Seramik çamuruyla bi heykel yapıyım :)

-

bu çamurla heykel yapmayı ilk defa deneyeceğim…hadi bismillah :)önce kabaca bi şekil vereyim.

oturuş şöyle olsun..

şöyle bunalım bi tip yapmak istiyorum..

şimdi ince detaylara geçeyim..

şimdi bunu ayağından zincire vurayım ki bir yere kaçmasın :)…

bu bugün yetişmeyecek…akşam oldu :(

pazartesi günü devam etmek üzere bunu böylece bırakayım..şimdi paydos saati..atelyeyi temizleyip çıkıyoruz :)

13 yorum gelmiş

 1. fiamma1

  Yaaa Sevgili Figen, umarım yarına kadar kaçmasın diye o zinciri ayağına takmışsındır:( tekrar işinin başına gelince kırarsın o zincirleri…Zaten adam bunalımda, omuzları çökmüş, boynu öne eğilmiş ayağa kalkıp adım atacak takadi yok, buram buram bunalım kokuyor, o parangayı kırsan da ayak bileğinden gidemez bu ruh haliyle hiç bir yerlere…Asıl paranga bence ayakta değil onun içinde:(

 2. acemihobici

  figen ablam heykel çok güzel ama çok karamsar geldi bana:(ilk önce bakırköy ruh ve sinir hastalıkları hastanesinin bahçesindeki düşünen adama benzettim. sonra ayağındaki zinciri gördüm, mahkum olduğunu anladım. ama senin yaptığın neşeli şeylerin yanında çok farklı geldi bana. . emeğine, heykelin yapılışına diyecek birşeyim yok, çok güzel ama yansıttığı ruh halini beğenmedim ben:((

 3. banuca

  figen, çok güzel oluyor, ellerine sağlık, ama niye böyle bir figür, umarım iç güdülerinden çıkmamıştır….

 4. Acıların çocuğu gibi olmuş:))Prangaya hayır :))Ellerine sağlık Figen abla devamında ne olacak merakla bekliyorum…

 5. evet çok acıklı bi dur um ya yansıtmışsın güzel olmuş ama nerden geldi böyle bir fikir figen abla ya haline çok üzüldüm adamcağızın.

 6. Figen abla

  kızlar yorumlar gitmiyor…defalarca yazdım..artık ağlayacağım yaa:'(((((503 Service UnavailableNo server is available to handle this request.

 7. Figen abla

  hah..gitmiş demin yazdıklarım…sevgili canlar,bu figür çalışmamı,kurstaki arkadaşlarım da beğenmediler :))))ama açıklamamla sanırım ikna oldular…amacım güzel bir biblo ya da resim yapmak olmadı hiç bir zaman…konulu,ve mesajlı çalışmalar yapmayı sevdim….burada insanın tutsaklığı var,çaresizliği var…yoksa ben aslında psikopat değilim :)))))))yani güzel bir biblo değil,konulu bir heykelcik figürü…siz bir de bir sonraki çalışmamı görseniz kesin beni döversiniz :)))))acaba hiç eklemesem mi? :))))))yaa hepinizi üst üste koyup yirim ben yirim :))))vallahi seviyorum sizleri :)

Bir cevap yazın

Paylaşırsanız çok makbule geçer:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest
Share on LinkedIn
Linkedin
Figen abla

iki çocuk ve bir köpek annesi.. tiyatro eğitmeni.. yaşlı..çok yaşlı....