Pazartesi, Ekim 24, 2016
Tavadan dantelli duvar süsü

Tavadan dantelli duvar süsü

2

geri-donusum-tavadan-duvar-susu-
Sevgili 10marifet takipçileri; bundan birkaç yıl önce de buradan paylaşımlarınızı ve bloglarınızı takip ediyordum. Epey merak saldım ben bu boyama işlerine. Bütün gün ofiste masa başında bilgisayar karşısında olunca haliyle evde boyalarla renklendirmek istedim sanırım hayatımı. Bir tepsi boyama denememle ve sabırsız yapımdan olsa gerek ilk denememde hüsrana uğradım. Hiç güzel olmamıştı :(
Şimdi ise annem bile inanamayacak bendeki bu kabiliyet değişimine :) Sevincimi mazur görün, eminim bu işe pek çok zaman ve emek sarfeden arkadaşlarınki ilk bakışta anlaşılıyor. Bizimki amatör işi. Beğeninize sunuyorum. Ta taaammm :)

geri-donusum-tavadan-duvar-susu
Epey önce almıştım kendisini. Artık yıpranmıştı ve burada gördüğüm tava aklıma geliverdi. O da çok güzeldi. Maviliydi. Çok da severim maviyi. Farkında olmadan bana fikir verdiği için masalsii‘ya teşekkür ederim. Ancak mutfağıma uymayacağı için daha farklı bir renk olmalıydı ve seçeceğim dekupaj resmi de taban renge uymalıydı ;) Yıpranmış tavamı güzeellce temizledim. Sonra beyaz sprey boyayla boyadım. Anladım ki bu iş için doğru malzemeyi de bilmek gerek. Yukarıda sözünü ettiğim blogu açtım ve hanım efendinin dediği gibi tekrar temizlediğim objemi enamel beyaz boya ile iki kat boyadım. Sonra limon sarısı, beyaz ve kırmızıyı karıştırarak iki kat tekrar akrilik boya ile boyadım. Bu defa fırça değil bloglarda sözü edildiği gibi sünger ponpon fırça kullanmak isterdim ama buradaki kırtasiyelerde maalesef bulamadım. Ben de bulaşık süngerini paketten çıkarıp bir etrafıma bakındım :) Daha uygunu yoktu ve sonra dekupaj resimlerini kardeşimin ofisinden çıktı aldım. Bir de baktım ki sayfanın yarısı olduğu renklerde, alt kısmı ise şeker pembeye dönük tonlarda çıkmış. Ama eve de gelmiştim artık. Gördüğünüz üç adet büyük cupcake aldığım bu ilk çıktıdan edindiklerim. Esas olan tonlarda. Küçük olanları ise ertesi gün küçültme yaptırarak çıktı aldırdım ve sonuç çok daha güzel oldu.

Dekupaj işini de tamamladıktan sonra etrafına ve sapına doladığım, pazardan aldığım dantelin de farklı bir hava kattığını düşünüyorum.
Şimdi etrafta eski ne görsem bir el atasım geliyor. Sanırım bu konuda da güven gerek önce :)
Genel görüntüsü de bu şekilde. Kocacığımın nişan için aldığı çiçeklerimin üstüne pek yakıştı :) Duvarım hala boşluklarla dolu. Bir şeyler ekleyeceğim ama acelem yok, düşünerek ve sizleri takip ederek en güzelini yapacağım :)

2 YORUMLAR