Söz ve nişan fikirleri -1

-

söz mendili
Merhabalar. Hani derler ya “terzi Kendi söküğünü dikemez” diye, işte ben onu çok iyi bildiğimden bu sefer buna izin vermeyeceğim dedim ve başladım çalışmalara… Kendi söz ve de nişanım için yaptığım çalışmalarımı yayınlamak istedim.
1.Söz mendili
Açıkcası bizim söz ve nişanımız aynı gün oldu, aileler uzak şehirlerde olduğundan yormayalım istedik ve aile arasında 15 kişilik mütevazi ve sıcak bir tören oldu. Gelen misafirlerin tümüne vermek üzere hatıra söz mendilleri hazırladım. Kenarlarına fransız danteli geçirdim. Şifon kurdele ve kalp şeklinde zımba ile süsledim. Tabii bir de çantalar hazırladım.

söz mendili

söz mendili
Bu da süslü hali :)

nişan hediyelikleri
Tabii bir de çantası var.

2. Gelin ve damat mendili

söz mendili

söz mendili
Birçok yerde söz kesen tepsisi gibi adetler var. Ben bunları koruyup modernize etmeyi tercih ettim. O yüzden farklı bir sunum yaptım. Fakat o bir sonraki yazıda :)

3. Nişan Yastığı
Artık tepsilerden yastıklara geçtik, tabii ki söz mendilinin kumaşından faydalandım. Bakalım beğenecek misiniz? :)

takı yastığı

takı yastığı

takı yastığı

takı yastığı

takı yastığı

nikah şekeri
4. Nişan şekeri
Olmazsa olmaz :) Burada çok belli değil ama içerisinde doğal rafyadan yuva iki adet badem şekeri ve pembe bir kalp var. Tahmin edeceğiniz gibi kafesler üzerine kurulu konsept… Bir sonraki yazımda sunum detayları vereceğim. Sevgilerimle…

2 yorum gelmiş

Bir cevap yazın

Paylaşırsanız çok makbule geçer:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest
Share on LinkedIn
Linkedin

Merhabalar, Çok uzun zamandır pek çok hobiyle uğraştım, her şeyi denedim sanırım. Hiç gitmeyen hep kalan hobim dikiş dikmek oldu. Bir kimya mühendisinden beklenir mi bilmem ama farklı tasarımları seviyorum. Zaten benim hikayem böyle başladı. Hani bir şey ararsınız da bulamazsınız ya...bulamayınca sinir olup kendiniz yaparsınız. İşte o benim...