Sürpriz: “Ayın Marifetlisi”ni seçiyoruz! Ucunda hediye de var…

-

marifetli

Ayın Marifetlisi olmak için yapmanız gereken, bize her zamanki gibi yazı göndermek. Ama okuyan kişinin, o işi yapmasına yardım edecek tarifli, açıklamalı, açıklayıcı fotoğraflı yazılar bu değerlendirmeye alınacak. Ay içinde en fazla bol açıklamalı anlatımlı yazı gönderen kişi, o ayın marifetlisi olacak ve seçtiğimiz hediyeleri kazanacak.

Emek her anlamda çok değerli. Eğitim de öyle. Yaptığınız şeyin, karşınızdaki tarafından anlaşılmasını, öğrenilmesini sağlamış olmak mutlaka hoşunuza gider diye düşünüyoruz. Biz de işe biraz hoşluk katmak istedik, o kadar. Yoksa mümkün olduğu kadar anlatım katın lütfen yazılarınıza, paylaşmak güzel. Bir şeyler öğretebilmek güzel… Birkaç cümleyle bile olsa bir püf noktası vermek illa ki insanlara bir şey katıyor.

Yaptığınız işlerin seviyeleri farklı olabilir. Çok kolay ve nasıl yapıldığı ilk anda anlaşılan bir işin fazla aşaması olmayabilir aktaracak. O zaman yapacak fazla bir şey yok, bu değerlendirmeye girmeleri biraz zor olabiliyor. Elimizden geldiğince objektifiz, bize güvenin.

Bu kapsamda değerlendirileceğini düşündüğünüz yazılar yolladınız ama daha yayına girmedi, ayın bitmesine de az kaldı diyelim. Merak etmeyin, önemli olan göndermiş olmanız. Biz elimizden geldiğince o aya dahil etmeye çalışırız yazılarınızı ama tabii günün son saatleri için de söz veremiyorum :) Siz son ana bırakmayın yine de lütfen.

Bize nasıl yazı gönderilir? İşte böyle.

Her ayın ilk gününden, diğer ayın ilk gününe kadar yayına girmiş olan yazıları değerlendirmeye alacağız. Eşitlik olursa, o zaman ayın 2’sine geçeriz, o şekilde devam eder.

Biz hep hoş ve işinize yarayacak hediyeler seçmeye çalışıyoruz ve çalışacağız. Ödüllü yarışma ya da başka bir proje yaptığımız aylarda Ayın Marifetlisi etkinliğine ara verebiliriz, bunu da duyururuz size. Ama elimizden geldiğince bu çalışmayı sürdürmek istiyoruz. 

Not: Gönderdiğiniz yazının blogunuzda henüz yayınlanmamış olmasını rica ediyoruz.

80 yorum gelmiş

 1. elifuslu

  ayyyyyyyy sevinçten ağlamak istiyorummmm süprizz yazısını ilk gördüğümde keşke ben kazansan diye içimden geçirmiştimm çok sevindim :))) ve ilk defa biryerden birşey kazandımmm hemde böyle süpriz olması apayrı bir güzellik çok teşekkürlerrrr

 2. byalamode

  tebrik ederim elif hanım:)güle güle kullanın.

  ayın marifetlisini seçmek harika bir fikir shane sizide tebrik ederim:)10 marifete yeni bir güzellik daha katmışsınız:)

 3. zecege

  iyi günlerde kullanın :) buldumdan ziyade yaptım durumuna teşvik olması açısından ayrıca çok hoş bir uygulama :)

 4. shane

  :) bu işi sevmeniz bizi mutlu etti. her ay farklı bir hediye verip biz de heyecanı azaltmamaya çalışacağız. gönderin gönderin…

 5. deliisibunlar

  Elif hanım tebrikler,güle güle iyi günlerde kullanın inşallah.
  Sevgili shane, ben mi yanlış anladım acaba? 2lokma ya ilk yazı yazana mıgönderiyorsunuz neee? :)))))
  Şaka bir yana, mutfaktaki çalışmalarımızı da artık şip şak yapacağız anlaşılan.
  Bu güzel fikir içinde ayrıca tebrikler ;)

 6. gokceng

  Tebrik ederim Elif hanım. :) Hediyenizi güzel günlerde kullanın :)
  Fikir süper , deee ayın 1. si seçilecez diye yarış içine mi girecez şimdi :D işler güçler yetmiyodu şimdi de burası için çalışıcaz :D Aman olsun, canımız sağ olsun. Yaparız elbet :)

 7. shane

  @deliisibunlar; :) bir an için öyle mi yazdım diye şüpheye düşmedim değil. elimden gelse her yazana hediye veririm ben inanın, o zaman gerçi iş olmaktan çıkar bizimki ;) evet evet, mutfaktan haberlerinizi merakla bekliyoruz. bu arada da hediye seçiyoruz.

  @gokceng; sizi zorlamak istemezdik ;) maksat hayata bir lokma (2lokma aslında!) eğlence ve hareket katmak. hoşumuza gidiyor böyle bahaneler bulmak.

 8. gulshcen

  benim bu durumdan dolayı bazı kaygılarım var. şimdi hediye var diye herkes ıvır zıvır ne varsa yapştırıyor önceden en güzel yaptığı işi paylaşıyordu daha bi nezih daha bir seçkindi sanki:(

 9. zulaltan

  ayın hatta yılın en az merifetlisi ve de en az yazı yollayanı ve de tembeli başlığı olsaydı kesin birinci olurdum yahuuu !! öyle bir yarışma olursa haberim olsun lütfen :D

 10. shane

  @zulaltan :) varlığınız yeter. ayrıca nasıl marifetli olduğunuzu biliyoruz, yapmayın şimdi.

  @gulschen; yazı kalabalığı olduğu doğru, söylediğinizin de doğruluk payı elbette vardır ama önceden nasıl yazı reddediyorsak yine anı şekilde reddediyoruz. kaygılanmayın lütfen.

 11. senayatilgan

  Aaaaa böyle birşey mi vardıııı :) Çok güzel düşünülmüş, şimdi farkettim fakat birşeyler dikerken bir ödül için dikince berbat şeyler de çıkarabilirim ortaya, onun için hakeden kazansın :) Ama dikiş kutusuna da bayılmadım değil yani tam benlikmiş ödüüüülllll :)
  Düşüncenize sağlık sevgili 10marifet ekibi :)

 12. elifusluuu tebriklerr….bende istiyoruuuuuuummmmm…yaptıklarımı göndermeyi deniyorum beceremiyorummm marifetsiz miyim acaba.*:)

 13. Cerenbusecik

  Tebriklerrrr.. :) Bende istiyorum herkezemi yollasanız ne çok isteyen var sanırım. :) Bende keçeden birşeyler yapmaya devam edeyim belki şans kapımı çalar bende alırım böyle birşeyler :D

 14. shane

  @ilhamyildiz; şurası yazı yollamak için gerekli açıklamayı içeriyor ama yine de olmaz ise bize mail ya da bana mesaj atın, yardımcı olmaya çalışalım takıldığınız yerde.

 15. EYS

  çok güzel düşünceler zaten türkiyemizde böyle bir sitenin olması çok muhteşem emeği geçen herkese bütün 10 marifetçilere teşekkür ediyorumm.bişey sormak istiyorum yarışma ruhu güzel ancak ben 2.yarışmanın konusunun ne yle alakalı olduğunu anlayamadım ben keçe ve dikiş ile ilgileniyorum mesela herkes kendi alanı ile ilgili bir yazı mı yazacak yoksa mutfakta yaptıkları ile ilgili mi ayrıca sadece yazı mı yazılacak resimlede desteklenecek mi?biraz soru yağmuru oldu ama kusura bakmayın ben aranızda yeniyim yanlış bişey yazmak istemedim..teşekkürler

 16. siz de kartopu ekibi de bir harikasınız, bu çok güzel bir düşünce. katılmak için ne yapmamız gerekiyor ?ne ile katılacağız, doğrusu çok anlayamadım,açıklarsanız sevinirim.

 17. shane

  @EYS; elbette sorabilirsiniz. çok teşekkür ederiz öncelikle. aslında bu, “yaptım” yazısı göndermekten öte hiçbir kuralı olmayan bir etkinlik. yayına “yaptım” kategorisinde 1 ay içinde en fazla yazısı alınan kişi, ödülümüzü kazanıyor, maksat küçük bir heyecan olsun, hepsi o. yoksa zaten ne mutlu bize ki çok fazla yazı gönderiyorsunuz zaten. biz de minik bir hediye verelim istedik, o kadar.

  @amigurumiaskina; doğrusu biz de merakla bekliyoruz :)

  @22jale; teşekkürler. katılmak için sadece “yaptım” kategorisinde yazı göndermeniz gerekiyor, hepsi o.

 18. ben bu siteyi çok sevdim,iyiki üye olmuşum :))hiç boş durmadan birsürü şey yapıp siteye ekleyesim var ama gündüzleri okulda olduğum için çok vakit bulamıyorum,yine de deniycem bakalım:) belki şans bana da güler :))

 19. shane

  @22jale; herhangi bir şartımız yok, sadece “yaptım” yazıları en fazla yayına alınan kişi kazanıyor, o kadar. standart yazı gönderim işleminden başka bir şey yapılmıyor yani.

 20. shane

  @22jale; ana sayfadan haber olarak duyuruyoruz sürekli. shane olarak benim yazılarım arasında yer alıyor diyebiliriz bu tarz duyurular hep.

  @merbar2000; tabii, her zaman :) bu etkinlik zaten her ay tekrarlanıyor. 2lokma’da da var aynısı üstelik.

  @cakaralmaz; yazı göndererek yarışmaya katılma gibi bir durum yok bu etkinlikte; kimin 1 ay içinde en fazla “yaptım” yazısı yayına alınmış ise o ayın marifetlisi oluyor.

 21. hayalevim

  her yaş grubu katılabilir mi
  nereye yaptım yazısı gönderiyoruz bir de yapıtklarımızın güzelliklerine de bakılıyor mu

 22. shane

  @hayalevim; yaş grubu konusunda ya da herhangi başka bir konuda kısıtlama yok. normal yazı göndermekten bir farkı da yok. yayına alınan “yaptım” yazısı sayısı önemli. yayına alırken her zamanki kriterlerimiz geçerli. son derece özensiz / fotoğrafı iyi olmayan / açıklamasız vs yazıları zaten yayına alamayız.

 23. shane

  @hayalevim; “siz de gönderin” butonu ile normal yazı gönderiyorsunuz, özel bir şey yapmanıza gerek yok. sağ üst kısımdaki yazı yollama butonu ile yapacaksınız. 10marifet’in normal kullanımı zaten bu şekilde; bize oradan yazı gönderiyorsunuz, biz de inceleyip yayına alıyoruz. zaman zaman da yarışma, etkinlik yapmayı seviyoruz. maksat küçük bir hoşluk olsun.

 24. shane

  @hayalevim; elbette belli bir zaman sonra ara veririz, sistemi değiştiririz, bu etkinliği bitirip başka bir şey yaparız, şu an bilemiyorum ama aksini belirtmedikçe, yukarıda da söylediğim gibi şimdilik her ay. duyurularla haber verilir yapılan her etkinlik.

 25. shane

  @hrkselvi; değerlendirme demeyelim de sayım diyelim, zira yayındaki “yaptım” yazısı sayısı önemli bu etkinlik için. evet bu ay da var.

 26. pembehobi

  Sevgili Shane
  Bu yarışma bizi de motive etmek açısından çok güzel ,çok zarif ve düşüncelisiniz .Lakin fikrimi söylemedende edemiycem.Bu yarışmanın adil olmadığını düşünüyorum.Çünkü bakıyorum iki tel çevirip yüzük havası verip yüzük yaptım diye (ve buna benzer ufak tefek işler)yazılar görüyorum.Birde çok emek verip bir işinde bir sürü figür içeren ürünler var.Şimdi bu nasıl adelet oluyor.Bence buna bir çözüm yolu bulunmalı.Bu sadece naçizane benim fikrim…Artık gerisi size kalmış….

 27. shane

  sevgili pembehobi, fikrinizi belirttiğiniz için teşekkür ederiz. daha önce de buna benzer konuşmalar oldu. hediyelerin süreceğini ama sistemde değişiklik olacağını söylemiştim geçenlerde, bu da sizin söylediğinizle paralel şekilde olacak. yarın öbürgün yazmış olacağım bunun hakkında. teşekkürler, sevgiler…

 28. Dorlion

  Sevgili shane,bu ayın marifetlisi seçilecek mi ? Mart ayında kazanan elifuslu’dan sonraki aylarda ayın marifetlisi olarak kimler seçildi? Kazananlara hediye olarak neler verildi ? Sonrasını göremedim.

 29. shane

  Ayın Marifetlisi’ne kısa bir ara vermiştik büyük ödüllü yarışma var diye, bitince geri döndü etkinliğimiz. Açıklamalı yazılarınızı bekliyoruz, hediyelerimizi seçtik bile biz :)

 30. shane

  @esra sevgi aykut; yetiyor, hiç değişik bir şey değil.

  @hobi atolyem; açıklayacağız tabii. hafta sonunda denk geldi, eşitlik durumu oldu, elimizle sayarsak hata olabilir diye yazılımcı arkadaşımızdan destek istiyoruz, orada gecikme yaşadık sadece, kusura bakmayın.

 31. shane

  Herkese merhaba. Biliyorsunuz Ayın Marifetlisi olmak için 1 ay içinde en fazla anlatımlı yazısı yayına giren kişi olmak gerekiyor. Eşitlik olursa da gün ekleyerek konuyu çözüyoruz. Fakat bu sefer bunu yapamadık, zira büyük ödüllü yarışma olduğu ay ara vermiş olmamızın etkisiyle olsa gerek, yeterince anlatımlı yazı gelmedi. 4 kişi, 1’er tane anlatımlı yazı göndermiş, bu durumda işin içinden çıkamadık. Oysa çok da cici hediyelerimiz vardı. Şu durumda sizden ricamız, yaptığınız işi tarif eden, bilmeyen kişilerin o işi yapabilmesine olanak tanıyan anlatımların ve fotoğrafların yer aldığı içerikli yazılara biraz daha zaman ayırmanız. Bu hem insanlara faydalı olmak hem de özenerek seçtiğimiz hediyelerimizi kazanmak için anlamlı olacak.

  Bana göre yapılacak en mantıklı şey, Mart ayı boyunca gelecek anlatımlı yazılarınızı da beklemek, geçtiğimiz ayı da işin içine ekleyip, Şubat-Mart boyunca en fazla anlatımlı yazısı yayına giren kişiye armağanımızı takdim etmek.

  Hevesle bekliyoruz.

 32. directioner

  bende çok istiyorum u arad ben küçük yaşta olan bi üyenizim ve çok güzel her ay aynı hediymi yoksa değişiyormu ???

 33. feysab

  Fotoğraf sayısında sınır var mı acaba?Yani en az kaç fotoğraf göndermek gerekiyor?Bir de tam olarak hangi tarihler arasında olması lazım?

 34. shane

  @feysab; fotoğraf sayısını size bıraktık. işin aşamalarını göstersin, yapımına yardımcı olacak kadar okuyan kişiye fikir versin. işe göre siz ayarlamanıza kalmış. bazı iş daha fazla fotoğrafla anlatılabilir, bazısına birkaç tane yeterli olabilir. tarih ise aslında sınırsız, yani etkinlik şimdilik sürekli devam ediyor. ayın başı ile sonu arasında yayına alınanlara bakıp o ayın kazananını seçmiş olacağız. bekliyoruz yazılarınızı.

 35. Boyle bir sayfanin varligindan yeni haberim oldu cok cok beyendim ilgili her , marifetli hanimi cani gönülden kutlarim . sitenin bircok yerini gezdim. Bütününü hayranlikla izledim ,herkesin emegine , bilegine , yüregine saglik. Yarißmalara bende katilmak istiyorum . sizlerle paylasmayi istedigim takilerimi umarim beyenirsiniz .

Bir Cevap Yazın

Paylaşırsanız çok makbule geçer:
Share on FacebookTweet about this on TwitterPin on PinterestShare on Google+Share on LinkedIn
shane

Türkiye'nin en büyük el işi & kendin yap sitesine ve kızım Leyla'ya bakmakla meşgulüm. İkisi de çok hoşuma gidiyor.

Açelya Akkoyun’un konuğu olun

| | 5 Yorum

Ekranların ve tiyatronun sevilen ismi Açelya Akkoyun’un sunumuyla, 360 TV’de keyifli ve dolu dolu bir televizyon programı var bir süredir: Açelya ile Gülümse Hayata. İçinde hayatta lazım olacak ya da...

Polimer Kil Minyatür Obje Eğitimi

| | 0 Yorum

22 Temmuz 2017 Cumartesi Polimer Kil Minyatür Obje Eğitimi Açılmıştır. Eğitim sırasında polimer kilde yapacağınız yaklaşık 10’a yakın obje sizin oluyor, hiçbir malzeme getirmenize gerek yok. Polimer kil nasıl şekillendirilir...

Ödüllü yaz yarışması kazananları

| | 0 Yorum

edding ile düzenlediğimiz yaz yarışmasına harika katılım oldu. Sonuçlar belirlendi, kazananların listesi şu şekilde: https://www.instagram.com/ebrarinkeceleri/ https://www.instagram.com/kasnak.incileri/ https://www.instagram.com/pembeyaztasarim/ https://www.instagram.com/senamena__/ https://www.instagram.com/ezelksc/ https://www.instagram.com/esinzi/ https://www.instagram.com/josskitchen/ https://www.instagram.com/fatmagdn/ https://www.instagram.com/hobi_hanem/ https://www.instagram.com/josephinetau/ Aklımızın kaldığı o kadar güzel fotoğraf...

#hobiumlayaz yarışmasının kazananları

| | 3 Yorum

HOBIUM ile beraber düzenlediğimiz ödüllü #hobiumlayaz etkinliği sona erdi. Elinize, gözünüze, aklınıza sağlık, yine çok cici, keyifli karelerle sergilediğiniz işlerinize bayıldık. Herkese hediyeler verebilmeyi isteriz, o nedenle sık sık ödüllü etkinlik...

Ankara’da bez bebek workshopları

| | 0 Yorum

Merhabalar 😊 Ankara’da bez bebek workshopları veriyorum. Kendim uzun uğraşlar sonucu deneme yanılma, kesme biçme ve ara ara çıldırma olarak adlandırdığım bir süreç atlatarak çözdüm bu bez bebek işini 😊...

Kavanoz seti çekilişi

| | 0 Yorum

Merhabalar…  Kavanozlarım için çekiliş vakti İş hayatıma son verip, evimin kadını olmamı güzel bir çekilişle kutlayalım istedim. Artık evimin kadını, çocuklarımın anasıyım. Bol bol da buralardayım:) Fotoğrafta gördüğünüz 3’lü cupcake...

Amigurumi köpek workshop

| | 0 Yorum

Merhaba sevgili dostlar, amigurumi konusunda yıllardır edinmiş olduğum tecrübelerimi sizlerle paylaşmak amacıyla 6 Mayıs 2017 tarihinde Ankara’da bir workshop düzenledik. Workshopda amigurumunin tüm incelikleri, püf noktaları paylaşılacaktır. Çok iyi örgü...

Polimer kilden minyatür obje eğitimi

| | 0 Yorum

Polimer kilden minyatür obje eğitimi ile ilgilenenler için harika haber; 8 Mart Cumartesi günü Beşiktaş’taki eğitime katılabilirler. Kontejyan 4 kişiliktir. taktakye Gizem Karataş Not:🗒eğitime gelirken herhangi bir malzeme getirmiyorsunuz. Gelirken...

Polimer kil hediye fırsatı

| | 0 Yorum

Polimer kil / fimo hamuru ile hazırlamış olduğum minyatürler, hediyelikler, süs eşyaları ve aksesuar gibi pek çok çalışmam var. Takipçilerime sürpriz olarak 25 TL üzerinde sipariş verenlere bir hediyem var...

Fiyonk detaylı bebek taytı – çekiliş

| | 0 Yorum

Fiyonk detaylı bebek taytı modelim için çekiliş vakti Fiyonklu bebek bandanası ile kombinledim, çekilişte sadece ispanyol paça bebek taytını hediye ediyorum. Kazanan kişiye özel dikim tayt dikilicektir. (Bebekler için) Gerekli...

Polimer kil minyatür eğitimi

| | 0 Yorum

Polimer kil ile ilgili birbirinden farklı teknikleri uygulamalı olarak öğrenmek ister misiniz? Peki öğrenirken de eğlenmek ister misiniz? Polimer kil (fimo) minyatür obje eğitimi tam size göre. 📎Birebir ilgi ve...

Fimo minyatür obje eğitimi

| | 0 Yorum

Hafta içi eğitim isteyenlere 10 Kasım 2016 Perşembe 2016 polimer Kil (fimo) minyatür obje eğitimi Yepyeni tekniklerle ve indirimli eğitim kaçırmayın. Kayıt ve Bilgi için Whatsapp 0538 551 08 99...