Su dalgası örgü zarif elbise modeli

-

gri-su dalgası-dokumlu-orgu-elbise-modeli

Kızım için gri, dökümlü, yakası çiçekli, göğüs kısmından altı su dalgası desenli bir örgü elbise yaptım. Su dalgası motifini sevenler için fikir verici olabilir. Çok zarif bir elbise oldu. Kazak modeli olarak da düşünülebilir elbette.

gri-orgu-elbise-desenli-kol-detayi gri-orgu-elbise-cicekli-yaka-detayi
Kol ve çiçekli yaka detaylarını da paylaşmak istedim.

 

20 yorum gelmiş

  1. Bu örgü modeli gerçekten çok hoş duruyor. Ellerine sağlık, mutlulukla giysin kızın sevgiyle örülmüş bu elbiseyi.

  2. Çok güzel olmuş ellerinize sağlık çok beğendim. Ben de kızma örmek isterim. Etek ucundanmı başladınız. Kaç ilmek attınız başlangıçta ölçüler hakkında bilgi verirseniz sevinirim.Sevgiyle kalın…

  3. arkadaşlar kusura bakmayın internete girmeden bu ara hemen anlatıyorum.örnek 17 ilmek üzerine kuruluyor.kenar ilmek hariç ne kadarilmek koyacağınız size kalmış.Ben 19 ilmekle anlatayım.1 ilmek ters ör-3 tane ikişerli ilmek kes 1artır 1 ör 6 ilmek artırıyoruz bu şekilde.6.artırılan ilmekten sonra 6 kez çift ilmek kesiyoruz yine(2+2+2+2+2+2)hemen yine 1artır 1 kes.***örneğin başında ve sonunda mutlaka 3 kez ikişerli kesiyoruz aksi halde ilmekler habire artıyor**şematik anlatabilirsemKKK/1/1/1/1/1/KKKKKK/1/1/1/1/1/KKKK:İKİ İLMEĞİ BİR İLMEK YAP/:ŞİŞE BİR İLMEK DOLA1:BİR İLMEK ÖRbu sıra bitince bir düz bir ters örüp örneği tekrar ediyoruz.anlatmakta bir kabiliyet o bende yok işte

  4. valla süper anlatmışsınız anneme göstereceğim hemen:))anlamadığımız yer olursa sorabilirmiyiz?ben bi tane şal modeli bulmuştum ta annem öremedii buradan bu modeldi görünce hemen dedim pudra abla kesin anlatır çok saol ablacım:))))

  5. umarım anlatabildim bende yabancı bir siteden öğrenmiştim yapılışını elbiseye uyarladım.anlaşılan heryerde kullanılabilecek bir desen.Biraz önce bir sitede bunun atkı olarak yapıldığını gördüm.

  6. teşekkür ederim zaten kızım biraz daha boy atınca kollarını çıkartıp tunik haline sokmayı düşünüyorum

Bir cevap yazın

Paylaşırsanız çok makbule geçer:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest
Share on LinkedIn
Linkedin