Cumartesi, Ekim 22, 2016
Tilda fil oyuncak

Tilda fil oyuncak

2

tilda bebek
Elleriyle bir şeyi yaparken sevgiyi de katarsak, ruhumuzu sıcacık saran, gözümüzü okşayan ürünler ortaya çıkabiliyor gerçekten. İsmi henüz konulmamış bir kız bebek için yeni tasarım kapı süsü konusunda müşterimi ikna ettim; vallahi hep aynı ürünler yapmaktan canım sıkılmaya başladı :( Kumaştan kuşların, kelebeklerin yer alacağı vintage tarzı kapı süsünde bu diktiğim Tilda fil de yer alacak. Tilda ürünlerde ikinci denemem idi bu. Ama dikiş hatası yapma şansım yoktu. Dikiş tekniğimi geliştiriyorum, hataları ise hiç yapmamaya çalışıyorum. Tilda oyuncakların kendine has bir tarzı var. Geniş eller, tombul bacaklar, pamuklu dantelli elbiseler gibi. Bir de Tilda oyuncaklarda ağız burun ya hiç yok, ya da belli belirsiz oluyor. Ben hiç yapmadım. Göz ve allıkla yetindim. Filin kalıbını kumaşa geçirdim, 5 saatte oyuncağımı bitirdim. Tilda oyuncak fotoalbümü facebook sayfasında.

tilda bebek
Fil ayakta durursa uzunluğu 35 cm. Oturabilsin diye ayaklarını düğme tekniğiyle diktim. Benim tek dezavantajım zamansızlık. O yüzden dinlenmem gereken akşam saatlerde resmen keyif alarak oyuncağımı yaptım. Gövdesi için esnek bir o kadar da yumuşacık bir kumaş kullandım, en sıkıcı kısmı tüm uzuvları elyafla doldurmak oldu – malum fil tombik olmalıydı. Kulakların bir tarafı çizgili kumaş, arkası ise gövde rengi. Blogum.

tilda bebek
Elbisenin ön tarafını ve kolları süslemek için el yapımı, kumaşla kaplı düğmeleri kullandım. Aksesuar olarak minik çanta da diktim.
Fil oyuncağıma patik de diktim – kumaşla kaplı düğmelerle süsledim.

tilda bebek

tilda bebek

Paylaş
aylar
Güzel olan her şeyi o kadar çok seviyorum ki inanılmaz. İstanbul'da bebek giyim ve üzerine bir butiğim var. Sıra dışı ürünlerimi ve ürettiklerimi bebechocolate facebook albümlerimde ve blogumda görebilirsiniz. Çocukluk hayalim çizgi filmileri yapmaktı... Yıllarca başka işlerle uğraşıp, bebeğim dünyaya geldikten sonra hayatımın akışını değiştiren bir iş BEBECHOCOLATE. Hiç bilmediğiniz çocuk dünyasına girişimin ardından, hiç bilmediğiniz işe atılma. Bir masal BEBECHOCOLATE, bebeğimin kısmetine açtığım bir iş; bebeklere ait çok şey var içinde. Butiğimi büyüttükten sonra boş vakitte keçe el emeği ürünleri yapmaya başladım. Ürünlerim büyük beğeni toplayınca boş vakit gitti, yoğunluk geldi... Değişik fikirleri keçe figürlerine taşıyan, tamamı el yapımım ve çizimle oluşturduğum koleksiyonumu, bebek, evliliğe, doğuma yönelik değişik tasarımlarda fark yaratıp sizler için üretiyorum. Tamamı el dikişi olan koleksiyonumu umarım seveceksiniz. E-posta: ailarmehinli@yahoo.com

2 YORUMLAR