Cumartesi, Ekim 29, 2016
Renkli çekmeceler

Renkli çekmeceler

29

çekmece yapımı
Bu çekmeceleri yapalı çok uzun zaman oldu hatta aşındı bile çekmece kaplamaları :)

Kuzumun yatağının altında gördüğünüz çekmeceleri kocaman bir koliyi ortadan ikiye ayırarak yaptım. Altını ve üstünü yapıştırdığım koliyi ortadan kestim ve yatak yüksekliğine göre ayarladım yüksekliğini. Kolinin sıkıcı görüntüsünden kurtarmak amacı ile çekmeceleri kaplamak istedim. Bir çekmeceyi her yerde satılan (adını da bilmediğim) malzemeyle kapladım. Diğerini de grapon kağıtlarıyla kaplamak istedim ve rengarenk grapon kağıtlarını yapıştırarak kapladım. Çekmeceler için çok severek aldığım kulpları da takınca yepyeni saklama yerlerim oldu :)

çekmece yapımı
Bu çekmece kızımın battaniyelerini topluyor.

çekmece yapımı
Bu çekmece de kızımın hırka ve yeleklerini toparladı :) Saklama alternatifi olması dışında yatağın altının görünmesini de önlemiş oldum, onun için çok kullanışlı olduklarını söylemeliyim :)

çekmece yapımı
Çok severek aldığım kulpları da yerleştirince işim tamamlanmış oldu :) Gördüğünüz gibi zaman aşımına uğradı ve yakında yırtılmaya bile başlar çekmecelerim :)

29 YORUMLAR

 1. yanılıyorsam düzelt ama bu bildiğimiz karton kutular mı? nasıl yani? yok artık :) ben ahşabı boyadın sandım bir de çekmece kulpları ekleyince sen söylemesen mümkün değil anlamazdım çok güzel ve pratik ve de kullanışlı :) geri dönüşüm diye buna derim :)sanırım bir adaya düşersem kimi alırım sorusuna yanıt şenay ve senaat olur çok konforlu bir ada yaparsınız vahşi adayı :) fikrine, ellerine sağlık :)

 2. Cooooook seker :-) eskisede hala guzel ve birgun yenileyip yine degistirebilirsin :-) bu arada senay hazirlanalim her an adaya gidebilirmisiz :-D

 3. shane adaya sen de gelebilirsin çadır yapmayı biliyon mu ? :) kıyafetlerini koyacak dolabı şenay yapar senaat da cımbızla balık avlar aç kalmayız çok şükür :)

 4. Hahaha :) Zulaltan ben yüzme falan bilmem adada işim olmaz :D Hem kuzumu da bırakamam, Senaati kandırmaya bak sen :)
  Güzel yorumlarınız için de çok teşekkür ederim kızlar :) Evet senaat bunlar bozuldukça ben yeni kaplamalar yaparım ççünkü çok güzel toparlıyorlar herşeyimi :) Onlarsız olmaz artık :)

 5. zulaltan, vallahi sesli sesli gülüyorum gece gece, cımbızla balık avlar dediniz ben patladım :) çadır vallahi bilmiyorum ama öğrenirim bu organizasyon için. yalnız sergiden sonra gidelim mümkünse.

 6. şenay sen gelmezsen konforumuz bozulur birisinin evi döşemesi lazım canım mobilyayı kim yapacak :) kızını da alırsın yüzme bilmene gerek yok nasılsa sandalıda yapacak bir şey bulursun :)

 7. 10marifet adası :) ne güzel şeyler yaparız orada palmiye yaprağından, hindistan cevizi kabuğundan, cennet olur cennet. çoluğu çocuğu toplar gideriz artık.

 8. Hahaha :) Allahım adanın alanını daha da büyütmeliyiz, öyle güzel bir ada yapınca br de paylaşırız sitede yaptıklarımızı (interneti olan bir ada olacak tabki :) ) ohoo 10marifetteki herkes çoluk çocuk gelir talile belki de bir palmiyeyi de onlar kesip yana ev yaparlar :D

 9. shane adaya yerleşmiş palmiyelerle uğraşıyor şimdiden :) hindistan cevizini cımbızıyla senaat açar, tom hanks gibi günlerce uğraşmayız bir ceviz yiyecez diye :)

 10. O cımbız nelere kadirmiş Allahımmm :) Senaatttt kıs cımbızını almadna gtme sakına daya vallahi aç kalırız ona göre :) Hahaha zulaltan kıkır kıkır gülmekten bi hal oldum :)

 11. tamam tamam :D hatta yedek olarak yanima bir suru cimbiz alayim ben :D simdiden akvaryumda balik avlama provalarina da baslamaliyim :D

 12. ne muhabbetler dönmüş vay vay vay…. bu arada zulal konuşmak içinde beni al adaya :) bitek onu yaptığım için :) kutular harika fikir üretim kullanım sunum hepsi kendi içinde ziyafet :) ellerine sağlık şenay yine yepyeni harika güzel şahane bi çalımanda buluşmk üzere esen kal :)

 13. yağmuryürek şenay ve senaat varken biz orada yan gelip yatacaz ekmek elden su gölden misali yaşayacaz :D senaat balık tutmuş mesela, ayyy ben bu balığı yemem hamsi yok muydu diye kapris yapacaz :) şenay kuş tüyü yastık yapmak için kuş avlamaya gidecek sonra yaptığı yastıklarda biz uyuyacaz sonra baktılar bizden hayır yok bizi köpekbalıklarına atarlar yeterrrrr diye :D

 14. Hahaha :) Vallahi seninkide tam köpekbalıklarına atılacak cinsten bir hayalmiş zulaltan :) İsyan ki ne isyan :) Kuşu yakalarımda yolamam onuda sen yaparsın artık :)

 15. aaaa bak benunu kacırmısım saol fılızcım görmemı sagladıgın ıcın …bızım dugun zamanlarına denk gelmıs görememısım…..sız burda keyıflı ada muhabbetı yaparken ben en sevımsız adaya gıttım kıbrısa:(( ıyyyy hayatımın en sevımsız gunlerıydı tek bır gece haıc..o da dugun gecemız…..