Çarşamba, Ekim 26, 2016
Trençkot Elbise

Trençkot Elbise

11

Trençkot Elbise
Merhaba! Birkaç hafta önce McCall’s dikiş kalıpları firmasının indirimden aldığım harika elbise kalıbını nihayet geçtiğimiz günlerde tamamlayabildim. Daha önce trençkot dikiminden gözüm çok korkardı. Meğer diğer elbise modellerine göre acayip kolaymış. Hatta kendi başıma yok yere çıkarttığım bir sürü “derde” rağmen elbise beklediğimden daha güzel çıktı.
Aslında iş terzide değil, kumaşta :) Eğlenceli dikiş hikayem ve elbise detaylarını görmek için blogumu ziyaret edebilisiniz. Blogu okudukça dikiş aşkınızın kabaracağına inaniyorum :)
Görüşmek üzere!

Trençkot Elbise

Paylaş
kendindik
irem ne yapar? keyifle yaşar... gün gelir muhteşem tasarım kıyafetleri mevcut kazancıyla almasının aya gitmesi kadar olası olmasına çok bozulur ve 'artık istediğim kıyafetleri kendim dikmeliyim' der. sorun şudur ki, daha önce hiç dikiş dikmemiştir. içinin sesini dinler... ve bir de youtube'u. başlar dikmeye... o günden beri bulduğu her fırsatta dikiş dikmektedir :)

11 YORUMLAR

 1. Dikişe hevesli ama zaman bulamayan insan olarak sizden etkilendiğimi söylemek istiyorum :) Elinize sağlık ve bravo.

 2. bu siteleri dilini anlamadığım için sadece gezdim:) güzel şeyler var ama bedenime uyar mı tam olarak neyin patronu gelecek bilemedim keşke siz veya bi başkası aracı kurum olarak bunların türkçelerinin olduğu bi site hazırlasa- ben dikiş dikmeyi tam bilmiyorum yarım yamalak bir dille çözmeye çalışmak yerine -baksam kendi dilimle görsem parayı size yatırsam siz ordan alıp bana yollasanız(komisyon karşılığında tabi:)) ben ve benim gibilerde mutlu olsa keşki dedim birden ben

 3. Yorumlarınız için çok teşekkür ederim. Sitesini yeni kurmuş biri olarak göserdiğiniz destek bana çok iyi geliyor! :D

  Sevgili YağmurYürek,
  Tahminimce Vogue Kalıplarının Türkiye’ye getirilmesi yönünde bir talebiniz var. Bu benim de bir süredir aklımda olan bir proje ancak şu an için daha çok yeni kurmuş olduğum blogumla ilgileniyor, onu istediğim noktaya getirmeye odaklanıyorum.
  Bu siteden alışveriş yapmak isterseniz önce bununla ilgili olan yazımı okumanızı tavsiye ederim:
  http://kendindik.tumblr.com/post/17765379526/vogue-dikis-kaliplari
  Burada verdiğim bilgiler sizin için yeterli olmazsa bana ayrıca soru sorabilirsiniz. Yanıtlamaktan memnuniyet duyarım.
  Talep ederseniz, bir sonraki satın almamdan önce sizlere de bilgi verir, özel bir talebiniz olursa sizin için de sipariş verebilirim.
  Bundan sonraki yazışmaları blog sayfam üzerinden yaparsanız daha memnun olurum:
  http://www.kendindik.com

  herkese keyifli dikişler :)

 4. daha önce nasıl keşfetmemişim ben sizi o kadarda geziyorum blogları dikişe dair şeylere ulaşmak için. kızdım şimdi kendime. çok güzel ve farklı bir tasarım olmuş elbiseniz elinize sağlık. :)

 5. ama gerçekten kıskandım cesaretinizi, dikişe yeni başladım diyorsunuz trençkot dikiyorsunuz ben hiç bir zaman niyet ederek başladığım şeye erişemiyorum :) etek diye başlayıp tunik, tunik diye başlayıp elbise. bilmeyince yapılan her hata düzeltilmek adına amacı bir o kadar saptırıyor :)

 6. öncelikle talebimi doğru anlamışsınız evet siz satın yada keşke burada satılsa dedim yazışmaları buradan başka biyerde malesef yapamıyorum çünkü iş yerinden internete bağlanıyorum ve hemen hemen tüm bloglar engelli (bi kaç yerde de dedim gene diyorum 10 marifeti bile salya sümük ağlaya ağlaya açtırdım:)) o nedenle bloglarınıza ulaşamıyorum :( üzgünüm…

 7. Ben dikiş eğitmenliğine soyunsam, senelerini dikiş eğitimine harcamış kişilere çok ayıp olur :)
  Zira ben doğru düzgün dikiş dikmeye başlayalı 2 yıl bile olmadı!
  Benim sitemde anlatmaya çalıştığım, bunu merakı olan herkesin yapabileceği :D
  keyifli günler dilerimmmm