Salı, Mart 28, 2017
SAFRANBOLU ARASTA ÇARŞISI’NIN EL EMEKLERİ

SAFRANBOLU ARASTA ÇARŞISI’NIN EL EMEKLERİ

51

Madem siz gelmiyorsunuz, ben getireyim sizlere Safranbolu’yu.İşte Safranbolu’dan izlenimler ve el emeği marifetler. daha fazlası için linkburda demeyi çok isterdim ama …daha fazlası için buraya gelmeniz ve benim misafirim olmanız gerekiyor..Çünkü o kadar tarihi ve o kadar mistik görüntüsü varki görmeniz değil yaşamanız gerekli….

Safranbolu'dan el emekleri
Safranbolu’dan el emekleri
Safranbolu'dan el emekleri
Safranbolu’dan el emekleri

Safranbolu'dan el emekleri
Safranbolu’dan el emekleri
Safranbolu'dan el emekleri
Safranbolu’dan el emekleri
Safranbolu'dan el emekleri
Safranbolu’dan el emekleri
Safranbolu'dan el emekleri
Safranbolu’dan el emekleri
Safranbolu'dan el emekleri
Safranbolu’dan el emekleri
Safranbolu'dan el emekleri
Safranbolu’dan el emekleri

51 YORUMLAR

 1. Ben orayı gezdim çok güzeldir.Safranbolu’da Arasta çarşısında benim de tanıdığım biri var bilmem belki tanırsın.Burcu ,onlarında dükkanları var orada.Bir de başlıkta yazım yanlışı olmuş galiba .Bende Zonguldaklıyım hemşeriyiz galiba.. :)

 2. evet nrhnmrl yanlış yazmışım ARASTA olacaktı nasıl düzelttirebilirz ki …yok burcu diye birini tanımıyorum ama görsem kesin bildik simadır ….küçük yer olduğu için yüzler aşina bende karabükteyim

 3. Yazdığın yazının etiketlerinin altında değiştir yeri var ona tıklarsan istediğin değişikliği yapabilme imkanın var..

 4. nrhnmrl diyor ki;Yazdığın yazının etiketlerinin altında değiştir yeri var ona tıklarsan istediğin değişikliği yapabilme imkanın var.

  BUNU ÖĞRENDİĞİM İİ OLDU DEĞİŞTİRDİM ONAYLANIR BİRAZDAN :)))

 5. AAAAA Ben de Safranbolu’luyum :) Güzeldir Safranbolu.Değişmez, 20 sene sonra gitseniz de aynı bulursunuz.Tarihi dokusu insanda bir daha gelme hissi uyandırır.Ve dipnot:Sevgili asyayaren; 26haziranda bekledim gelmedin.Ben de pastayı tek başıma kestim. :(

 6. gerçektenmi gülen bayan safranbolulu musun çok sevindim buna evet hiç değişmez safranbolu aynıdırben kendi doğum günümü unuttum canım yaaa iki gün sonra aklıma geldi buraya geldim yazdım bir yere pasta kesecektik ama diye senide göremedim şimdi keselim bizde olmazmı:)))

 7. Gecikmeli doğum günü pastamızı hemen kesmeliyiz asyayaren çünkü çok geciktik bu iş için

  evet kesinlikle hadi üfleyelimmmm..biiiiirrrrr..ikiiiiiiii…..üüçççççpüfffffff ben üfledim sıra sende hadi :))))

 8. eşim safranbolulu biz de her yaz gideriz safranboluya ilk işimiz de eski çarşıya gitmek olur, Arasta çarşısının fotolarını çekerim hep. dallardan üzümlerin sarktığı, asma yapraklarının gökyüzünü göstermeyecek derecede çarşının üstünü sarıp sarmaladığı bir kaç foto var hatta. önümüzdeki 1 ay içinde de safranboluya yolculuk var gibi görünüyor şimdiden sabırsızlanıyorum. her sene tatili böyle huzurlu ve şirin bir beldede geçirmek hoş oluyor. kayınvalidem de sağolsun çok anlayışlıyıdır, çifte tatil yapıyoruz sayesinde.

 9. on marifetin sayseinde ne kadar çok memleketimden insanlarla karşılaştım tanıştım :))) ankara istanbul olunca önemsenmiyor belki ama böyle küçük bir ilde tandııklarla karşılaşınca hemen kim o tanıyormuyum acana berde oturuyo annesi kim falan demek geliyo insanın içindenıııııı şeyyy annenotları kimlerdendir eşiniz tanıyormuyum acaba:))))))

 10. Asyayaren, Bizim (özlem) eşimle görmek istediğimiz yerlerin başında Safranbolu. Fulya , Kastamonu lu ve her sene Safranbolu’ya da uğruyor.

 11. öylemi gerçekten çok sevindim buna ben :))her zaman beklerim safranboluya eğer gerçekten gelmek isteyn olursa benimle irtibat geçebilirsiniz.elimdn geldiği kadar yardımcı olurum sizlere miafir ederimbu konuda çok ciddiym :))

 12. :( eşim Hakan’dan rica ettim, bu mesajı o yazıyor:Bir ev kazası geçirdim.İyi hissetmem biraz zaman alacak.Yine de pastayı üflüyorum; ÜFFFFFKediyi de adresime istiyorum.

 13. gülenbayan ne olduki çok geçmiş olsun canım bir an önce iyileşip aramıza dönmeni temenni ediyorum inşaallah çok öenmli bir şey yoktur:((

 14. sevgili sibella,nrhnmrl,embir,örgüeli,alonenes hepinize çok teşekkürler..asyayaren’ciğim, sevgili toprağım; sağ el işaret parmağım karamelli tatlı yapmak üzere ocakta erimeye devam eden şekerin içine giriverdi :(((( feci bir yanık, yanar yanmaz kalp krizi geçirdiğimi sandıran bir ağrı ve yanlış ilk müdahale sonucunda mantara dönüşerek enfekte olmuş bir parmakla dr.a taşınıp duruyorum :( ağrı kesici kullanıyorum.Antibiyotik de başladılar.Bir ay kadar önce de sol el baş parmağımı ucundan doğramıştım.Yine yanlış ilk müdahale sonucu neredeyse kangren eşiğinden döndüm :(Bu hikayeyi merak edenler için hem de belki bilgi olur diye;www.gulentezer.blogspot.comAğrısı böyle biraz azaldığı için elimi kalp hizasından yukarıda tutmak zorundayım.Bu kez ablama yazdırdım.Sevgiler.LÜTFEN KENDİNİZE DİKKAT EDİN!

 15. kondor, alonenes,örgüeli ve yine asyayaren çok teşekkürler.Bu kadar samimi iyi dilekten sonra bu parmak iyileşmezse insan değil :o) Bu arada yazdırdıklarımı okudum da sanki iyi bir şeymiş gibi ne kadar iştah açıcı anlatmışım :P tatlıyı yiyebilseydik bari :Pnot:kondor içini acıttığım için özür diliyorum.

 16. Gülenbayan çok geçmiş olsun. Yanıklarla ilgili minik bir bilgi vereyim. Yanan bölge üzerinde giysi varsa yavaşça çıkartılmalı asla hızlı hareket edip derinin daha da tahriş olmasına yardımcı olmamalıyız. Sonra suya tutmamız gerekir. Bu suyunda aynı sebepten dolayı tazyikli olmaması gerekiyor. Plastik cerrahide çalışan bir arkadaşımdan öğrendiğim bilgi de asla yanık yere silverdin (böyle mi yazılıyor bilmiyorum) sürülmemesi. Bu ilaç 1. derecedeki yanığı 2. derece yapıyormuş. Doktorun önerdiği ise bepantane merhem.Daha detaylı bilgi için yarın ofisten yazarım.

 17. silverdin islak yara tedavisinde kullaniliyor sanirim. yani yarayi kurutmadan kabuk baglatmadan, gazli beze sarili olarak tedavi etme yonteminde kullaniliyor. benim de 5 yil once ayagim yanmisti oradan biliyorum. bir de sari renkli yara merhemlerinden surup, ki bepantane de bunlara giriyor sanirim uzerini sarmadan yarayi kurutarak uygulanan bir tedavi var. bu yontem daha dusuk dereceli yaniklarda uygulaniyor.gulenbayan, cok gecmis olsun. ben de 5 yil once ayagimin yandigi ana gittim birden yazdiklarini okuyunca. tez zamanda iyilesirsin insallah. insan iyilesince yeniden dogmus gibi oluyor.

 18. sevgili embir ve annenotları; ilginiz, zaman ayırıp yazmanız, bilgi paylaşımınız beni ve parmağımı çok mutlu etti :)Olay şöyle gelişti:Evimize yakın olduğu için özel bir hastaneye gittik.Her ilacın prospektüsünü okuyan ben, parmağımın o ilk acısının bir an önce geçmesi için ne yaptıklarıyla ilgilenmedim bile.(Ne kadar acı çektiğimi ancak şöyle anlatabilirim; 4. katta oturuyoruz.Ağıtlarıma 7. kattaki komşular indi.) Sürdükleri o kahverengi merhem kıvamındaki şeyin içeriğinin ne olduğunu bilmiyorum ama akşam saatlerinde ağrımın azalmasından dolayı öncelikle çok güçlü bir ağrı kesici olduğunu anladım ama tabiiki paketlenmesi büyük hataydı.Yanıklara yapılacak en iyi şeyleri embir zaten yazmış.Ben de her türlü açık yara ve yanığa ilk müdahalede içeriğinde antiseptik özelliği olan rivanollü suyla yıkanması gerektiğini ekleyip zaman aşımına uğrasa da annenotlarına geçmiş olsun dileklerimi sunarak bu ateşi, acısı yüksek konuyu kapatıyorum.Yaz günü sıcaktan pişerken yanık merkezi gibi çalışıp sizleri bu konuyla daha fazla meşgul etmemeliyim.Hepinize ilgi, bilgi ve kendimi iyi hissetmeme neden olan yakınlığınızdan dolayı teşekkür ediyorum.Not:annenotları insan iyileşince yeniden doğmuş gibi oluyor ifadenizden ne kadar acı çektiğiniz belli :( umarım bir daha olmaz..