Takı yapmaya geri döndüm

-

Bir yıl gibi uzun bir aradan sonra takı yapmaya geri döndüm. Açılışım bu bileklikle olacak. İnce kadife kumaş üzerine inciyi yapıştırdım. Etrafını kum boncuklarla ördüm. Bilekliğin kayışını da kum boncuklarla örüp kenardan tokalı şekilde yaptım.

Paylaşırsanız çok makbule geçer:
Share on FacebookTweet about this on TwitterPin on PinterestShare on Google+Share on LinkedIn

28 yorum gelmiş

 1. hndylmz

  çok şık olmuş.siyah bir gece elbisesiyle hayal ettim bu bilekliği.tasma şeklinde boyunda da güzel durur..elinize sağlık..

 2. sakagun

  Teşekkürler arkadaşlar. Artık boncuklarım elimin altında. Boş vakit buldukça yeni takılar üreteceğim.

 3. sesiber

  Boncuklar çatıdan inmiş, efsane geri dönmüşş. Sakacım seni ilk tanıdığımız takın da kaboşondu değil mi? Harikasın.

 4. kucukgunes

  neduk abla buarada abla diorum çünkü herkes öle dior die:) kızdıysanız bir daha demem…ha şunu dicektim insanları ne kadar güzel düşünüyorsunuz, ne ii bir yüreğiniz var…..

 5. aydin gelini

  böyle düz bir kolye örmüştüm kesme gri boncuklarla ama ne yapacağımı bilmiyordum çok iyi fikir oldu…çok güzel olmuş elinize sağlık:))

 6. cadikazani

  ay çok ho$ olmus ya boyle vintage bi havasi var renkleri ve ortadaki tasi yuzunden olsa gerek iyiki geri donmussunuz o zaman diyoruz:)

 7. sakagun

  Hepinize çok teşekkür ediyorum. Beni motive ediyorsunuz.Sesim evet. İlk takım da kaboşondu. Yine bileklikti.Neduk beni düşündüğün için teşekkür ederim. Dinlene dinlene yaparım diyeceğim ama bir başlayınca bitene kadar uğraşıyorum, kendimi tutamıyorum.Cadıkazanı, aslında taşlar ve boncuklar Beadyhome takı setinden. Modelin aslı Herringbone tekniğiyle yapılan bir kolye. Ben modelini kendime göre değiştirip, Peyote tekniğiyle bir bileklik yaptım.

 8. yildiz32

  çok güzel ellerinize sağlık.Ben de bu tarz bileklikleri seviyorum ve yapmak istiyorum ama üstte bahsettiğiniz teknikleri pek bilmiyorum.Detaylı anlatılan bir yer var mı ya da sizin şemalı bir anlatımınız???

 9. gungorayca

  harikulade. çok şık, çok zarif. her zaman her şekilde kullanılabilir. ister şık bir gece elbisesiyle, ister gün içinde hoş bir takımla. ellerinize sağlık…

 10. sakagun

  Yorum yazan tüm arkadaşlarıma teşekkürler ediyorum. Yıldız32, en kısa zamanda yapımı hakkında bilgi vereceğim.

 11. boncuk hanim

  Bende çok beğendim.Beğenilmeyecek gibi değil ki. Sakagün ortaya koyduğun incinin zemini düz dimi. Yani yarım boncuk gibi

 12. sakagun

  Yıldız32 nasıl yapıldığını anlatacağıma söz vermiştim. Daha önce Jemand arkadaşımızın verdiği bir link vardı. Buradan kaboşonun nasıl yapıldığını öğrenebilirsin.Peyote tekniği için ise Nazesen arkadaşımızın linkini verdiği şu siteye bakabilirsin. Yapım aşamasında sormak istediğin soru olursa ben buradayım.

Bir Cevap Yazın