Tığ işi tavuk – fotoğraf çerçevesi

-

tig-isi-tavuk-seklinde-cerceve-modelleri
Selamlar. Tığ ile sık iğne tekniği kullanarak tavuk şeklini verdiğim bir fotoğraf çerçevesi tasarladım. Çerçeve olustuktan sonra biraz daha eğlence katmak için alt ucuna kalp ve çiçek ekledim.
Çerçevenin içinde hobi dükkanlarında satılan 9 cm. çapında plastik bir baz çerçeve var. Bu halkayı örgü ile kapattıktan sonra başı ve kuyruğu ekledim. Yine hazır aldığım oynar gözü (içinden çıkamayacağı kadar sıkı) örgü bir kap içine hapsedip diktim.
Fotoğrafın konulacağı yer için yuvarlak kestiğim bir asetatı kumaş ile kaplayarak, altını halkaya dikip, üst kısmını çıtçıt kullanarak açılır kapanır hale getirdim.

Bir cevap yazın

Paylaşırsanız çok makbule geçer:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest
Share on LinkedIn
Linkedin

Tığ işi cupcake magnet yapımı

| | 1 Yorum

Cupcake sevmeyen var mı acaba? Hiç sanmıyorum, hele bir de çikolatalı olursa… Ben de çok sevdiğim için mutfağımda sürekli bulunsun diye çikolatalı vişneli ve çikolatalı franbuazlı cupcake yaptım… Bence sizin...

Kullanışlı ve dekoratif tığ işi tutaçlar

| | 8 Yorum

Yetenek yarışmalarını çok seviyorum. Bu yarışmada konusu ve katılım şartlarının uğraştırıcı olmaması nedeniyle beni cezbetti. Hem kullanışlı, estetik, diğer çalışmalara benzemeyen ve en sevdiğim malzeme yün ile yapılan bir çalışmayla...