Pazar, Ekim 23, 2016
şekerinde tamam gel hadi :)

20 YORUMLAR

  1. MERHABALARGERÇEKTEN ÇOK BEĞENDİMELLERİNİZE KOLLARINIZA YÜREĞİNİZE SAĞLIKAMA HERZAMANKİ GİBİ AYRINTI VERİRSENİZ ÇOK MUTLU OLUCAMSEVGİLERLE … :)

  2. şimdilik 35 tane falan ördüm,araya başka şeyler girince bırakmıştım.60-70 tane falan yapmayı düşünüyorum toplam.bir akşamda 10 tane örebiliyorum.teşekkür ederim.

  3. yapılışını merak eden arkadaşlar için;30 ilmekle başlıyoruz,5 sıra haroşe örüyoruz(yani 5 kez gidip geliyoruz).sonra 11 ilmek örüp 2 ilmeği bir alıp 4 ilmek daha örüp yine 2 ilmeği 1 alıyoruz(bu 6 ilmek patiğin üst kısmını oluşturuyor)geri dönüp 5 ilmek örüp 6.ilmeği 2ilmeği 1 arada örüyoruz,geri dönüyoruz yine 5 ilmek 6.yı iki ilmek bir alıp örüyoruz.şişte 18 ilmek kalıncaya kadar böyle devam ediyoruz.1 sıra düz örüp sonraki sırada 3 ilmek ör bir arttır şeklinde devam edip 23 ilmek olduktan sonra 4 sıra daha haroşe örüp bitiriyoruz.tersinden dikip çeviriyoruz.uç kısmına biraz pamuk doldurup petek tül yada organzeye sardığımız badem şekeri yada lavantayı koyup kurdelasını geçirip bağlıyoruz.arkasına da mıknatısımızı yapıştırıyoruz.bebek şekeri buzdolabı süsümüz hazır.hepinize kolay gelsin :)

  4. bunlar çok şirin, bir arkadaşımda sarı ve beyaz patikler örüyor, kuzeninin bebeği oalcak onun için hazırlık yapıyorlar.

  5. çok teşekkür ederim size ben 2. hamileliğimi yaşıyorum.. bunda da çok heyecanlıyım.. ilknde hamileliğimden bişey anlayamadım çalışıyodum istediklerimi tam yapamadım ama şimdi herşeyimi doya doya yapıyorum bebek şekeri ararken sitenize rasladım okadar el işiyle aram olmasada verdiğiniz tarife göre ördüm çokda güzel oldu çok mutlu oldum şimdi cinsiyeti kesinleşsin ona göre ip alıp örcem 60-70 tane yeter sanırım ben mevlütüm için hazırlıyacağım… çok teşekkürler…