renkli ayraçlarım

-
kitap ayraçları
kitap ayraçları

Kendi yaptığım ebru kağıtlarından kitap ayraçları yaptım.Biraz karton,tutkal,yün,kaplamak için ebrulu kağıt hepsi bu.Sevilendesenlerden kap kağıdı da olur.Düzgünce yapıştırdıktan sonra zımbayla üste delik açılır,uygun renkten yünle pomponyapılıp,takılır.Birgün de basitçe ebru yapımını yazarım.

6 yorum gelmiş

  1. hobim

    Esas ebrucular duymasın:) ben o tarzı da denedim.Toprak boyalar,öd falan oldukça zahmetli…Buradaki uygulama hobi marketlerde satılan ebru boyalarıyla olan daha kolay olan bir uygulama.Toz kitre ölçüsüne göre suya konup 3 gün kadar bekletiliyor,arada karıştırıp,en sonunda süzülüyor. Biz çocuklarla yuvada birkaç haftadır çalışıyoruz,bloğuma bakabilirsiniz. http://wwwhobim.blogspot.com/

  2. hobim

    Sevgili çocuklaçocuk ,sayfamı ziyaret etmişsin .Buraya yazayım ,gittiğimiz yuva Alibey Çocuk Yuvası .Orada gönüllü olarak elimizden geldiğince o çocuklara sevgi vermeye çalışıyoruz,el-işleri bunun için araç oluyor.10marifet sitesinden de çok fikir alacağım sanırım.Ayvalık ÇYDD üyesiyim ve bizim bu yuvada yaşayançocuklarla ilgili çalışma projemiz 5.yılına girdi.

Bir Cevap Yazın

Paylaşırsanız çok makbule geçer:
Share on FacebookTweet about this on TwitterPin on PinterestShare on Google+Share on LinkedIn