Sürpriz: “Ayın Marifetlisi”ni seçiyoruz! Ucunda hediye de var…

-

marifetli

Ayın Marifetlisi olmak için yapmanız gereken, bize her zamanki gibi yazı göndermek. Ama okuyan kişinin, o işi yapmasına yardım edecek tarifli, açıklamalı, açıklayıcı fotoğraflı yazılar bu değerlendirmeye alınacak. Ay içinde en fazla bol açıklamalı anlatımlı yazı gönderen kişi, o ayın marifetlisi olacak ve seçtiğimiz hediyeleri kazanacak.

Emek her anlamda çok değerli. Eğitim de öyle. Yaptığınız şeyin, karşınızdaki tarafından anlaşılmasını, öğrenilmesini sağlamış olmak mutlaka hoşunuza gider diye düşünüyoruz. Biz de işe biraz hoşluk katmak istedik, o kadar. Yoksa mümkün olduğu kadar anlatım katın lütfen yazılarınıza, paylaşmak güzel. Bir şeyler öğretebilmek güzel… Birkaç cümleyle bile olsa bir püf noktası vermek illa ki insanlara bir şey katıyor.

Yaptığınız işlerin seviyeleri farklı olabilir. Çok kolay ve nasıl yapıldığı ilk anda anlaşılan bir işin fazla aşaması olmayabilir aktaracak. O zaman yapacak fazla bir şey yok, bu değerlendirmeye girmeleri biraz zor olabiliyor. Elimizden geldiğince objektifiz, bize güvenin.

Bu kapsamda değerlendirileceğini düşündüğünüz yazılar yolladınız ama daha yayına girmedi, ayın bitmesine de az kaldı diyelim. Merak etmeyin, önemli olan göndermiş olmanız. Biz elimizden geldiğince o aya dahil etmeye çalışırız yazılarınızı ama tabii günün son saatleri için de söz veremiyorum :) Siz son ana bırakmayın yine de lütfen.

Bize nasıl yazı gönderilir? İşte böyle.

Her ayın ilk gününden, diğer ayın ilk gününe kadar yayına girmiş olan yazıları değerlendirmeye alacağız. Eşitlik olursa, o zaman ayın 2’sine geçeriz, o şekilde devam eder.

Biz hep hoş ve işinize yarayacak hediyeler seçmeye çalışıyoruz ve çalışacağız. Ödüllü yarışma ya da başka bir proje yaptığımız aylarda Ayın Marifetlisi etkinliğine ara verebiliriz, bunu da duyururuz size. Ama elimizden geldiğince bu çalışmayı sürdürmek istiyoruz. 

Not: Gönderdiğiniz yazının blogunuzda henüz yayınlanmamış olmasını rica ediyoruz.

80 yorum gelmiş

 1. Avatar photo

  ayyyyyyyy sevinçten ağlamak istiyorummmm süprizz yazısını ilk gördüğümde keşke ben kazansan diye içimden geçirmiştimm çok sevindim :))) ve ilk defa biryerden birşey kazandımmm hemde böyle süpriz olması apayrı bir güzellik çok teşekkürlerrrr

 2. Avatar photo

  tebrik ederim elif hanım:)güle güle kullanın.

  ayın marifetlisini seçmek harika bir fikir shane sizide tebrik ederim:)10 marifete yeni bir güzellik daha katmışsınız:)

 3. Avatar photo

  iyi günlerde kullanın :) buldumdan ziyade yaptım durumuna teşvik olması açısından ayrıca çok hoş bir uygulama :)

 4. Avatar photo

  :) bu işi sevmeniz bizi mutlu etti. her ay farklı bir hediye verip biz de heyecanı azaltmamaya çalışacağız. gönderin gönderin…

 5. Avatar photo

  Elif hanım tebrikler,güle güle iyi günlerde kullanın inşallah.
  Sevgili shane, ben mi yanlış anladım acaba? 2lokma ya ilk yazı yazana mıgönderiyorsunuz neee? :)))))
  Şaka bir yana, mutfaktaki çalışmalarımızı da artık şip şak yapacağız anlaşılan.
  Bu güzel fikir içinde ayrıca tebrikler ;)

 6. Avatar photo

  Tebrik ederim Elif hanım. :) Hediyenizi güzel günlerde kullanın :)
  Fikir süper , deee ayın 1. si seçilecez diye yarış içine mi girecez şimdi :D işler güçler yetmiyodu şimdi de burası için çalışıcaz :D Aman olsun, canımız sağ olsun. Yaparız elbet :)

 7. Avatar photo

  @deliisibunlar; :) bir an için öyle mi yazdım diye şüpheye düşmedim değil. elimden gelse her yazana hediye veririm ben inanın, o zaman gerçi iş olmaktan çıkar bizimki ;) evet evet, mutfaktan haberlerinizi merakla bekliyoruz. bu arada da hediye seçiyoruz.

  @gokceng; sizi zorlamak istemezdik ;) maksat hayata bir lokma (2lokma aslında!) eğlence ve hareket katmak. hoşumuza gidiyor böyle bahaneler bulmak.

 8. Avatar photo

  benim bu durumdan dolayı bazı kaygılarım var. şimdi hediye var diye herkes ıvır zıvır ne varsa yapştırıyor önceden en güzel yaptığı işi paylaşıyordu daha bi nezih daha bir seçkindi sanki:(

 9. Avatar photo

  ayın hatta yılın en az merifetlisi ve de en az yazı yollayanı ve de tembeli başlığı olsaydı kesin birinci olurdum yahuuu !! öyle bir yarışma olursa haberim olsun lütfen :D

 10. Avatar photo

  @zulaltan :) varlığınız yeter. ayrıca nasıl marifetli olduğunuzu biliyoruz, yapmayın şimdi.

  @gulschen; yazı kalabalığı olduğu doğru, söylediğinizin de doğruluk payı elbette vardır ama önceden nasıl yazı reddediyorsak yine anı şekilde reddediyoruz. kaygılanmayın lütfen.

 11. Avatar photo

  Aaaaa böyle birşey mi vardıııı :) Çok güzel düşünülmüş, şimdi farkettim fakat birşeyler dikerken bir ödül için dikince berbat şeyler de çıkarabilirim ortaya, onun için hakeden kazansın :) Ama dikiş kutusuna da bayılmadım değil yani tam benlikmiş ödüüüülllll :)
  Düşüncenize sağlık sevgili 10marifet ekibi :)

 12. elifusluuu tebriklerr….bende istiyoruuuuuuummmmm…yaptıklarımı göndermeyi deniyorum beceremiyorummm marifetsiz miyim acaba.*:)

 13. Avatar photo

  Tebriklerrrr.. :) Bende istiyorum herkezemi yollasanız ne çok isteyen var sanırım. :) Bende keçeden birşeyler yapmaya devam edeyim belki şans kapımı çalar bende alırım böyle birşeyler :D

 14. Avatar photo

  @ilhamyildiz; şurası yazı yollamak için gerekli açıklamayı içeriyor ama yine de olmaz ise bize mail ya da bana mesaj atın, yardımcı olmaya çalışalım takıldığınız yerde.

 15. Avatar photo

  çok güzel düşünceler zaten türkiyemizde böyle bir sitenin olması çok muhteşem emeği geçen herkese bütün 10 marifetçilere teşekkür ediyorumm.bişey sormak istiyorum yarışma ruhu güzel ancak ben 2.yarışmanın konusunun ne yle alakalı olduğunu anlayamadım ben keçe ve dikiş ile ilgileniyorum mesela herkes kendi alanı ile ilgili bir yazı mı yazacak yoksa mutfakta yaptıkları ile ilgili mi ayrıca sadece yazı mı yazılacak resimlede desteklenecek mi?biraz soru yağmuru oldu ama kusura bakmayın ben aranızda yeniyim yanlış bişey yazmak istemedim..teşekkürler

 16. siz de kartopu ekibi de bir harikasınız, bu çok güzel bir düşünce. katılmak için ne yapmamız gerekiyor ?ne ile katılacağız, doğrusu çok anlayamadım,açıklarsanız sevinirim.

 17. Avatar photo

  @EYS; elbette sorabilirsiniz. çok teşekkür ederiz öncelikle. aslında bu, “yaptım” yazısı göndermekten öte hiçbir kuralı olmayan bir etkinlik. yayına “yaptım” kategorisinde 1 ay içinde en fazla yazısı alınan kişi, ödülümüzü kazanıyor, maksat küçük bir heyecan olsun, hepsi o. yoksa zaten ne mutlu bize ki çok fazla yazı gönderiyorsunuz zaten. biz de minik bir hediye verelim istedik, o kadar.

  @amigurumiaskina; doğrusu biz de merakla bekliyoruz :)

  @22jale; teşekkürler. katılmak için sadece “yaptım” kategorisinde yazı göndermeniz gerekiyor, hepsi o.

 18. ben bu siteyi çok sevdim,iyiki üye olmuşum :))hiç boş durmadan birsürü şey yapıp siteye ekleyesim var ama gündüzleri okulda olduğum için çok vakit bulamıyorum,yine de deniycem bakalım:) belki şans bana da güler :))

 19. Avatar photo

  @22jale; herhangi bir şartımız yok, sadece “yaptım” yazıları en fazla yayına alınan kişi kazanıyor, o kadar. standart yazı gönderim işleminden başka bir şey yapılmıyor yani.

 20. Avatar photo

  @22jale; ana sayfadan haber olarak duyuruyoruz sürekli. shane olarak benim yazılarım arasında yer alıyor diyebiliriz bu tarz duyurular hep.

  @merbar2000; tabii, her zaman :) bu etkinlik zaten her ay tekrarlanıyor. 2lokma’da da var aynısı üstelik.

  @cakaralmaz; yazı göndererek yarışmaya katılma gibi bir durum yok bu etkinlikte; kimin 1 ay içinde en fazla “yaptım” yazısı yayına alınmış ise o ayın marifetlisi oluyor.

 21. Avatar photo

  her yaş grubu katılabilir mi
  nereye yaptım yazısı gönderiyoruz bir de yapıtklarımızın güzelliklerine de bakılıyor mu

 22. Avatar photo

  @hayalevim; yaş grubu konusunda ya da herhangi başka bir konuda kısıtlama yok. normal yazı göndermekten bir farkı da yok. yayına alınan “yaptım” yazısı sayısı önemli. yayına alırken her zamanki kriterlerimiz geçerli. son derece özensiz / fotoğrafı iyi olmayan / açıklamasız vs yazıları zaten yayına alamayız.

 23. Avatar photo

  @hayalevim; “siz de gönderin” butonu ile normal yazı gönderiyorsunuz, özel bir şey yapmanıza gerek yok. sağ üst kısımdaki yazı yollama butonu ile yapacaksınız. 10marifet’in normal kullanımı zaten bu şekilde; bize oradan yazı gönderiyorsunuz, biz de inceleyip yayına alıyoruz. zaman zaman da yarışma, etkinlik yapmayı seviyoruz. maksat küçük bir hoşluk olsun.

 24. Avatar photo

  @hayalevim; elbette belli bir zaman sonra ara veririz, sistemi değiştiririz, bu etkinliği bitirip başka bir şey yaparız, şu an bilemiyorum ama aksini belirtmedikçe, yukarıda da söylediğim gibi şimdilik her ay. duyurularla haber verilir yapılan her etkinlik.

 25. Avatar photo

  @hrkselvi; değerlendirme demeyelim de sayım diyelim, zira yayındaki “yaptım” yazısı sayısı önemli bu etkinlik için. evet bu ay da var.

 26. Avatar photo

  Sevgili Shane
  Bu yarışma bizi de motive etmek açısından çok güzel ,çok zarif ve düşüncelisiniz .Lakin fikrimi söylemedende edemiycem.Bu yarışmanın adil olmadığını düşünüyorum.Çünkü bakıyorum iki tel çevirip yüzük havası verip yüzük yaptım diye (ve buna benzer ufak tefek işler)yazılar görüyorum.Birde çok emek verip bir işinde bir sürü figür içeren ürünler var.Şimdi bu nasıl adelet oluyor.Bence buna bir çözüm yolu bulunmalı.Bu sadece naçizane benim fikrim…Artık gerisi size kalmış….

 27. Avatar photo

  sevgili pembehobi, fikrinizi belirttiğiniz için teşekkür ederiz. daha önce de buna benzer konuşmalar oldu. hediyelerin süreceğini ama sistemde değişiklik olacağını söylemiştim geçenlerde, bu da sizin söylediğinizle paralel şekilde olacak. yarın öbürgün yazmış olacağım bunun hakkında. teşekkürler, sevgiler…

 28. Avatar photo

  Sevgili shane,bu ayın marifetlisi seçilecek mi ? Mart ayında kazanan elifuslu’dan sonraki aylarda ayın marifetlisi olarak kimler seçildi? Kazananlara hediye olarak neler verildi ? Sonrasını göremedim.

 29. Avatar photo

  Ayın Marifetlisi’ne kısa bir ara vermiştik büyük ödüllü yarışma var diye, bitince geri döndü etkinliğimiz. Açıklamalı yazılarınızı bekliyoruz, hediyelerimizi seçtik bile biz :)

 30. Avatar photo

  @esra sevgi aykut; yetiyor, hiç değişik bir şey değil.

  @hobi atolyem; açıklayacağız tabii. hafta sonunda denk geldi, eşitlik durumu oldu, elimizle sayarsak hata olabilir diye yazılımcı arkadaşımızdan destek istiyoruz, orada gecikme yaşadık sadece, kusura bakmayın.

 31. Avatar photo

  Herkese merhaba. Biliyorsunuz Ayın Marifetlisi olmak için 1 ay içinde en fazla anlatımlı yazısı yayına giren kişi olmak gerekiyor. Eşitlik olursa da gün ekleyerek konuyu çözüyoruz. Fakat bu sefer bunu yapamadık, zira büyük ödüllü yarışma olduğu ay ara vermiş olmamızın etkisiyle olsa gerek, yeterince anlatımlı yazı gelmedi. 4 kişi, 1’er tane anlatımlı yazı göndermiş, bu durumda işin içinden çıkamadık. Oysa çok da cici hediyelerimiz vardı. Şu durumda sizden ricamız, yaptığınız işi tarif eden, bilmeyen kişilerin o işi yapabilmesine olanak tanıyan anlatımların ve fotoğrafların yer aldığı içerikli yazılara biraz daha zaman ayırmanız. Bu hem insanlara faydalı olmak hem de özenerek seçtiğimiz hediyelerimizi kazanmak için anlamlı olacak.

  Bana göre yapılacak en mantıklı şey, Mart ayı boyunca gelecek anlatımlı yazılarınızı da beklemek, geçtiğimiz ayı da işin içine ekleyip, Şubat-Mart boyunca en fazla anlatımlı yazısı yayına giren kişiye armağanımızı takdim etmek.

  Hevesle bekliyoruz.

 32. Avatar photo

  bende çok istiyorum u arad ben küçük yaşta olan bi üyenizim ve çok güzel her ay aynı hediymi yoksa değişiyormu ???

 33. Avatar photo

  Fotoğraf sayısında sınır var mı acaba?Yani en az kaç fotoğraf göndermek gerekiyor?Bir de tam olarak hangi tarihler arasında olması lazım?

 34. Avatar photo

  @feysab; fotoğraf sayısını size bıraktık. işin aşamalarını göstersin, yapımına yardımcı olacak kadar okuyan kişiye fikir versin. işe göre siz ayarlamanıza kalmış. bazı iş daha fazla fotoğrafla anlatılabilir, bazısına birkaç tane yeterli olabilir. tarih ise aslında sınırsız, yani etkinlik şimdilik sürekli devam ediyor. ayın başı ile sonu arasında yayına alınanlara bakıp o ayın kazananını seçmiş olacağız. bekliyoruz yazılarınızı.

 35. Boyle bir sayfanin varligindan yeni haberim oldu cok cok beyendim ilgili her , marifetli hanimi cani gönülden kutlarim . sitenin bircok yerini gezdim. Bütününü hayranlikla izledim ,herkesin emegine , bilegine , yüregine saglik. Yarißmalara bende katilmak istiyorum . sizlerle paylasmayi istedigim takilerimi umarim beyenirsiniz .

Bir cevap yazın

Avatar photo

Türkiye'nin en büyük el işi & kendin yap sitesine ve kızım Leyla'ya bakmakla meşgulüm. İkisi de çok hoşuma gidiyor.

Sizzix makinesi isteyen?

| | 8 Yorum

Marifet Postası bültenlerimizde bazılarınız görmüştür; Mart ayında ödüllü bir yarışmamız var ve ödülümüz de bir Sizzix kesim makinesi ile güzel bir kalıp olacak. Birçok marifetlinin işine yarayacak bu güzel alet başta...

2016’da ilk Ayın Marifetlisi ne kazanacak?

| | 17 Yorum

Şubat ayı sonunda, Ayın Marifetlisi olacak arkadaşımız için sıcak bir hediye hazırladık: Cici bici bir mısır patlatma makinesi ve ona eşlik edecek çok şık bir battaniye. Bunları kazanmak için normalde...

Ödüllü yılbaşı yarışmamız bitti!

| | 7 Yorum

Ve bir ödüllü yılbaşı yarışmamız daha sona erdi. Şimdiye kadar gördüğümüz en kıyasıya mücadelelerden birini yaşadık, bu bir gerçek. Gecenin yarısına 1 dakika kala hala yazı editlediğimizi görünce, bir dahaki...

Tuch Expo’yu gezelim mi beraber?

| | 9 Yorum

Bir el işi ve hobi fuarına ihtiyacımız vardı. Tuch Expo bu eksiği kapadı ve ve ilk kez düzenlenmesine rağmen genel olarak sorunsuz, renkli ve zengin bir fuar organizasyonu gerçekleşti. Basın...

Ödüllü yılbaşı yarışması desek?

| | 35 Yorum

Ödüllü yarışma yapmak için bahane çok E yılbaşı da gelmişken hediye verme isteğimize sağolsun HOBIUM da ortak oluyor ve 3 kişiye malzeme paketi oluşturma şansı veriyor. Şöyle: 1. olan kişi...

Kasım’da ödüllü yarışma başkadır!

| | 28 Yorum

Kasım’da Ayın Marifetlisi arası veriyoruz ve bir ödüllü yarışma yapıyoruz sevgili marifetli dostlar. Fotoğraftaki Sinbo dikiş makinesi bu yarışmanın kazananına gidecek. Bu sefer şöyle yapıyoruz: Birkaç örgü odaklı konu başlığı veriyoruz...

İyi ki doğdun 10marifet!

| | 8 Yorum

Canımızın içi, işimiz gücümüz, göz bebeğimiz 10marifet’e ilk yazısını girişimizin üzerinden bugün tam 9 yıl geçmiş oluyor. O zamanlar ne Facebook vardı ne Instagram; sosyal medya daha icad edilmemişti. Bugünkü gibi...

Sevimli 10 penguen yapımı

| | 0 Yorum

10marifet’te yer alan, farklı tekniklerle yapılmış birbirinden şirin 10 pengueni bir araya getirelim dedik, fena mı ettik yani? Penguen yapasınız geldiyse sizi tutmayalım, hatta yol gösterelim. Hadi buyrun: 1. Fimo...

Evimin kedisi – rölyef pano yapımı

| | 4 Yorum

Kış, kar yarışma derken evi dağıttığım için yumaklar oğlumun eline geçmiş. Yav! bizim evde de sarı bir kedi varmış Yumaklarımı darmadağın etti. Sevimli kareler çekince de bunlarla güzel bir scrapframe hazırlamaya...

Kış güzeli Ivy

| | 21 Yorum

S on dakikada anca tamamlayabildiğim Ivy hanımla tanıştırayım sizi. Kararsızlıktan ölmek üzere olduğum anlar oldu kostümle uğraşırken, yapım aşaması fotoğraflarında denediğim kumaş kombinasyonlarının bir kısmını görebilirsiniz zaten. Ayrıca beni örgü...

Kırmızı paltolu kız kolyesi

| | 3 Yorum

Kar yağmış her yere, belli belirsiz ayak izleri var her yerde… Soğuk ama güzel, canlandırıyor kırmızı paltolu kızı kendine getiriyor… Tüm düşüncelerden arınıp kar tanelerinin duruluğuna bırakıyor kendini… Yürüyor ve...

Kar canavarı Yeti ve Eskimo kız

| | 2 Yorum

Uzun zamandır kar yağmadığı için karlı bir ortamda fotoğraf çekemedim, arka plan bahar gibi görünse de aslında kar seviyorlar çok Amigurumi kar canavarı Yeti ve Eskimo kızımız yarışmadaki yerlerini alıyorlar....

Cevizlerden kapı süsü yapımı

| | 0 Yorum

Cevizlerden zarif kapı süsü yapımı. Duyuru postunu ekliyorum. İhtiyacımız olan plastik bir kap, silikon tabancası, altın yaldız sprey boya ve tabii ki ceviz. Kabımızın içini dışını sprey boyayla boyayıp cevizlerimizi...

Kapşonlu atkı yapımı

| | 4 Yorum

Merhabalar Yarışmayı yeni gördüm sayılır, bu yüzden süresinin uzatılmasına çok sevindim. Hemen çizimler, fotoğraflar hazırladım. Özellikle konusunu çok sevdim. Kış… Kış denince aklıma kar gelir, her yerin beyazlara büründüğü  manzaralar...

Örgüden minyatür ev

| | 7 Yorum

İlk not: bu proje tamamen benim kendi kafamın içinde dönen tilkiler sonucu ortaya çıkmıştır Hiçbir şekilde internetten veya başka kaynaklardan esinlenme, örnek alma yapılmamıştır. Yarışmanın duyuru postunu gördüm ve hemen...