rokoko yapımı

-

brezilya nakışı tekniklerinden yapılışı için burdan lütfen

10 yorum gelmiş

 1. sesiber

  Rokoko tekniği en eski ve temel nakış iğnesinden biri. Sadece brezilya nakışına özgü değil yani.Elim Sende ellerimde çok kullandım son zamanlarda, yapımı da çok zevkli.

 2. dilevser

  ay üç gün önce yayınlansaydı bu bende o kadar zorlanmasaydım elimi işlerken :) nakış hiç bilmem ama bu bi yerden aklımda kalmış :) bende kendim buldum sanmıştım :) güzel anlatılmış iyice öğreneyim bari.. saol..

 3. sesiber

  bende kendim buldum sanmıştım :)

  Dilevser alemsin:))

  pekiii… ciğer deldi nedir biliyormusunuz arkadaşlarım?

  -Ben ben ben biliyorum örtmeniiim, aynı noktaya delene kadar batıp batıp yapılan bir nakış iğnesii. (hevesli hevesli parmak kaldıran, sabah sabah zihni açık öğrenci smiley)

 4. esinsel

  aferin çocuğum :)) (takdir edip,başını okşayan smiley)sesicim aslında ciğer deldi, kürdana benzeyen iki ucu sivri,minik bir metal yada mika çubuk. nakış iğnesi adını bu çubuktan almış.çubukla, kumaşı nazikçe deliyor ve o deliğin etrafını 1mm yi geçmeyecek incelikte, sabırla sarıyorsun.verdiğin linkte ki de ,aletsiz yapılanı.

 5. gelincigin dunyasi

  ya bu rokoko yu benimde öğrenmem şart bi patik yaptım süsleme olarak bu tekniği kullanmak istiyorum güzelde anlatılmış paylaşım için teşekkürler deniycem umarım başarırım

Bir Cevap Yazın