seramik öğreniyorum…

-

hocamız Zeliha hanıma sevgiler.. :)seramik atelyemizi gezdireyim mi sizlere?buyrun..burada tülay hanım güzel bir objeden,kalıp alıyor..

Latife hanım vazosunu bitirmiş..

bunu ben yaptım..

şu,tamamen bitmiş bir çalışma..buyrun..

şimdi,tamamı bitmiş bir kaç çalışma daha göstericem..

13 yorum gelmiş

 1. kondor

  BENİM YAPAMADIĞIM BİLEMEDİĞİM VE DAHİ KURSUNA GİTME ŞANSIM OLMAYAN HİÇ Bİ EL SANATI, KESEM, BİÇME NEYSE ARTIK GÜZEL OLAMAZ DİREK KISKANÇ BAKARIM. ÜHÜĞÜÜÜ OY YA BEN BİTMİŞ MİNYATÜR ODAYI FOTOLAYIP MARİFETE KONU ETMEYE BİLE ZAMANI OLMAYAN ZAVALLI Bİ ÜYEYİM FİGEN ABLA SEN MARİFET KASABASINDAN TAŞIN Bİ SEN Bİ DE SERGUN ALAMANYALARDAN OĞLUM GELDİ EVİ BOŞALTIN KARDEŞİM.

 2. banuca

  figeeen, ne güzel bir gurupsunuz orada, aklım kaldı valla… Birarada ne güzeller yapıyorsunuz, paylaşıyorsunuz. Sen daha neler neler üretir beni çatlatırsın :)) Senin ve arkadaşlarının elleri dert görmesin, hepsine sevgiler, devamını bekliyorum…

 3. Figen abla

  buna şamotlu çamur deniliyor..kütahyadan getirtiyoruz…aslında evde de şöyle yapılabilir canlar…ben eve hamur getirdim..sakin kafayla bir sürü çalışma yaptım ve kurumaya bıraktım..bunlar evde böylece biriksinler,sonra hepsini toplayıp kurstaki fırına götüreceğim…yani evde çalışılmasına tek engel,fırın eksikliği :((bunların fırını 1000 derece ve üstüne çıkabiliyor..bizim evdeki fırınlarla olmuyor :(bir gün bir fırın bulana kadar,evde çalışıp,bunları biriktirebiliriz aslında…sağolun can kızlar…neolur sizler de ilk bulduğunuz seramik kursuna gidin..eğer biriniz pişman olursanız,ben kendimi asarım..o kadar ki garanti veriyorum o kursta çok mutlu olacağınıza..hepinizi seviyorum..mutlu yıllar…

 4. Figen abla iyi seneler.Sizin ve arkadaşlarınızın ellerine sağlık.Bu tarz bir çalışma hiç yapmadım ama çok zevli olacagını düşünüyorum.

 5. fiamma1

  Sen yap Figen Ablacığım biz seyredelim, fırın işi problem başka bir yolu olsa keşke:) Ellerinize sağlık hepinizin:)

 6. Ablacım bunlar harika olmuş ellerine sağlık.Bu arada herkesin yeni yılını kutlarım. Dilerim 2010 yılının her günü sağlıklı, mutlu, huzurlu, sevgi içinde ve bereketli geçer.

Bir cevap yazın

Paylaşırsanız çok makbule geçer:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest
Share on LinkedIn
Linkedin
Figen abla

iki çocuk ve bir köpek annesi.. tiyatro eğitmeni.. yaşlı..çok yaşlı....