Cuma, Ekim 28, 2016
saksılarınızı güzelleştirin

saksılarınızı güzelleştirin

10

Saksılarınızın görüntüsünden sıkıldıysanız onları değiştirin.Sadece birkaç renk boya,peçete veya dekupaj desene ihtiyacınız var.

Evdeki plastik saksıların o kahverenginden sıkıldığım bir gün ben bunları neden boyamıyorum dedim ve boyamaya başladım.İçerisinde çiçek olan küçük saksılar evde yıllardır çiçek ekili saksılarımdı.Boyamadan önce içini boşaltıyorsunuz.Yoksa boyamanız zor olur.Daha detaylı bilgi için buyrun..

10 YORUMLAR

  1. güllü olanlara bayıldım ben hiç beceremiyorum ne tutkalı kullanıyorsunuz birde tutkalın üstüne peçeteyi mi koyuyorsunuz anlatabilirseniz sevinirim paylaşım için teşekkür ederim :)

  2. sevgili oykuu, saksıları boyadıktan sonra peçete tutkalı ile deseni yapıştırıyorum.Peçeteyi yerleştirip üstten dkkatli bir şekilde tutkalı sürüyorum.Detaylı bilgi için bloguma bakabilirsin.Sevgili arkadaşlar beğenileriniz beni çok mutlu ediyor.Teşekkür ederim.sevgiler

  3. akrilik boyaların plastikleri boyamada kullanılmadığını çünkü boyayı tutmadığını duymuştum.Saksıları boyamada farklı bir boya mı kullandın?

  4. sevgili noblesse,verniğini iyi yaptığın sürece kullanabilirsin.Eğer alabilirsen glassmedium diye cam,plastik,galvaniz gibi yüzeyleri akrilikle boyamanı kolaylaştıracak malzemeler var.Ama bulamadıysanda plastği iyice ıslak veya kolanyalı mendille silip boyayabilirsin.Vernik için yat verniği kullanman lazım ki boyalar daha sonra çıkmasın.Yat verniğn ince tabakalar halinde birkaç kat sürersen daha uzun ömürlü olurlar.Her kat arası iyice kurumalı…sevgiler