Pazartesi, Ekim 24, 2016
Tel tel örerekten, inci dizerekten…

Tel tel örerekten, inci dizerekten…

33

tel örme
Havaların çok sıcak olması hasebiyle yüne bu aralar dokunamıyorum bu yüzden de zamanında merak edip de yapmaya fırsat bulamadığım tel örme işine girişeyim dedim. Tığ işi yöntemiyle ördüm, tek fark  malzeme yün değil de tel ve boncuk. İlk deneme için muhteşem bir şey beklemeyin, dünyanın 7 harikası içinde belki üçüncü sırada olur, çok alçak gönüllüyüm canım ;)

tel örme

tel örme
Straplez bir bluz veya elbise üzerinde çok güzel durabilecek bir kolye olur sanırım, ne dersiniz? Evdeki artık boncuklardan yaptım daha güzel ve renkli boncuklarla ileride daha iyisini de yaparım umarım.
Not: Tel örmek öyle yün örmek gibi kolay değilmiş, hata yapınca kolaysa sökün :(

Paylaş
zulaltan
Bir şey yap, güzel olsun. Çok mu zor? O vakit güzel bir şey söyle.. Dilin mi dönmüyor? Güzel bir şey gör Veya güzel bir şey yaz..Beceremez misin? Öyleyse güzel bir şeye başla.. Ama hep güzel şeyler olsun.. Çünkü her insan ölecek yaşta..! Geç kalmayasın." Şems-i Tebrizi Kişinin değeri nedir? - Aradığı şeydir! Eğer sen, can konağını arıyorsan, bil ki sen cansın. Eğer bir lokma ekmek peşinde koşuyorsan, sen bir ekmeksin. Bu gizli, bu nükteli sözün manasına akıl erdirirsen, anlarsın ki Aradığın ancak sensin, sen. Madendeki inciyi aradıkça madensin. Ekmek lokmasına heves ettikçe ekmeksin. Şu kapalı sözü anlarsan, anlarsın her şeyi; Neyi arıyorsun, sen osun. Senin canın içinde bir can var, o canı ara! Beden dağının içinde mücevher var, o mücevherin madenini ara! A yürüyüp giden sufi, gücün yeterse ara; Ama dışarıda değil, aradığını kendinde ara. MEVLANA

33 YORUMLAR

 1. vavvvvvvv vaaavvvvvvv zulalcim süpper olmuş bu kolye :)
  sana şarkı armağan ediyorum
  …… buraları yıkılıyo senden yıkılıyo hergün peşine……
  ben çok beğendim ilk deneme için harika olmuş

 2. haha :) yağmuryürek çok teşekkürler Allah tuttuğunu altın etsin :) sabah ilk senin güzel yorumunla karşılaştım şarkı için ayrıca teşekkürler :)

 3. Oooooooo…. Bu kolye telle mi yapıldı yani çok güzel olmuş… Artık boncuklaar demişsin ama o kadar uyumlu olmuşlarki… Süper olmuş ben çok beğendim ellerine sağlık……

 4. nebbycraft , yok pek zaman almıyor çabuk örülecek bir şey sadece sökmek zor :( bu kolyeyi bileklik diye başladım uzun olunca sökeyim dedim sökemedim kolyeye dönüştü :) çabuk biten bir şey aslında çok teşekkürler yorumun için :)

 5. sevgili gliatasarim :) çok teşekkürler sizin zarif ve güzel takılarınızın yanında benimkinin lafı olmaz :) fotoğrafı nasıl çektim ben bile anlamadım, fotoğraf makinasını karıştırdım böyle bir poz çıktı ama şimdi o ayarı nasıl tutturdum hiç bir fikrim yok :) başka fotolarda yollayacam böyle çıkmıyor resimler yer aynı ,saat aynı resim soluk çıkıyor hangi ayarda çektim bu fotoyu hatırlamıyorum :( makinanın özelliklerini daha öğrenemedim . sizin fotoğraf konusunda verdiğiniz bilgileri okuyorum çok işime yaradı sizin güzel paylaşımınız :) allah sizi benim gibi acemi fotoğrafçının başından eksik etmesin :) bu fotoyu çekerken evimin dışında gak diye öten karga yoktu galiba o yüzden güzel çıkmış olabilir :)

 6. coook guzeeell hemde ilk kez tel orguyu deneyen biri icin harika bence :) renkler boncuklar model muhreteem. ayrica boyunda nasil gorunuyor resmi de varmis onu gorunce daha da hayranlikla baktim ve vada da cok begendim :) ellerine saglik.. sen bununla basladiysan tel ormeye allah bilir daha nasil harikalar cikartirsin ;)

 7. teşekkürler senaat :) bileklik de ördüm o da yolda bu tel işini sevdim ilerde geliştiririm belki :)kendi boynumu çekecem diye şekilden şekile girdim ancak bunu çekebildim :) anneme çektireyim dedim o benden beter çekti fotoyu.evde foto çekecek kişi yok. elbise diksem foto çekecek kişi yok ki üzerime giyip göstereyim.

 8. sen fotograf makinasini ayarlayip bir yere koy o kendi ceksin sonra keseriz resimin ustemedigin kisimlarini,oyle paylasirsin :D yada mecburen kendi resmini cekme yetenegin de gelisecek :D ben de kendim cekiyorum resimleri :D

 9. ben diyecektim ama sen son anda Not’un ile birlikte bana cevabımı vermiş bulunuyorsun :) tahmin edebiliyorum nasıl bi sıkıntı çektiğini sökerken ama netice harika ;) güle güle kullan ellerine sağlık ( şöyle yaza yakışır cıvıl cıvıl bi tane daha bekliyoruz (:

 10. Bana söz hakkı doğmuş :D Canım Filizcim hiç kendine tembel deme bak sevdiğin birşeyi bulunca nasılda üretiyor insan demekki kendi işini yada işlerinden birini bulmuşsun… Çalışmalarından belli oluyor bu harika olmuş hepsi…

 11. şenayım senin kadar çalışkan değilim. sen hem anne hem iş kadınısın hem de buraya bir şeyler yapıp yolluyon senin gibi olamam. Allah nazardan korusun seni :)