Sandalye giydirme nasıl yapılır?

-

mobilya-yenileme-sandalye-giydirme-nasil-yapilir
Yoğun bir şekilde evde kendi imkanlarım ile yenilikler yapmaya çalışıyorum. Bunları yaparken diy olmasına özen gösteriyor olmak ve fazla para harcamadan değişikliğe gitmek beni bir hayli yordu.
2 sene önce sandalyelerimi giydirmiştim ama bu sefer o zamandan farklı zımba ile sabitlenmeyen, çıkartıp yıkayabileceğim bir kılıf olmasını istedim. Bir de bu sandalyenin bacaklarını venge hayal edin, onları da beyaza boyadım:)

mobilya-yenileme-sandalye-giydirme-nasil-yapilir-2
Elimde olan bir kumaş ile önce deneme yaptım. Duck kumaş kullandım. Dikiş konusunda acemi olduğum için yanlara klapa koyup etekleri makul boyda tutup öyle diktim. Son olarak da eteklerine mavi renkte koton dantel güpür geçtim.

mobilya-yenileme-sandalye-giydirme-nasil-yapilir-3
Öncesi ve sonrası, ben çıkan sonuçdan memnunum. En azından yemek masasında olduğu için bir şey dökülünce çıkartıp yıkayabileceğim.

Bir cevap yazın

Paylaşırsanız çok makbule geçer:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest
Share on LinkedIn
Linkedin

eşine, kedisine ve hobilere aşık bir emekli

Masa ve sandalye takımı yenileme

| | 9 Yorum

Canım eltimin masa ve sandalyeleri çok eskimişti. Biz de yenilemeye karar verdik. Kumaş ve renk seçimi ona ait. Benim ilk büyük mobilya yenileme işim oldu, acemiliğimiz var tabii. Kusurlar da...

Bir kış masalı temalı sandalye kılıfı

| | 2 Yorum

Eski bir sandalyem vardı. Önce zımparaladım sonra sprey boya ile boyadım. Elbisesini diktim ve giydirdim. Sonra başladım masalımızın resmini yapmaya. Sınıf öğretmenliğimden biliyorum ki, bir resimde güneş ve bulut olmazsa...