33 yorum gelmiş

 1. Teşekkür ederim Semacım,resim karanlık çıktı biraz ama çok güzel oldu yoğurtçuyu koyuncada resmi yayınlarım.Hobim rölyefin malzemeleri ahşap kaplama,tutkal karton,kreatör,makas,bulgur,ağaç dalı,talaş boncuk ve hememn hemen aklına gelebilecek bir sürü şey.Ben İsmeğin kurslarına katılıyorum.Haftada bir gün.Ama çok güzel çalışmalar yapılıyor.Geçen gün tecrubeliler sınıfına katıldım hayran kaldım.Çok güzel biblolar yapıyorlar.

 2. canım ellerine sağlık.sen bu işi sevdin, daha neler yaparsın kimbilir.hadi yoğurtçuyu da ekle,bekliyoruz:))

 3. yoğurtçu arka sokakta.şimdi bizim sokağa geliyor.esinsel, bak çıngırağının sesini duyuyor musun ?

 4. evet evet duydum semyıl,gene çocukluğumu hatırladım.vardı benim çocukluğumda, bu yoğurtçular sesiber.annem almazdi gerçi ama ne yalan söyleyeyim, çocuk aklımla özenir,keşke bizde alsak derdim.

 5. valla benim annem alırdı.hemde yoğurtçumuzun adıda mehmet amcaydı hiç unutmam.5-6 yaşlarındaydım hep aynı saate bizim kapının önünden geçerdi. annem de benim elime tabakla parayı verdi kapımızın önünde mehmet amcayı bekliyorum..(annemi o kadar yormuşum ki kadıncağız oyalanayım diye yoğurçuyu bekletiyor)ben de büyük bir iş yapıyorum yaa öyle bir süre bekledim.yoğurtçu geldi yoğurduda aldım ama mehmet amca, parayıalmıyor.”bunu annene ver başka para versin diyor”niye mi?çünki ben beklerken dalmışım, parayı dörde katlayıp köşelerini kemirmişim. parayı açınca delikleri siz düşünün.beni ,hiiiiiiç düşünmeyin annemden ceza. 1 hafta yoğurt yemek YASAK.benim için çok büyük ceza çünki hala en sevdiğim şeyyoğurt. :)))))),

 6. Eski sokak
  Eski sokak
  Eski sokak
  Eski sokak

  Sormayın kızlar o yoğurtçuları bende hatırlıyorum çıngıraklarını çalışları ve de yoğurtları çok güzel ve bol kaymaklı olurdu.Bababannem yanlız kaymağını yerdi üzerine şeker döküp.Kızlar yoğurtçyla beraber bir de kadın hazırladık .hatta bazı arkadaşlar yoğutçudan vazgeçip yolda yürüyen bir çift koydular resme.Perşembe günü biter yoğurtçunun eklenmesi.

 7. nazesencim şidi daha iyi olmuş .böyle yakın çekimlerle güzelliği dahada belirginleşmiş.ne kadar detaylı çalışmışsın. :)))beni de imrendirdin. bende mi bu kursa gitsem .

 8. Gerçektende çok detaylı bir çalışma rölyef ,pencerelerin pervazları,kapı içleri aklınıza gelebilecek her detay çalışılıyor.Ama çok zevkli ve sabır isteyen bir çalışma Semacım sen de yaparsın.Esinselcim çok güzel bu evler şanslısın bence sende katıl ve doğduğun evi yapabilirsin.

 9. esinsel gel seneye bizde katılalım bu kursa on marifet arkadışıydık okul arkadaşı da olalım.:)))))

 10. Nazesencim çok güzel bir çalışma olmuş, emeğine sağlık,Şemyıl ablacım sizin anınıza da çok güldüm :))

 11. Sesiber söz yoğurtçu yarın gelecek ,yaşlı adam ağır yürüyor.Yoğurtçuuuuuuu,huuuuu Sesiberin yemeği soğuyacak hadiiii çabuk,bekliyoruz…..))))

 12. efendim efendiiiiimmmmmmnazesencim dikkatli bak lütfen ben SEMYIL ,yoğurdu bekleyen ben…. adresi şaşırtma yaaaaaa:))))))bu gidişle goncamında yüzü asılacak “nerde kaldı yemek”diye

 13. Aman kızmasın Semyıl enişteyle aran bozulmasın bak ben sana 1 kutu tava yoğurdu göndereyim.Yoğurtçuyada patenmi hediye etsek nedir? Hızlı gelsin.Şaka bir yana kızlar fotoğraf makinem olmadığı için alt kattaki arkadaşıma ancak yarın sabah giderim.Yani yoğurtçu servisi bitirdi…))))

 14. şükürler olsun…biraz flu olsa da,çok güzel çalıştığın belli. nazesencim.kopyalayıp,netleştirebilirmiyim diye baktım ama olmadı.emeğine,yüreğine sağlık canım benim.

 15. nazesencim bayağı gerçekçi olmuş. ellerine sağlık.bak hürmüzün orada çok oyalandığı belli yaşlanmış resmen:))ama yinede geç kalmasının bana faydası oldu sesiberin tarifi sayesinde yoğurt yaptım :)))

Bir cevap yazın

Paylaşırsanız çok makbule geçer:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest
Share on LinkedIn
Linkedin

İğne oyası ve boncuk işlemeli kese yapımı

| | 0 Yorum

Bu yılbaşı için farklı bir şey yapmak istedim. Keseleri çok seviyorum bu yüzden yılbaşı kesesi yapmaya karar verdim. Ama nasıl süsleyeceğimi bulamazken pul ve boncuklardan bir şeyler yapabilirim dedim. Sevdiklerime...

Nakış malzemeleri nereden alınır?

| | 0 Yorum

Nakış malzemeleri nereden alınır? Eğer el işlemesi, nakış, kanaviçe, Brezilya nakışı, ince tığ işi gibi ince marifetlere sahipseniz ya da olmak istiyorsanız, o zaman nakış malzemeleri gerekiyor size. Peki bu...

Dantel kitap ayracı yapımı

| | 1 Yorum

Yeni yılda bir süre hediye almamız gerekir günler öncesinden kimlere ne hediye alacağımızı düşünürüz. İşte size bir hediye alternatifi, tek başına ve ya bir kitapla birlikte verebileceğiz dantel kitap ayracı....

Video: Düz nakış işleme nasıl yapılır?

| | 0 Yorum

Sevgili Melda Hanım, yapımı pratik ama harika sonuç veren bir düz nakış uygulaması gösterdi bize bu videomuzda. Çok güzel bir pano çıkıyor ortaya, bakın bir. Size de işleme isteği gelecek, eminiz.  ...