Şeker gibi pembe kanaviçe karyola takımı

-

kanavice

Bu kanaviçe karyola takımını ablam çeyizi için 20 yıl önce işlemiş. Zamanla artık böyle takımlar kullanılmaz oldu. Sadece adet yerini bulsun ve de çeyizde görünsün diye yapılmaya devam edildiler. Ama sandığın bekçiliğini yapmaya mahkum oldular. 9 yıl önce de ablam çeyizim için bana hediye etti. Bizim memlekette o zamanlar ve benim zamanımda böyle karyola takımları çok işlenirdi. Günümüzde artık karyola takımları kullanılmadığı için işlenmiyor. Ama bizlerde çok hatıraları var özellikle işlerken. Böyle birkaç tane karyola takımım daha var, kullanamıyorum. Yeni olarak sakladığım için kestirmeye de kıyamıyorum. Sandıkta garip bir şekilde duruyorlar. Çocuğum da yok ki annemden hatıra deyip saklasın… Bunları ne yapayım bilemiyorum. Kısmetse onları da sizlerle paylaşacağım.

Paylaşırsanız çok makbule geçer:
Share on FacebookTweet about this on TwitterPin on PinterestShare on Google+Share on LinkedIn

9 yorum gelmiş

 1. gonuldenele

  canım benim.nasıl içten yazmışsın.Bu el emeği göz nuru işler senin gibi birinin ellerindeyse mutlaka günyüzüne çıkar bir şekilde eminim.

 2. gelincigin dunyasi

  teşekkür derim akoni güzel fikirlerin için sanırım bekleye bekleye birgün pike yada nevresim’ dönüşecek.örtüde olabilir doğru diyosun neden olmasın??ama dediğim gibi birtane değilki birkaç tane olan kaneviçe.birde makine nakışlarım var bikaç takım eyvahlar olsun bana…

 3. oyachn

  Bir fikirde benden olsun. Yakında görüntüde yollayacağım. Şimdi 40 yama çok moda bu tür şeyleri kesip aralara kullanıyorlar harika masa örtüleri, yastık ,koltuk şalı yapmışlar. Her şeyin zamanı bir sırası geliyor değerlendirmek için.

 4. gelincigin dunyasi

  bahar,noblesse ve oyachn hepinize çok teşekkür ederim beğenmeniz beni çok mutlu ediyor.hepinizin güzel yorumlarıyla keyifleniyorum:) motive oluyorum resmen bütün arkadaşlara tekrar teşekkür ederim.oyachn; önerdiğiniz 40 yama türünü böyle işlemelerde hiç duymamıştım.ilginç geldi.göndereceğiniz modeli merakla bekliyorum…

Bir Cevap Yazın