Renkli iplerle tığ işi bardak altlığı

-

tig-isi-bardak-altliklari-
Bu rengarenk bardak altlıklarını daha önce iki renkli olarak denemiştim. Yapımı o kadar kolay ve eğlenceli ki birçok renk kombinasyonunda denedikten sonra aklıma bir de bu şekliyle yapmak geldi.
Tığ ile ördüğüm bu bardak altlıkları için 2.5 numara kalınlığında tığ ve ona uygun beş farklı renkte ip kullandım. İplerin aynı tür olmalarına dikkat ettim. Bu beş bardak altlığının her birini aynı renkleri sabit bir renk sırasını takip ederek ördüm. Başlangıç renkleri her birinde başka olduğu için hepsi de birbirinden farklı oldu ve rengarenk cıvıl cıvıl bir tablo ortaya çıktı.

tig-isi-bardak-altliklari
Zamanınız kısıtlı, elinizdeki ipleriniz azsa ama yine de bir şeyler yapmak istiyorsanız kesinlikle önerebileceğim bir çalışma. Fotoğraflı yapım aşamalarını blogumda detaylı şekilde bulabilirsiniz.

Eğer bu tığ işi örgü bardak altlığının yapılışını videolu olarak görmek isterseniz o da burada.

2 yorum gelmiş

Bir cevap yazın

Tığ işi cupcake magnet yapımı

| | 1 Yorum

Cupcake sevmeyen var mı acaba? Hiç sanmıyorum, hele bir de çikolatalı olursa… Ben de çok sevdiğim için mutfağımda sürekli bulunsun diye çikolatalı vişneli ve çikolatalı franbuazlı cupcake yaptım… Bence sizin...

Kullanışlı ve dekoratif tığ işi tutaçlar

| | 8 Yorum

Yetenek yarışmalarını çok seviyorum. Bu yarışmada konusu ve katılım şartlarının uğraştırıcı olmaması nedeniyle beni cezbetti. Hem kullanışlı, estetik, diğer çalışmalara benzemeyen ve en sevdiğim malzeme yün ile yapılan bir çalışmayla...