Pazartesi, Ekim 24, 2016

ŞİŞ KUTUSU

16

Sedef kakma ne zor bir iştir bilirsiniz.Bu yaştan sonra öğrenilir ama usta olunamaz.Hevesim kalmasın diye bari taklit edeyim dedim.Kutunun içini dışını siyah ve kahverengi karışımı ayakkabı boyası ile boyadım.İnternetten bulduğum desenleri kutunun uygun yerlerine kurşun kalemle kopye ettim.Kenar çizgilerini parmağımı dayayarak çizdim.Sedef rengi akrilik ile bir kaç kat boyadım.Parlak vernikle vernikledim.Ufak bir desen de kapağın içine üst köşesine koydum ama çekmeyi unutmuşum maalesef.Eh, hiç olmazsa biraz uzaktan bakınca sedef kakma gibi görünüyor.(mu acaba???)

16 YORUMLAR

 1. sibella vS Neduk.. hangisi döver acaba? iki çalışmayı da şiş kutusu olarak kullanmaktan imtina ederim..sanki daha değerli bişiylerkoymak gerek içine..hazine sandukası gibi kutuyu heyecanla eline alıyon fakat açınca gördüğüm ne?? iki adet şiş… olmazz.

 2. bırak sedef kakmasını falan nalan abla harika olmuş bu yaaa ben çok beğendim kendi kendime dekupaj yaptığım kalemlik yayınlansın diye bakıyordum da vazgeçtim utanırım ben yahem sen nerdesin bakim hı?on gün yokum dedin yok oldun ….

 3. neduk ablaaaa hoş geldin. Bu da harika olmuş, zaten kötü olan hatta idare eder eh işte denilen bir çalışmanıza rastlamadım.

 4. neduk abla kutunun yanındaki kalpler ne, mum mu? Eserlerimizi yapmak kadar resmetmek de çok önemli bir beceri gerektiriyor, fotoğraf diğer objelerle çok uyumlu olmuş. Ben olsam sadece kutuyu bir yere koyar şak diye çekerdim. Flickr da görmüştüm birisi yaptığı takılarını yapraklı bir dal parçasında beyaz bir zeminde çekmişti, renkler muhteşemdi. Benim aklıma gelmezdi mesela.

 5. eviniz müze gibi bende bayılırım böyle şeylere ama benimki sokmuyo eve :((((hepsi çok güzelllllde……….ben yerdeki halıya bayıldım……. hazırdır herhalde demiyoksa tutupta onu şu kirpi iplerle örmemişsinizdir:DDD

 6. sevgili neduk; ellerine sağlık gayet şık olmuş. Benden küçük bir tavsiye; bilirsin altın ve gümüş görünümlü stikerlar vardır hobi marketlerde satılır onların çok şık desenleri var deseni onlarla oluşturup içlerini inci beyazı boyutlu boya ile dolduruyorsun daha sonra kuruyunca bir kat da yanar döner simli boyutlu ile geçiyorsun verniklemen gereken yüzey ise önce vernikleyip sonra en son desenin içini mozaik jeli denen sıvı ile dolduruyorsun. inanılmaz güzel gözüküyor tavsiye ederim..berna

 7. 12 demiş kiiiiii:

  sibella vS Neduk.. hangisi döver acaba? iki çalışmayı da şiş kutusu olarak kullanmaktan imtina ederim..sanki daha değerli bişiylerkoymak gerek içine..hazine sandukası gibi kutuyu heyecanla eline alıyon fakat açınca gördüğüm ne?? iki adet şiş… olmazz.

  Sen ne demek istiyorsun, şiş,tığ, iğne, silikon tabancası marifetçinin kılıcıdır. Bunlardan daha değerli ne olabilir.Çok güzel olmuş Neduk. Gerçek sedef kakma gibi…