TIĞLA ÖRÜLMÜŞ BONCUKLU KOLYE

-
Doğal taşlar ve ağ ipi ile örülmüş kolye
Doğal taşlar ve ağ ipi ile örülmüş kolye

Yapılışı oldukça kolay şık bir kolye, haydi tığlar ellere…

Doğal taşlı kolye detayı
Doğal taşlı kolye detayı

1) 50-60 kadar boncuğu ipimize diziyoruz.2) 8 zincir çekiyoruz ve dizmiş olduğumuz boncuklardan birini zincirin sonuna getirerek üzerine bir adet zincir daha çekiyoruz.3) Üzerine 2 zincir daha çekerek bir boncuk daha koyuyoruz ve aynı işlemi kolyenin boyu istediğimiz ölçüye gelene kadar devam ediyoruz ve sekiz zincir çekerek bitiriyoruz.

örgü detayı
örgü detayı

4) Ben 3 hat yaptım.5) 1,2 ve 3. hatların başlangıç noktalarını birbirine bağlayarak metal kapama ile sıkıştırdım. Aynı işlemi iplerin bitiş noktasında ki uçlarında da tekrarladım. Metal kapamalara kolye klipsi takarak kolyemi tamamladım.

Doğal taşlı kolye
Doğal taşlı kolye

İki çeşit kolye çalıştım. Biri ağ ipine doğal taşlarla diğeri siyah dantel ipliğine siyah boncuklarla…

Siyah dantel ipi ve siyah boncuklarla örülmüş kolye
Siyah dantel ipi ve siyah boncuklarla örülmüş kolye

Bu çalışmadan; değişik ip ve boncuk seçenekleri ile, hat boylarını farklılaştırarak veya hat sayılarını çoğaltarak çok çeşitli modeller çıkartılabilir. Bundan sonrası sizin zevkinize ve hayal gücünüze kalmış…Kolay gelsin.

11 yorum gelmiş

 1. annenotlari

  ne yalan söyliyim ilk resmi görünce boncukları kuru üzüme benzettim.. duruşu çok güzel bir kolye.. elinize sağlık..

 2. nagice

  çok şık olmuşlar.bir ara bende bunlardan bir sürü yapıp hediye götürmüştüm..gönül almaya iyi oluyor..

 3. sefa97

  bizim buralarda aynen böyle boncukları örüp, tülbent kenarını dikerler…ellerinize sağlık…bence, seçilen iplikler boncuklarla aynı renk olsa daha şık durmaz mı?

 4. mutlulukmevsimi

  Güzel yorumlarınız için teşekkür ederim…Ellerimizle yaptığımız, emeğimizi kattığımız hediyeler her zaman gönül almaya birebir bence de.Birinci kolyede boncuklar kendini göstersin diye bir ton açık renk kullandım, ikinci kolyede siyah boncuklara siyah ip eşlik etti. Eğer kendini belli etmesini istediğimiz doğal taş v.s. gibi bir ürünü değilde sade boncukları kullanıyorsak ip rengini boncuklarla aynı renk seçmek çok daha güzel duruyor haklısınız.

 5. bbuket

  çok işime yaradı teşekkür ederim. böyle boncuklarım vardı ne yapayım diye düşünüyordum. hemen başlıyorum.

 6. mutlulukmevsimi

  Rica ederim, çok sevindim, güzel yorumun için teşekkürler…İşin gerçeği ben de siyah bir şalın ucuna dikmek için almıştım o siyah boncukları, sonra istediğim gibi durmuyor diye dikmedim, boncuklar elimde kaldı. Ben de onları şekilde görüldüğü gibi ördüm:)

 7. EVDE YAP! NETTE SATİşsizsiniz…Yada ikinci işe ihtiyacınız var.Çeşitli sebeplerden dolayı evden çıkamıyorsunuz.veya hakikaten tembelsiniz.İş yok! Açım! diyenlere inat!Türkiye’nin facebook’u olmaya aday bir site… malum hepimiz krizdeyiz..veya ikinci bir işe ihtiyacımız var..hayal gücünüzü ve yeteneklerinizi birleştirin..Site gerçek kişilerle gerçek iş bağlantıları kurmaya yarıyor..Hakikaten internette emeğinizin karşılığını kazanabilirsiniz. Site de bir süre sonra eve iş vermek istyen firmaların ilanlarınıda yayınlamaya başlayacak..İçeride kimler mi var?Takı Tasarımcıları Evde Yemek Yapanlar Örgü Örenler El İşi Oyuncak Sabun ÜretenlerElişi Boncuk İşleyenler Stilistler Dansçılar Danışmanlar Koleksiyoncular RehberlerKişiye Özel Üretenler Karikatüristler Mum Yapanlar Ressamlar Bireysel Emlak DanışmanlarıAt Eğitmenleri Bahçevanlar Hattatlar Boya Badana İşleri Dedektifler Çağrı Merkezi ElemanlarıMüzisyenler Tamirciler Evcil Hayvan Gezdiricileri Muhasebe Tutanlar Yaşam Koç”larıModelistler Pazarlamacılar Amelelik Yapanlar Proje Hazırlayanlar Yazılımcılar Özel Ders VerenlerTemizlikçiler Kuaförler Mevlut Okuyanlar Sürpriz Düzenleyenler Düğünlerde Çalanlar Şöförler PalyaçolarSoyağacı Araştırmacıları Evcil Hayvan Çifleştiricileri Bilgisayar Tamircileri Fotoğrafçılar Editörler KuryelerTercumanlar Yerinde oto Yıkayanlar Evde Paket Yapanlar Araştırmacılar Oto Yedek Parça Bulanlar MarangozlarOrganizatörler Grafik Animasyoncular Terziler Video Montaj Hazırlayanlar Seslendirme YapanlarFilmlere Alt Yazı Hazırlayanlar Arabasıyla Yük Taşıyanlar Dj”ler Takı Tasarımcıları Evde Yemek Yapanlar Yazılımcılarwww.veristok.com

 8. içinde çocuk bakıcılığıda varmı yaptığımızelişleri satabilirmiyiz çok güzel bu konuda yardımcı olursanızsevinirim homelist

Bir Cevap Yazın

Paylaşırsanız çok makbule geçer:
Share on FacebookTweet about this on TwitterPin on PinterestShare on Google+Share on LinkedIn