Seramik hamuru ile çiçekli çerçeve yapımı

-

seramik hamuru gül
seramik hamuru ile yapılan güller ve çiçekler

Seramik hamuru ile çerçeve yapımı… Yapımı kolay ama çok zamanımı alan bir proje oldu benim için. Zor olan kısımları seramik hamuru ile güllerin yapımıydı. Onların kuruması ve boyanması ve de boyaların kuruması neredeyse 1 haftayı buldu. Diğer kısımlar 1 güne sığdı. Sonuç güzel oldu. Büyük banyomun en güzel aksesuarlarından birisi oldu bu ayna. Şirin ve bol pembeli morlu banyoma da çok yakıştı.

seramik hamuru çerçeve yapımı

Tahta dikdörtgen bir parçaya 1 ytl’ye aldığım aynayı ortalayıp yerlerştirdim. Etrafına da boyayıp kuruttuğum seramik hamuru güllerimi ekledim. Aralara pembe şeritlerden kurdeleler sıkıştırdım.

seramik hamuru çiçek

En son olarak zincirin içinden mor şerit geçirip kolye yapar gibi morlu pembeli artan boncuklarımı değerlendirdim. Tabii ki de nazar değmesin diye bol bol nazar boncuğu da ekledim. Kayınvalidem de istedi ama bir daha yapabilecek gücü kendimde bulamıyorum. Ya da hobi alanlarım değiştiği için olabilir. Kadıncağızı geçen kıştan beri oyalıyorum… Nasıl yaparım ne ederim hiç bilmiyorum…

Paylaşırsanız çok makbule geçer:
Share on FacebookTweet about this on TwitterPin on PinterestShare on Google+Share on LinkedIn

20 yorum gelmiş

 1. sefa97

  kurdela bölümü hariç çok beğendim…yaz tatilinde kesinlikle yapacağım… ihtiyacım var böyle bir aynaya…ben bile yapabilirim…(ben ne diyorum yaaaaaaa…)

 2. asyayaren

  çok güzel olmuş canım ellerine sağlık….güller çok hoş .birde şu beyaz çiçeğin adı neydi onlardan daha çok olsaydı keşke. çok cici olmuş onlar.ben kurdelaları nereye geçirdğini göremedim?

 3. aydin gelini

  herkese tek tek teşekkür ederim.beğenmeniz beni sevindirdi.birşeyler katabildiysem ne mutlu bana.zambak o çiçeklerin adı.pek yakışmadığını düşündüğüm için çok fazla yapmadımyatak odamdaki aynalığıma yaptım o zambakları bi ara resimlerini koyarım buraya.orta resimde 3tarafta pembe kurdelalar var.dikkatli bakınca görünüyor.renk katması için koydum aralara.bi espirisi olsun diye…

 4. yildiz32

  güzel olmuş ayna çalışmaları hep ilgimi çekmiştir. İyi günlerde kullanın araya nazar boncukları atıştırmanız iyi olmuş zira benim cd den aynamın ömrü çok kısa oldu çatlayıp paramparça oldu… ;)

Bir Cevap Yazın