Tülden bardak altlığı

-

tülden zarif beyaz bardak altlığı yapımı

Tülden zarif bardak altlıkları hazırladım. Şöyle:

  • Önce tülün üzerine nakış işledim nakış makinesiyle.
  • Sonra o tülün altına Bodrum keteni koydum.
  • İkisini bir araya getirerek kenar nakışıyla birleştirdim. Böylece çok sevdiğim iki malzemeyi bir arada kullanmış oldum: Bodrum keteni ve tül.

Ortaya çıkan iş de güzel oldu, yoksa ben mi öyle görüyorum, kendim yaptığım için? Yok yok, sanırım gerçekten güzel ve zarif bir bardak altlığı bu. İnsan kullanmaya kıyamaz, o ayrı.

bardak altlığı
Bence düğün hazırlığı yapanlar için de hoş bir ayrıntı olabilir, düğünde masaların üzerinde çok şık duracaktır. Sevgiler…

2 yorum gelmiş

Bir cevap yazın

Avatar photo

Bodrum'da yaşıyor. Kumaşları, nakış makinesini, kurdeleleri, fiyonkları ve renkleri çok seviyor. Tasarlayıp gerçekleştirme süreci ve birilerinin ortaya çıkan bu işi beğenmesi onu mutlu ediyor. Elle yapılan işlerin o işleri yapan kişinin ruhundan, kişiliğinden bir öz taşıdığına ve el işlerini özel kıldığına inanıyor.

Baykuş bardak altlığı yapımı

| | 0 Yorum

Bu güzel baykuşu çok severek hazırladım. Yapımına başlarken keçemize baykuşun taslağını çizip kesiyoruz. Sonra kanatların altındaki kısmı çıkarmak için çizip kesiyoruz. Baykuşun gözlerinin hizasına tüy kesiği ekleyelim. Şekildeki gibi çizip...