Pazar, Ekim 23, 2016

şeffaf kalıplar

8

desenlerin üstüne şeffar bir tabaka koyuyoruz, (mutlaka teimsel bir adaı vardır ama ben bilmiyorum), sonra resimlerdeki gibi boyuyoruz, fırına sürüyoruz :D nasıl oluyorda fırından kalıp gibi çıkıyorlar anlamış değilim. (o şeffat maddenin adını bilen var mı?) sonra da bakın ne oluyorlar, kalıplar da mevcut isteyenler için,bakınız:

yapım aşamaları için buraya tıklayınbunlar da hoşunuza gidecekdüğme değerlendirmeince kumaşlardan bileklikbileklik yapma yöntemikampta bileklik yapımışıkır şıkır bileklikler

8 YORUMLAR

  1. Nekadarda sevimli şeyler yapmışlar.Türkiyede bu kağıdın ismi “Küçülen kağıt” olarak geçiyor.” 1/7 oranında küçülme oluyor diyorlar ama ben emin olamadım bakalım deneyince göreceğiz:)

  2. ne kadar güzel bir malzeme bu , daha önce hiç görmemiştim.. acaba bu malzeme fırınlandıktan sonra, aynı fırında yiyecek pişirebiliyor muyuz?eklediğiniz için teşekkürler, bu malzemeyle yapılabilecek, aklıma bir sürü fikir geldi :))

  3. küçükgüneş bunlarla bileklik ve yüzük yapmıştı.deneyen biri olarak ondan öğrenebilirsiniz.adı küçülen kağıt diye biliyorum bende:)

  4. herkes benim kadar hayran kalmış malzemeye. bilgilendirmeleriniz için tşkler.çiko artık bi daha ki sefere. yeni öğrendim adını.

  5. küçülen kağıt ismi evet :) kırtasiyelerdede bulunuyor… tabi biraz büyük kırtasiyelerde :) ben derya baykalda görmüştüm bunu anahtarlık yapmıştım bundan. üzerinde yazıldığı kadar küçüldüğünü söyleyemem ama bayağı bi küçülüyo zaten deneyerek anlıyorsunuz fırından çıkardığınızda düz bişeyin üzerine koyarak soğumadan yine düz bişeyle üzerine bastırmanız daha iyi olr çünkü malum fırında küçülürken şekilden şekile giriyo… hele izlemesi süper önce içeri doğru göçüyo sanki kase gibi oluyo sora küçülmeye başlıyo ve düzleşiyo sayısız yapmışımdır ama hepsini izleyerek yapmışımdır… :d bu arada anahtarlık yada küpe gibi şeyler için kullanacaksanız fırına koymadan önce delikleri açmanız yararınıza olacaktır çünkü küçüldükten sonra kalınlaşıyor dolayısıyla delik açmanız çok zor kırılabilir… bide fırın tekrar kullanılabiliyormu diye sormuş ydeniz arkadaşımız tabiki kullanılabiliyor zaten yaparken tepsiye aleminyum folyo serip üzerine öyle koyuyosunuz yaptıklarınızı. ayrıca yaptıklarınızı fırına toplu olarak koymanız yararınıza elektrikten tasarruf… bide kağıdın 2 yüzü var biri parlak diğeri mat siz şekillerinizi mat tarafa çiziyorsunuz ama parlak tarafını kullanıyorsunuz aslında … bunun şöyle bi sorunu var yazı yazacaksanız yada benzer bişy yapacaksanız yazılarınızı ters yazmalısınızki o parlak tarafta düz gözüksün… ;) herkese kolay gelsin… sorularınız olrsa yardımcı olurum… HOŞÇAKALIN