Cuma, Ekim 21, 2016

Tel örgü bileklik

14

Tel örgü bileklik
Evde bulduğum tüm boncukları tele dizdim sonra 5 nolu şişle böyle bir bileklik ördüm ya da örmeye çalıştım desem daha doğru olur :)

Tel örgü bileklik

Tel örgü bileklikMalzemelerimiz
Malzemeler: 0.30 mm tel, çeşitli ebat ve renklerde boncuklar, 5 no şiş ve en önemlisi bu sıcak havalarda örecek enerjisi olan bir kişi ;)

Paylaş
zulaltan
Bir şey yap, güzel olsun. Çok mu zor? O vakit güzel bir şey söyle.. Dilin mi dönmüyor? Güzel bir şey gör Veya güzel bir şey yaz..Beceremez misin? Öyleyse güzel bir şeye başla.. Ama hep güzel şeyler olsun.. Çünkü her insan ölecek yaşta..! Geç kalmayasın." Şems-i Tebrizi Kişinin değeri nedir? - Aradığı şeydir! Eğer sen, can konağını arıyorsan, bil ki sen cansın. Eğer bir lokma ekmek peşinde koşuyorsan, sen bir ekmeksin. Bu gizli, bu nükteli sözün manasına akıl erdirirsen, anlarsın ki Aradığın ancak sensin, sen. Madendeki inciyi aradıkça madensin. Ekmek lokmasına heves ettikçe ekmeksin. Şu kapalı sözü anlarsan, anlarsın her şeyi; Neyi arıyorsun, sen osun. Senin canın içinde bir can var, o canı ara! Beden dağının içinde mücevher var, o mücevherin madenini ara! A yürüyüp giden sufi, gücün yeterse ara; Ama dışarıda değil, aradığını kendinde ara. MEVLANA

14 YORUMLAR

  1. Sen bu tel işini kıvırdın bak harika şeyler çıkmış ortaya ve hatta bir tane daha geliyor galiba tüyosunu faceden aldım :) Bilekliğinde çok güzel olmuş farklı boncuklarla farklı bir tasarım olmuş, karmaşanın güzelliği diyelim buna … Süpersin zulalcim :)

  2. şenaycığım çok sağol evet onu daha yollamadım facebookta yayında buraya iftardan sora yollarım artık :) karmaşanın güzelliği güzel isimmiş :)

  3. Hakikaten ne ayarı yaptıysan makinene sakın bozma harika olmş bu fotolar yahu :) Vallahi baktıkça bakasım geldi şu anda :) ışıl ışıl bunlar :)

  4. valla o ayarı arıyorum sürekli şuan kaybettim çünkü .üzerime bir nur inmiş demek o sırada şimdi çekemiyorum bu kadar güzel :)

  5. Hahaha :) Ne demiştim arayan ayarını da buluyooorrrrr kumaşınıda :) (Bu söz de herşeye uyarlanabiliyor ne güzel :) ) Bulursun bulursun :) Bul işte…

  6. çok güzel görünüyo gerçekten..ellerine sağlık bayıldım bu bilekliğe kesinlikle deniyeceğim bi model…devamını bekliyorum sabırsızlıkla şimdiden kolay gelsin :)

  7. MerveGuclu teşekkürler :)bence de hemen dene, devamını yapardım da tel bitti çarşıya inmeye üşeniyorum bu sıcak ve ramazan dolayısıyla :)

  8. brnnyvz :) çok teşekkürler. evet balık ağına benziyor zaten ben balık avlama niyetine ağ yaptım ancak boncuk tuttum acemi balıkçının hali işte ;)