seramik tabağa dantel bastırsam?

-

evdeyim…ve biraz çalışmak istiyorum…önce seramik hamurumu,merdaneyle açtım…

geçenlerde burada görmüştüm..seramiğe dantel bastırıp desen çıkartmayı..ben de aynısından yapmazsam çatlarım :)))danteli hamurumun üzerine serip,oklavayla üzerinden geçtim..

aa ne güzel çıkmış dantelin deseni di mi?

bu işi çok sevdim…

bu haliyle çok güzel oldu…bi de kuruyup boyandığını hayal edin…

ama fazla sade geldi gözüme…tutmayın beni…içine de güller ekleyeceğim…

işte böyle bişey oldu…

20 yorum gelmiş

 1. Figen abla

  sahi yaa…ben bir ara da ördüğüm dantelleri paylaşayım canlar :)))zamanında ördük ördük…sonra unuttuk çekmecelerde :(

 2. asliozer

  geçenlerde ismini hatılayamıyorum şuan bir arkadaş bir siteden alıntı yayınlamıştı altına da yazmıştı figen abla mutlaka denemeli diye. hiç kaçar mı ablamızdan. abla bu kadar güzel şeyleri nereye koyuyorsun??

 3. Figen abla

  zaten ben de oradan akıl etmiştim :)))))bunlar yıl sonunda kursiyerler tarafından sergilenecekler can…sonra da turistik bir tezgahta satılacaklar…teşekkürler beğendiğin için bitanemmm :)

 4. yeniyol

  kız figen abla alemsin haaa caaaanım danteli çamura buladın sonunda.işte sanatçı insanın çıldırdığı an :)

 5. Figen abla

  yaa sorma :))))söylemeye korkuyorum ama ben bu örtüyü kızıma çeyiz diye örmüştüm :)))kız görse beni gebertir…ama sanatçının çıldırma noktası ne yapayım :)))))))))))))))

 6. Rosamary

  ayy figen abla dantele yazık olmuş sanki ya:(hani şu plastik desenli masa örtüleri varya onlardan kullansan da olabilirdi ama sadece bir öneri tabiii ellerine sağlık:))

 7. Figen abla

  yeter ki kızım görmesin…ben onu yıkar paklar kaldırırım merak etmeyin :)))))bu arada bilgisayarım bozuldu..şu an kardeşimin evindeyim…bir süre bilgisayarsızım..beni merak etmeyin…

 8. merhabalar ben burda daha yeniyim öncelikle yaptığınız herşeyi hayranlıkla tek tek inceliyorum seramik hamuru ile çok yakından ilgilenmeye başladım bu aralar figen ablanın yaptığı herşey muhteşem eline emeğine sağlık figen abla beni mağzur gör acemi de ama yaptığın ürünleri nasıl fırınlıyorsun daha doğrusu ben evdeyim nasıl yapıcam şimdiden teşekkürler

Bir Cevap Yazın

Paylaşırsanız çok makbule geçer:
Share on FacebookTweet about this on TwitterPin on PinterestShare on Google+Share on LinkedIn
Figen abla

iki çocuk ve bir köpek annesi.. tiyatro eğitmeni.. yaşlı..çok yaşlı....