Cumartesi, Ekim 22, 2016
Şiirli etamin pano ve diğerleri

Şiirli etamin pano ve diğerleri

8

etamin-yazi-isleme
İlkin sadece etamin yapıyordum, ortaokulda başladım etamine, kanaviçe de yaptım, dantel de zaman içinde. Keçe hayatıma girdikten sonra yaptığım işler daha da çeşitlendi. Keçeyle başka işleri, misal nakış gibi, misal yakma çiçek gibi, birleştirmeyi çok sevdim. Şimdilerde aklımda bir sürü yeni yeni fikir, yetişemiyorum hepsine o ayrı ama yaptığım her bir el işinden öyle çok zevk alıyorum ki, hem yapmaktan hem de hediye etmekten…

Son dönemde yaptıklarım fotoğrafta gördükleriniz. Yine etamin, yine keçe, yine çiçek, yine boncuk…

Etamine söz yazmayı, şiir yazmayı çok seviyorum. En sevdiğim kıtaları işleyip duruyorum, bu panoyu da defter sayfası gibi yapmak istedim, kenarına da ilkokuldaki gibi kenar süsüyle. Özdemir Asaf’ın “Sabaha Kadar” şiirinin ilk kıtasını işledim.

Önce yastık yapmaya niyet ettim ama sonra sade bir çerçeve yaptırıp, başımı kaldırdığımda görebileceğim bir yere asmaya karar verdim.

O gördüğünüz çiçekli çelenk de iki sıra yuvarlayıp daire haline getirdiğim telden yapılmış, yapma çiçeklerle süslenmiş son derece kolay bir çelenk. Aralara da keçe kelebekler koydum, kızım çok sevince odasının kapısına astık gitti :) Çocuk sevindirmeli bu dünyada en çok, çocuklara kıymet vermeli, çocuklarımızı büyütürken geleceği inşa ettiğimiz için özgüveni yerinde, kendilerinin mühim olduğunu hisettirdiğimiz bireyler olarak yetişmelerini sağlamalı… İnşallah bunu başaranlardan olurum ;) Yaptıklarımı anlatıyordum ama anlatmalara doyamadığım için arada başka başka alanlara çark edebilirim ;)

O kalpli minik süsü de yine metal bir teli kalp şekline getirerek hazırladım. Kalbin formunu biraz eğri yaptım, ki böylesini daha çok seviyorum. Sonra incecik, misina kadar incecik bir tel yardımıyla doladım boncukları, düğmeleri, minik çıngırakları. Onu da ofisimde tam karşıma koydum, çocuklarımın güzelim fotoğraflarının arasına :)

E bir de çanta var tabii ama onu da bin kez anlattım aslında :) Yakma çiçeklerle yaptım yine, yine çiçeklerin önce saplarını iğne ardı işleyip, sonrasında sıcak silikonla yapıştırdım çiçekleri. Çantanın şekli için de kartondan bir kalıp oluşturdum kendime, o kalıpla kestim ön ve arka yüzlerini, araya da upuzun bir keçe şerit kestim, dikiverdim battaniye dikişiyle parçaları, saplarını da yine sıcak silikonla yapıştırıverdim, hepsi bu. Ziyadesiyle basit, ziyadesiyle zevkli :)

Her ne ise meşgaleniz, kolay gelsin ve aldığınız keyif bol olsun.

8 YORUMLAR

  1. ozdesign, ben de çok seviyorum etamine şiir yazmayı ve devam edeceğim inşallah, belki yaptıklarımla dediğiniz gibi bir köşe olur ilerde :) Çok teşekkürler

  2. sevgili shane :)
    Oysa yazarken yazarken hep kendime diyorum ki “uzatma, abartma, yeter!” madem zevkle okudunuz, bir dahakine de uzun yazayım ben :)
    Çok teşekkürler…