SeSi’ nin Boyunluk Koleksiyonu

-

Bu aralar ne buraya ne de bloguma uğrayamıyorum. İşte bunlar yüzünden…Detaylar ve fotoğrafın oldukça büyük hali SeSi-Yorum’da…Şimdilik üç tanesini Etsy’e yükledim.

33 yorum gelmiş

 1. polyanna 69

  sesi ben pek bloglara bakmıyorum.anca böyle yönlendirirseniz gidiyorum. sen süper marifetlisin demiyceğim.buram buram moda kokuyorsun.marifeti de geçmişsin artık. bulunduğun şehir eminim moderndir ama sanki bana parisde yaşasan yakışır gibi geldi.bi tekstil işine falan el atmıyor musun. yoksa yapıyor musun bu işleri. bak mailini yazmışsın oraya.aldım tamam mı ? izin var mı? bi bayram mesajı falan gönderirim.sevgilerimle..

 2. mtnaz11

  Hepsi birbirinden şık görünüyor. Sanki eski zamanlardan, o romantik filimlerin sahnelerinden fırlamış gibiler.Ellerine sağlık.

 3. sesiber

  Sergun çok teşekkür ederim.Polyanna çay içiyordum, klavyeye döktüm okuyup, gülerken.Bulunduğum yer şehir bile değil, ilçe. Modern falan da değil ama benim de çok umrumda değil açıkçası, ben kafama göre takılıyorum. Olduğum yerde mutluyum aslında, burada olmasam belki bu kadar eve kapanıp üretemezdim sanıyorum.Asıl mesleğim bu zaten ama ben kendi kendime çalışıyorum. İlerisi için böyle fikirlerim var. Özellikle tesettürlü bayanları güzel giydirmek en büyük hayalim.Bayram-seyran farketmez, çok memnun olurum.Mtnaz çok teşekkür ederim, ben çok seviyorum eskiye ait herşeyi.

 4. bizimgibiler

  Bu kadar kısa zamanda böyle güzel ve bu kadar çok şey üretmek herkesin harcı değildir. Maşallah diyeyim sen de bir yerlerine nazar boncuğu tak sesi:)

 5. sesiber

  Çok çok teşekkür ederim, güzel ve motive edici yorumlarınıza. Bu arada bloga da buraya da yazmayı unuttum, örgü olanlar annemin eserleri. Kimini ben anlattım o ördü, kimini kendi kafasından uydurmuş. Sonuçta o ördü, ben süsledim.

 6. banuca

  Hangi birine bakacağımı şaşırdım doğrusu, tasarımlar çok şık ve buram buram romantizm kokuyor, aynı zamanda nostaljik, herbiri birşeyler anımsatıyor sanki. Eski modaları alıp bugünkü çağdaş yaşama uyarlamakta ayrı bir maharet, kutlarım seni.

 7. aytacrafts

  çok güzeller ve çokta şıklar,senin bu yaptıklarını gördükçe kokoş olasım geliyor inan,ellerine sağlık sesim tuttum ve kaçtım ben:)

 8. gunesedogru

  Bu arada bloga da buraya da yazmayı unuttum, örgü olanlar annemin eserleri. Kimini ben anlattım o ördü, kimini kendi kafasından uydurmuş. Sonuçta o ördü, ben süsledim.

  vayyy be bunca sene kandırıldık demek ki :)))))))) vay ki vayyyy !!! .999

 9. fiamma1

  Yaa sevgili sesiber blogta görp çok beğenmiştim,blogta sormayı unuttum o resimleri oyle kutu kutu nerede birleştiriyorsun. biraz safiyane bir soru oldu ama yeni öğreniyorum bu tür özellikleri:)))

 10. Benden

  Sevgili SesiberDün sana birşey soracaktım sonra bir süredir ortalarda olmadığını farkettim.”Ay nerdeki bu kız? “derken gördüm ki marifetler dökülmüş ortaya.Benim tarzım pek değil ama hepsi ayrı ayrı şık.Yalnız keşke tek tek yayınlasaydın.Hiç değilse fotoğraflar böyle posta pulu kadar minnacık olmasaydı :))Sevgiler

 11. dilevser

  ablacım ne güzeller ellerine sağlık.. güle güle kullansın kime nasipse… bende takınca daralmasam da kullanabilsem bu boyunluklardan :)

 12. SEMYIL

  sesibercim ben de uzun zamandır uğrayamıyordum buralaraama bir geldim gözlerim faltaşı gibi baka kaldım.nereye bakacağımı,hangisini okuyacağımı şaşırdım. hele bir de seninkileri kutu kutu, istif istif görünce :)))hepsi birbirinden güzel bir de blogunda ki şapkana da bittim.ellerine kollarına sağlık. bol bol hayırlı kazançlar dilerim.:))

 13. fiamma1

  Sesiber diyor ki:

  Asıl mesleğim bu zaten ama ben kendi kendime çalışıyorum. İlerisi için böyle fikirlerim var. Özellikle tesettürlü bayanları güzel giydirmek en büyük hayalim.

  Sevgili Sesiber,senin tasarımların gördüğüm kadarı ile herkese hitap ediyor, lakin öteleme bence hayallarini ve yapacaklarını, bir an önce dön şu mesleğine ve hayata geçir projelerini çünkü yapılacak gerçekten çok şey var özellikle tektipleştirilmiş tesettür giyim denilen bu sektörde:))Verdiğin bilgilere ayrıca teşekkür ederim daha makinanın özelliklerini bile yeni keşfeden biri olarak ara sıra yardım almam iyi oluyor:))

 14. sesiber

  Benden her zaman sorabilirsin, bekliyorum. Linkten bloga girip fotoyu tıklayınca devasa büyüyor. Ayrıca yoğun talep üzerine blogda tek tek yayınlamaya başladım. Buraya tek tek yazıp kimseyi sıkmayayım, dedim.Dilevser hiçbiri çok sıkı değil, yapıp takabililirsin bence.Sema ablacım çok teşekkür ederim. Daha fotoğraflamadığım da var. Oda kalkmış gidiyor ama çok yorulmuşum, dün fotoğraf çekmek dışında hiçbirşey yapmadım, onu da zorla. Daha yarım olup tamamlanacaklar var. Bir posta da onları yollarım. Satış için yapınca, yapmaktan çok paylaşmak zaman alıyor. Kendini giydir, mankeni giydir, fotoğraf çek, Etyse yükle İngilizce tanıt (bu çok vakit alıyor), Pasaja yükle, bloga yükle… inan yapmaktan zor bu aşamalar.Fiamma gerçekten öyle. Nefret ediyorum tesettür firmalarından da, zevksiz vitrinlerinden de. Kadınları çirkinleştirip, paspallaştırmak için özellikle yapıyorlar sanki.İnatla öyle giyinmeyi seçen ve bunu dindarlık sanan kadınalrımız da var, o ayrı konu. Bence tesettürde amaç kadının seksapelini kapatmaktır, orasını burasını sarıp-sarmalamak, yüzüne bakılmaz hale getirip, çirkinleştirmek değil. Neyse bu konu üzerine 3 saat yazabilirim…Picasayı yüklemediysen mutlaka yükle, ondan sonra resim düzenleme dersine de geçeriz:))

 15. polyanna 69

  şu PİCASSO :)) için bir teşekkür de benden. ama fiammaya da özel teşekkür, sayesinde birşey öğrendik. böyle profesyonelce çalışıyorsunuz. bizim yazılar ..:)))ama öğreneceğiz işte.sizden güzel yazılar göndereceğiz. heyt be.. var mı bize yan bakan. fiamma daha da sor..benim aklıma gelmiyor. bunlarda kim bilir daha neler var neler. moda dergisi gibi basıp basıp gönderiyorlar.sesi, güzel sesi öpüyorum seni..

 16. Benden

  Sesibercim sorum ya da önerim şu, okuyorum ki senin ve diğer arkadaşların Etsy ve yurt dışına satış konusunda tecrübeleriniz var . Anladığım kadarıyla da sen en kıdemlisisin.Lütfen bir yeni konuyu vesile edip bu konuda tecrübesi veya sorusu olan herkesi buluştursana diyecektim.Sadece Etsy üzerinden değil genel olarak yurt dışına bireysel satışlarda kargo, ödeme şekli ve en önemlisi de gümrük konusunda benim soracağım çok şey var.Mesela diyelim ki senin bu cici boyunluklardan 50 adet sipariş aldın. Gümrüğe takılmıyor mu?Biz arayıp sorduk “Yok canım bi şey olmaz yollayın ” dediler. Tam yollamadan bir kez daha başka bir birime sorduk başımıza neler neler geleceğini dehşetle öğrenip külliyen vazgeçtik.Yani ilgili ama bilgili olmayan yetkililerdense bu işin içindeki sizlerden bu konulardaki tecrübelerinizi öğrenmek istedim.Özel mesaj yazmak yerine böyle uzun uzun yazdım ki belki başkaları da aynı şeyleri merak ediyordur dedim.Keşke On marifette bu konuda yani işin ticaret kısmıyla ilgili bir kısım olsa.Herkes tecrübelerini orada paylaşsa…Sana bol kazançlı çalışmalar diliyorum..Madden ve manen :)

 17. fiamma1

  Oyy oyyy şimdi yükledim picasa yı… çok güzel bayıldım gerçekten düzenlemelere cok yardımcı olacak…10marifet korksun benden bu picasa beni picasso ya çevirecek:))çevirmesine de bir de o fotograflama aşamalarını eğlenceli hale getirebilsem:) çok teşekkür ederim.Giyim konusuna gelince; ben de 5 saat yazabilirim:)Bence seksapalite bir ölçüdür giyimde bunu bir tek aksesuarla da sağlayabilirsin tüm giyiminle de..Bunu gizlemeyi de tercih edebilirsin gizler gibi yapmayı da ya da bol keseden sergilemeyi de.Hoş özünde böyle bir sektör olmalı mı o da ayrı bir soru:)Şimdi ben bu 5 saatlik yazıya girmeyeyim,5 saat yazarım yazmasına da sonra gönder tuşuna basarım da ve o yazdıklarım gitmez de o 509 lu eror çıkarsa, sinir olurum, dün gecenin etkisinden kurtulamadım daha:)))

 18. sesiber

  Benden ben kıdemli değilim aslında, hala yeni yeni, deneye yanıla, sora sora öğreniyorum. Ben de belki faydalanan olur diye buradan yazayım o zaman.Etsy kaydım 2008 başlarına dayanıyor ama daha bir buçuk aydır ürün yükleyip satmaya başladım. Tek üründen aynı adrese 50 adet sipariş gelmesi mucize gibi birşey. Ben bugüne kadar Amerika-Avustralya olmak üzere 8 sipariş yolladım, ptt görevlisi içinde ne var diye ilkinde sordu, daha sonra sormadı. Gümrükte açılıyormuş, diyenler var, özene bezene paketliyoruz, alıcılar paketi de çok beğendik falan yazıyorlar, açılmış olsa yazmazlar sanırım. Ben taahhüt kağıdına gönderi cinsi kısmına “numune” yazıyorum. Başka bir arkadaşa ptt görevlisi pakedi açtırıp, içinde esrar olmadığını nereden bileyim, demiş. Demek ki iş, pakedi ilk teslim alan görevlide bitiyor. Bazı arkadaşların binde bir de olsa postada ürünleri kaybolmuş. Tekrar yollamışlar. Dükkan açıp ticaret te yaptım ama şimdi diyorum ki, keşke önceden Etsyian olsaymışım. Dükkan kirası vs… yok, üstelik burada satabileceğimden daha iyi fiyata satabiliyorum. Zaten sadece meraklısı alıyor bunu. Densiz müşterilerin “bunu inekler mi takacak” gibi laflarını da işitmemek işin bir başka güzel yanı… Ürün tanıtımınızı iyi ve gerçekçi yaptığınız sürece müşterinin hayal kırıklığına uğraması da imkansız.Etsy konusunda çok bilgi veren bloglar var. Buldukça yazarım size.Birazdan çıkmam lazım, Fiammacım bu işler narin, bugün olmaz belki yarin diyorum ve kaçıyorum .:))

 19. gunesedogru

  sesicim eserlerde güzel etsy bilgiendirmende güzel sağolasın.sana bir boyunluk örneği de ben göndermek isterdim, eltim yapmıştı epey eskiden, ancak ankaradaki evde kaldı sömestride gittiğimde resimlerim kısmet olursa… sevgiler kolay gelsin

 20. Benden

  Bilgiler için çok teşekkürlerDemek ki posta görevlisinin eşref saatini de gözönünde bulundurmak lazım.Çünkü bizdeki de “Ya içinde esrar varsa ! ” muhabbetini yapmıştı.Sonra ptt şubesini değiştirdik.Kutuların açılmaması iyi haber. Yalnız bize söylenen paket biraz hacimliyse mutlaka farkedilir ve açılır oldu.Eğer kolinizden aynı üründen 5-6 taneden fazla çıkarsa mal gümrüğe takılır ve ceza yersiniz dediler.Ne yazık ki benim de toplu birşeyler yollamam gerekiyor.Neyse bu konu uzun , daha da uzatıp boyunluklarına gelen övgüleri çalmayayım.Lütfen bu konuları tartışabilecek yeni bir başlık aç .Sadece Etsy üzerinden değil genel olarak yurt dışına satışlar hakkında soracağım çok şey var. Senin ve tüm arkadaşların tecrübeleri konuyla ilgilenen herkes için faydalı olur diye düşünüyorum.Ve sana daha nice hayırlı işler diliyorum

Bir cevap yazın

Paylaşırsanız çok makbule geçer:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest
Share on LinkedIn
Linkedin

Simli ipten boyunuk yapımı

| | 0 Yorum

Merhaba, bir aralar çok moda olan bir boyunluk modeli paylaşacağım sizinle. Fantazi kırçıllı iplerden 6 no şiş Yapımı 23 ilmek başlanır. 15 cm örümcek modeli örülür Örümcek modeli için; baştakini...

Puf örgü boyunluk yapımı

| | 0 Yorum

Pufidik, yumuşacık bir örgü boyunluk yapmaya ne dersiniz? Ben bu ipten hiç vazgeçemiyorum, dokusu çok güzel düşüyor. Özellikle çocuklar için ısıtan, sevimli, yumuşacık bir örgü boyunluk yapmak isteyenler için nasıl...

Saç örgüsü boyunluk yapımı

| | 0 Yorum

Çok şık ve hafif bir saç örgüsü bayan boyunluk modeli ile karşınızdayım bu defa. Peki bu şık aksesuar nasıl yapılır? Hadi anlatımına geçelim: Malzemeler Kahverengi yün iplik 5 numara örgü...

Salaş örgü atkı boyunluk yapımı

| | 0 Yorum

Merhabalar. Oldukça gevşek, salaş bir örgü atkı boyunluk modeli paylaşmak istiyorum. Bu şık ve hafif boyunluk nasıl yapılır merak ediyorsanız; haydi hemen yapım açıklamalarına geçelim. Malzemeler Beyaz Nako King Moher ip...

Buklet ipten boyunluk yapımı

| | 0 Yorum

Bu boyunluk epey ilginç oldu kabul ediyorum. İp çeşitleri çoğaldıkça üretilen şeyler de sıradanlıktan uzaklaşıyor. Kimine göre bülbül yuvası kimine göre assolist boyunluğu Hadi geçelim bu ilginç boyunluğun yapımına: Kullanılan...

Lastik örgü boyunluk yapımı

| | 0 Yorum

Yeşilin en tatlı tonlarından olan bu renkle bir şeyler örmek o kadar zevkli ki anlatamam Resmen insanın içi açılıyor yahu. Hadi geçelim bu iç açıcı boyunluğun yapımına: Kullanılan malzemeler: Fıstık...

Tığ işi boyunluk yapımı _ anlatımlı

| | 0 Yorum

Boyunluğumu tığ işi ile kafes modeli uygulayarak yaptım. Yapımı için 156 zincir çektim. Çektiğim zincirde önce altıncı ilmeğe üçlü trabzan yaparak battım. Başlangıç için böyleydi. İkinci kafesi oluştururken üç zincir...

Mavi erkek boyunluğu yapımı

| | 0 Yorum

Merhaba, rengine hayran kaldığım mavi ile minik beylere şık bir boyunluk tarifi tunç marka ip 4.5 no şiş Yapılışı 40 ilmek atılarak başlanır. 1 ters, 1düz örülür 2. sırada aynı...

Pirinç örgü boyunluk yapımı

| | 0 Yorum

Merhaba, bayanlar için şık bir boyunluk tarifi, yapımı da çok basit bir model. Ben kıyafetlerde kahverengi sevdiğimden bu rengi tercih ettim, artık renk seçeneği tercihinize kalmış. İyi günlerde kullanın. Malzemeler...