Perşembe, Ekim 27, 2016
Tığ işi ve kumaş birlikteliği (bileklik)

Tığ işi ve kumaş birlikteliği (bileklik)

12

bileklik
Yılların eskitemediği jarse (yüzde yüz sentetik bu yüzden renkleri kesinlikle solmamış, pek de sağlıklı değil gerçi sentetik) kumaştan yapılmış bluzu şeritler şeklinde kestim ve tığ işi yöntemiyle birleştirip bileklik haline dönüştürdüm. Kullanmadığım bir kemer parçasını da araya sokuşturdum. Yetmedi zincir ve pullarla süsledim, sanırım bir geri dönüşüm işi bileklik yapmış oldum. Hem otantik bir havası var hem de neon renklerden oluştuğu için neon modasını azıcık takip eden bir bileklik oldu :)

bileklik

Paylaş
zulaltan
Bir şey yap, güzel olsun. Çok mu zor? O vakit güzel bir şey söyle.. Dilin mi dönmüyor? Güzel bir şey gör Veya güzel bir şey yaz..Beceremez misin? Öyleyse güzel bir şeye başla.. Ama hep güzel şeyler olsun.. Çünkü her insan ölecek yaşta..! Geç kalmayasın." Şems-i Tebrizi Kişinin değeri nedir? - Aradığı şeydir! Eğer sen, can konağını arıyorsan, bil ki sen cansın. Eğer bir lokma ekmek peşinde koşuyorsan, sen bir ekmeksin. Bu gizli, bu nükteli sözün manasına akıl erdirirsen, anlarsın ki Aradığın ancak sensin, sen. Madendeki inciyi aradıkça madensin. Ekmek lokmasına heves ettikçe ekmeksin. Şu kapalı sözü anlarsan, anlarsın her şeyi; Neyi arıyorsun, sen osun. Senin canın içinde bir can var, o canı ara! Beden dağının içinde mücevher var, o mücevherin madenini ara! A yürüyüp giden sufi, gücün yeterse ara; Ama dışarıda değil, aradığını kendinde ara. MEVLANA

12 YORUMLAR

  1. Kesinlikle katılıyorum zulaltan sana, neon modasına, cıvıl cıvıl bilezikler modasına, el işi ile yapılan bileklik modasına, geri dönüşüm modasına :) O kadar doğru bir çalışma olmuş ki bir taşla kuş sürüsü vurmuşsun resmen :)

  2. çok teşekkürler şenay ve yağmuryürek bir sanat eseri olmasa da idare eder canım :) renginden dolayı atmamışım bu bluzu hem teyzem giydi hem ben çocukluğumda giydim 70 li ve 80 li yıllardan kalan bluz en son bu hale geldi :)

  3. yağmuryüreğim :) o bluzdan şort çıkmaz çocuk bluzu, zaten sentetik yakar :) şort giyen biride değilim boşa gider yani :) deseni çok güzel, kumaş az çok olsa neon etek yapardım, altına pamuklu kumaştan astar yapar naylonsu havasından kurtulurdum :) facebook sayfamda bluzun geri kalanı var :)

  4. çok teşekkürler Tatlı Cadı :) keşke 10marifet 90’lı yıllarda olsaydı çok şey öğrenir ve de yapardım şimdiye kadar ;) boşa geçti yıllarım 10marifetsiz :) bu da şarkı sözü gibi oldu