SONBAHAR YARIŞMASI-SONBAHAR’DA KAHVE KEYFİ

-
SONBAHAR YAPRAKLARINDAN ZİGON
SONBAHAR YAPRAKLARINDAN ZİGON

Seneler önce eşimle yaptığım bir yürüyüşte toplayıp kitap arasında saklamıştım bu yaprakları.En sonunda her zamankullanabileceğim bana o güzel günü hatırlatacak ne yapabileceğimi buldum ve geçen sene bu zigonu yaptım..Sonbahar renklerini kullandığım zeminde gerçek yapraklarıkullanarak stencil yaptım daha sonrada kurutulmuş yaprakları peçete tutkalı ile yapıştırdım.Kullanışlı ve kalıcı olması için üstüne kalın cam yaptırdım.Romantik sonbaharda keyifli kahve sohbetlerine vesile oldu….

16 yorum gelmiş

  1. Güzel anıları hatırlatan projeler daha farklı onun bir hikayesi var.Çok güzel olmuş o güzel ellerinize ve evimizden mutluluk eksilmesin sevgiyle kalın..

  2. Beğenilerini bildiren herkese çok teşekkür ederim.Yapılış aşamasını fotoğraflamıştım ama o fotoğraflar yanlışlıkla silindi.Yapılış aşamasını anlatabilirim.ahşap zigonun ortası oyuk zemin düz değil.Zımaparalıktan sonra seçtiğim rengi rulo fırça ile boyadım .Bahçeden topladım yaprakları farklı renklerde boyayıp boyayıp yapıştıdım .Daha sonra yaprakları peçete tutkalı ile yapıştıdım.Peçete tutkalı bir kaç kez yaptım iyice yapışsın diye…Önce 100 kat vernik yapmayı düşündüm ama doğal malzemeyi bozabilir diye cam yapmayı düşündüm iyi kide öyle yapmışım çok kullanışlı oldu…

Bir cevap yazın

Paylaşırsanız çok makbule geçer:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest
Share on LinkedIn
Linkedin