Size fikir verecek 10 güzel kutu süsleme çalışması

-

Birbirinden güzel kutu süsleme çalışmalarımız var sitemizde. O kadar keyifli el yapımı çalışmaları arasından seçim yapmak tabii ki çok zor ama gene de içimizden geldi, 10 tane kutu süsleme çalışmasını alt alta dizelim, sizin için de iyi bir fikir olsun dedik. Bunu yaparken, yapımı kolay çalışmalar olmasına dikkat ettik. Sadece bir göz atarak yapabileceğinize ikna olacağınız çalışmalar nasıl bu kadar güzel olabilir, cesaret versin diye düşündük. Hadi başlayalım:

1. Çuval bezi ve dantel ile kutu kaplama

Bu çalışma, metal kutu üzerine silikon ile çuval bezi ve fransız danteli yapıştırılması ile çıkmış ortaya. Çok zarif olmamış mı? Birden böyle güzel ve dekoratif bir takı kutusu elde etmek için bu tip kutuları sakın atmayın.

2. Karton kutu süsleme

Bir hediye vereceğiniz zaman, kutusuna da özenmek gerekir. Düz bir karton kutu bulduysanız, üzerini siz de böyle süslemek isteyebilirsiniz. Karton desenler kesip minik bir hamur yapıştırıcı parçasıyla kutunun üzerine yapıştırın, boyutlu görünümü ile ilgili çekici duracağı kesin.

3. Ahşap dikiş kutusu süsleme

Ahşap kutu bulduğunuzda affetmeyin. Boyayın, dekupajlayın, minik ek malzemelerle süsleyin. Bu yukarıda gördüğünüz kutu, şirin bir desenle dekupe edilmiş. Dekupaj nasıl yapılır, sitemizde yüzlerce örneği, açıklaması, videosu mevcut, lütfen arama kutumuza yazarak örnekleri görün. İnce dantel ve sutaşını silikon ile yapıştırabilir, burda olduğu gibi ufacık şirin düğmelerle de süsleyebilirsiniz. Ne de olsa bu bir dikiş kutusu.

4. Plastik çikolata kutusu süsleme

Sıradan plastik bir çikolata kutusunu peçete dekupaj ile süsleyip bu hale getirmek küçük bir çabaya bakar. Azıcık da dekupaj tutkalı ve cici peçeteler tabii ki. Dekupaj ile iligli yine bir üstte söylediklerimizi tekrarlayalım izin verin :)

5. Karton kutuyu keçe ve kumaşla süsleme

Sıradan bir karton kutuyu keçe ve kumaşla, yine silikon tabancası yardımıyla keyfinize göre süsleyebilirsiniz. Kenarlarına da ince bir gupür dantel geçtiniz mi sizden iyisi yok :) Yukarıdaki çalışma çok keyifli olmamış mı sizce de?

6. Ayakkabı kutusundan takı kutusuna dönüşüm

Bu nefis takı kutusu, aslında sert karton ayakkabı kutusundan dönüştürülmüş. Hoş desenli muşamba ile kaplanmış, çiçek, kurdele ve püsküller ile süslenmiş. Azıcık özenli çalışma ve biraz yaratıcı düşünce ile nefis şeyler çıkıyor ortaya. Siz de yapabilirsiniz.

6. Kumaş ile kutu kaplama çalışması

Yine çok sıradan bir kutuyu kumaşla ve ince gupürle süsleme çalışması var karşımızda. Çok sade bir kumaş kullanılmış, silikon tabancası ile özenle kaplama yapılmış. Yetmemiş, bir de örgü beyaz gülle son nokta konulmuş. Nasıl da tatlı olmuş… Neden siz de yapamayasınız ki?

7. Desenli kumaşla kutu kaplama çalışması

En sıradan kutuyu, en güzel kumaşla kaplayarak böyle kocaman, hoş bir kutu sahibi olabilir, gazete ve dergilerinizi içine koyabilirsiniz. Kalın bir kumaş seçin, döşemelik kumaşlar çok uygun olabilir mesela.

7. Puantiyeli kumaşla metal kutu kaplama

Metal bir kutuyu cici bir kumaşla kaplarsanız da ortaya böyle bir sonuç çıkabilir işte. Nasıl güzel olmuş. Kumaşı gergin bir şekilde silikon tabancası ile yapıştırın, üzerini de isterseniz böyle sade bir çiçekle süsleyin…

8. Abiye etkili kutu kaplama

Seçeceğiniz kumaş, kutunuzun da tarzını belirleyecek tabii. Bu yukarıda gördüğünüz kutumuz da şık bir geceye hazırlanmış sanki, değil mi?

9. Çikolata kutusunun yenilenmesi

Kendinden güzel olan kutuların bir de boyanıp süslenip kaplandığında aldığı haller insanı mutlu ediyor. Yukarıda yine hoş bir çikolata kutusunu boyanıp çuval kumaşıyla ve hoş bir süsle bütünleşmiş halini görüyorsunuz.

10. Cips kutusundan şiş kutusuna

Uzun ince cips kutularından böyle kullanışlı bir şiş kutusuna dönüşüm gayet mümkün ve kolay. İsterseniz kendinden yapışlanlı kağıtlarla kaplayabilir, kurdele ya da gupür dantel ile zarifçe süsleyebilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

Avatar photo

Türkiye'nin en büyük el işi & kendin yap sitesine ve kızım Leyla'ya bakmakla meşgulüm. İkisi de çok hoşuma gidiyor.

Ayakkabı kutusunun bavula dönüşmesi

| | 2 Yorum

Merhaba arkadaşlar, bu sefer kutu kaplama işine el attım, bakalım beğenecek misiniz? Malzemelerimiz: *1 adet kutu *Yapışkanlı kaplama kağıdı *Çanta kulbu *Makas *Elektrik bantı (izole bant) *Silikon tabancası Uzun zamandır...

Jüt iple peynir kutusu kaplama

| | 3 Yorum

Herkese yeniden merhaba. Bir ara jüt iplere kafayı takmıştım hala çok seviyorum ama yapılacaklar listesine o kadar çok şey ekledim ki bu iplerimi biraz ihmal ettim galiba Bu kutu hikayesi...

Keçe ile kutu yenileme

| | 0 Yorum

Herkese merhaba. Sevimli bir kutu yapıyoruz, ben kullanmadığım ama atmaya da kıyamadığım eski bir kutuyu kullanılır hale getirmeye çalıştım. İlk olarak kutunun üzerindeki etiketi çıkarttım, kullanacağım (keçe, kurdele, yapıştırıcı, düğme) malzemelerimi...