarışmanın kazananına gidecek. Bu sefer şöyle yapıyoruz: Birkaç örgü odaklı konu başlığı veriyoruz...

İyi ki doğdun 10marifet!

| | 8 Yorum

Canımızın içi, işimiz gücümüz, göz bebeğimiz 10marifet’e ilk yazısını girişimizin üzerinden bugün tam 9 yıl geçmiş oluyor. O zamanlar ne Facebook vardı ne Instagram; sosyal medya daha icad edilmemişti. Bugünkü gibi...

Sevimli 10 penguen yapımı

| | 0 Yorum

10marifet’te yer alan, farklı tekniklerle yapılmış birbirinden şirin 10 pengueni bir araya getirelim dedik, fena mı ettik yani? Penguen yapasınız geldiyse sizi tutmayalım, hatta yol gösterelim. Hadi buyrun: 1. Fimo...

Evimin kedisi – rölyef pano yapımı

| | 4 Yorum

Kış, kar yarışma derken evi dağıttığım için yumaklar oğlumun eline geçmiş. Yav! bizim evde de sarı bir kedi varmış Yumaklarımı darmadağın etti. Sevimli kareler çekince de bunlarla güzel bir scrapframe hazırlamaya...

Kış güzeli Ivy

| | 21 Yorum

S on dakikada anca tamamlayabildiğim Ivy hanımla tanıştırayım sizi. Kararsızlıktan ölmek üzere olduğum anlar oldu kostümle uğraşırken, yapım aşaması fotoğraflarında denediğim kumaş kombinasyonlarının bir kısmını görebilirsiniz zaten. Ayrıca beni örgü...

Kırmızı paltolu kız kolyesi

| | 3 Yorum

Kar yağmış her yere, belli belirsiz ayak izleri var her yerde… Soğuk ama güzel, canlandırıyor kırmızı paltolu kızı kendine getiriyor… Tüm düşüncelerden arınıp kar tanelerinin duruluğuna bırakıyor kendini… Yürüyor ve...

Kar canavarı Yeti ve Eskimo kız

| | 2 Yorum

Uzun zamandır kar yağmadığı için karlı bir ortamda fotoğraf çekemedim, arka plan bahar gibi görünse de aslında kar seviyorlar çok Amigurumi kar canavarı Yeti ve Eskimo kızımız yarışmadaki yerlerini alıyorlar....

Cevizlerden kapı süsü yapımı

| | 0 Yorum

Cevizlerden zarif kapı süsü yapımı. Duyuru postunu ekliyorum. İhtiyacımız olan plastik bir kap, silikon tabancası, altın yaldız sprey boya ve tabii ki ceviz. Kabımızın içini dışını sprey boyayla boyayıp cevizlerimizi...

Kapşonlu atkı yapımı

| | 4 Yorum

Merhabalar Yarışmayı yeni gördüm sayılır, bu yüzden süresinin uzatılmasına çok sevindim. Hemen çizimler, fotoğraflar hazırladım. Özellikle konusunu çok sevdim. Kış… Kış denince aklıma kar gelir, her yerin beyazlara büründüğü  manzaralar...

Örgüden minyatür ev

| | 7 Yorum

İlk not: bu proje tamamen benim kendi kafamın içinde dönen tilkiler sonucu ortaya çıkmıştır Hiçbir şekilde internetten veya başka kaynaklardan esinlenme, örnek alma yapılmamıştır. Yarışmanın duyuru postunu gördüm ve hemen...