TV’de yeni bir hobi programı

-

ShowMax kanalında bizlere hitap edecek yeni bir program başlayacakmış yakın zamanda. Henüz isim konusu netleşmemiş ancak hafta içi her gün, saat 10:00 – 12:00 arasında yayınlanacağını ve sunuculuğunu Nergis Kumbasar’ın yapacağını öğrendik. Öğrendik derken bizim marifetimiz sanılmasın, el becerileri ile ilgili araştırma yaparken sitemiz dikkatlerini çekmiş. Bize ulaşıp bu bilgileri verdiler. Programda halktan on parmağında “10marifet” olan kişileri konuk edecekleri bir bölüm yer alacak. Konuklar, bu bölümde kendi yaptıkları çalışmalarını paylaşacak, eğer uygun ise nasıl yaptıklarına dair uygulamalı bilgi de verecekler. Bunun için 10marifet kullanıcılarını programa davet ediyorlar. İlgilenenler ile yetkili kişi arasında iletişim de kurabilirim. Bilginize!

49 yorum gelmiş

 1. Anne Kaz

  Güzel bir haber ama bir çok becerikli hanım gidemeyecektir, yapılanlar ekrandan tanıtırlarsa bile eminim çok güzel olur.Şükürler olsun ki hobi programları ve yapımcıları hobi ve el işi blogcularını fark edip bağırlarına basacaklardır..=)

 2. saatoniki

  ben çıkarım temsil ederim halkımızı diyecem ama…:)hemi fotoğraf flu bende hemi de yetenek kısıtlı..ama benden ii art director olur, acaip de sufle veririm ..o fimo olayını inceliiyecem..bi sahtekarlık var o işte ya durun bakalım…

 3. cocuklacocuk

  Burda da devam ediyor Uzaylılar, evet onlar uzaylı sakinleş Gamy’cim. gerçek değiller.Programda burdan arkadaşları görmek çok güzel olur, Türkiye’nin en iyi hobi sitesi.kendimizde gitmek isteriz tabi , duyurulur

 4. shane

  sevgili cocuklacocuk, saatoniki, çıksanız ne güzel olur. bakalım, başka hevesliler olacak mı… yapım ekibine iletiriz, konuk olmak isteyenlerle kontak kurarlar. onlar da becerikli kişiler arıyor belli ki.

 5. Gamy

  beni de söyleyebilirsin shane, seve seve katılırım, web sitemi gösterebilirsin onlara. fimo konusunda çok şey anlatabilirim.yaptıklarımdan da götürürüm, tv de sizlerde izlersiniz, güzel olur :)

 6. sefa97

  işte tam s12 ye göre bir program.yetenek onda,zerafet onda,kültür onda,güzelik onda, diyemeyeceğim çünki bilmiyorum:(hele bi çene var, Allah dava vekilleri baş edemez.kesin siler süpürür.. patlama olur, patlama….marifetin ortaya çıkardığı, bizlere kazandırdığı bir cevher..SAĞOLASIN 10 MARİFET:)

 7. Gamy

  ”marifetin ortaya çıkardığı, bizlere kazandırdığı bir cevher..SAĞOLASIN 10 MARİFET:)”katılıyorım :)

 8. shane

  gamy, tamam çok iyi olur, ileteceğim.sefa, yani diyorsunuz ki saatoniki programda kendine bir köşe bile kapabilir!

 9. sefa97

  ÇOK CİDDİYİMİ KESİNLİKLE!SHANE, AMA S12 SENİN DESTEKLERİNİ HİÇ UNUTMAZ UMARIM..O NUN İÇİNDE Kİ CEVHERİ DIŞA VURMASINDA SENİN PAYIN ÇOK BÜYÜK;BAŞLARDA, SİTENİN YARAMAZ ÇOCUĞU GİBİYDİ…BAK ŞİMDİ NEYDİ, NE OLDU…DURULDU, DURULDU…KEMALE ERDİ, CANIIIIIM BENİM:)

 10. sesiber

  Artık sana inanmam. Beceriksizimdir de demiştin ve dedirtmiştin ama sonuç ortada. Brigitte Bardot gibi birşeysindir kesin. :))

 11. shane

  ne diyeceğini bilemeden keyiflice sırıtan smiley koyayım bari, sefa çok hoşsunuz, ilahi. yaramaz çocukluk onun içinde var zaten, sadece herkes siteye adapte oldukça tarzlar oturdu sanki, yavaş yavaş büyüyen de bir grup oluştu. ben çok seviyorum bunu. grupça çıksak aslında olmaz mı programa? 10marifet pankartı açarız :)

 12. sesiber

  Bence deee. Ama N. Kumbasar da çok konuşur (aman duymasın) eh biz de ondan aşağı değiliz görüldüğü gibi. Program nasıl yapılır bilemiyorum artık.

 13. kondor

  ALLAH MUHABBETİNİZİ BOL ETSİN NE GÜZEL BÜYÜK BAŞLARDA BURADAYMIŞ EFENDİM NACİZANE BENDE GELDİM…GAMY SEN GİT BENCE NİHAYETİNDE EĞİTİMİNDE UYGUN..SAAT12 YARAMAZ ÇOCUKLARI BEN YAPAMAM EDEME DİYENLERİ (!) HELE ALMIYORLARMIİ TV’LERE

 14. sefa97

  TV ALSADA, S12 ÖYLE HEMEN ATLAYIP ÇIKMAZ…GİTMEZ…YARAMAZDIR FİLAN AMA…DAHA ÇOK BENCE ÇEKİNGEN, UTANGAÇ….BECERİLERİNİ SERGİLETEBİLMEK İÇİN NELER YAPMIŞTIK,KADINCAĞIZA(!)

 15. Gamy

  bir kahvede bana :)evet evet hep birlikte çıkma fikri çok hoşuma gitti.Biz N.Kumbasarı bir kenarda bırakıp kaynatıp gideriz.Hepimizde işler bir dolu.Hele saat12 ‘ciğime takılmıyor musunuz bayılıyorum.Yaramaz ve haylaz çocuk o, içimizdeki çocuk, heidimiz bizim :)Yaptığı işteki azmi ve sabırsız da olsa, frenlediğim ve başardığı işle gurur duyduğum arkadaşım.Ben de alıştım sizlere oysa en yeni benim, tanıdıkça karakterler ortaya çıkıyor evet.Bakın bir, belki hemen hemen hepimiz çalışıyoruz ama bizimde toplanıp bir araya gelip çay kahvemiz olmasada sohbet ettiğimiz, paylaştığımız çok güzel bir yer 10 marifet..shane, 10marifet programı yapsak?kadromuz hazır..mesela ben öğitmeniniz olurum, yönetmen kim olur?hadi bakalım yorumlar hanımlar…

 16. shane

  Gamy, bu gidişle bir 10marifet etkinliği olacağa benziyor zaten. program yaparsak da kimse bizi tutamaz bu muhabbet ve marifetle :) biraz zaman geçsin, burada konuyu bir toparlarız, kimlerin katılmak istediğini yapımcılara iletiriz, aynı anda katılma fikrimizi de anlatırız, tam şenlik olur :)

 17. Gamy

  hi hi hi hi ilk kez birbirini gören bizler, sanaldan sonra, bakıp bakıp birbirimize sırıtırız…hahahahaa çok güzel olur.tam şenlik :))))))

 18. saatoniki

  gamy öğretmen olur, oymakbaşı zaten belli..bende kapı arkasından duran kişi olurum olsam olsam..benden başka bişiy olmaz..

 19. Gamy

  saat12’cim gene başlamışlar takılmaya bak sana, gel sen benim yanımda çırak ol, ikimiz gidelim hadi :)

 20. sefa97

  saatoniki diyor ki;gamy öğretmen olur, oymakbaşı zaten belli..bende kapı arkasından duran kişi olurum olsam olsam..benden başka bişiy olmaz

  ben demedim mi, o gitmez diye….haklıymışım değilmi?

 21. shane

  sevgili arkadaşlar. az önce aradılar, katılımcı arkadaşlarla iletişime geçmek istiyorlar. ciddi ciddi katılmak isteyenler parmak kaldırırsa onlara konula ilgilenen handan hanım’ın mail adresini ve cep telefonunu vereceğim. iletişimde sorun çıkarsa ben de yardım ederim. ilk etapta tek tek konuk kabul etmek istediklerini öğrendim ama sonrasında toplu katılım için de neden olmasın dedi handan hanım. heveslileri bekliyorum…

 22. nagice

  benimlede görüşmek istediler.istanbul dışı olduğum için ara sömestr tatiline sözleştik.böyle bir şey için seçilmiş olmak çok güzel. 3 yıla yakın kendi emeğimi paylaştığım bloğumun ne güzel ufuklar açması bana.herkese kolay gelin.http://nagice.blogspot.com

 23. shane

  ne güzel. demek ki zaman ayarlaması da yapılabiliyormuş, bunu da sayenizde öğrenmiş olduk, ben sormamış idim çünkü. bu vesile ile yeniden konu gündeme gelmiş olsun, isteklilerden mesaj bekliyorum, iletişimi sağlamak için.

 24. shane

  değil mi saatoniki? ben de onu soruyorum. yukarıda gamy ile cocuklacocuk’tan katılmak istediklerine dair bir ses çıkmıştı. gamy şu an müsait değil, onu biliyoruz. sonra alırız ondan haber. cocuklacocuk, siz ne dersiniz, katılsanız güzel olmaz mı? çok cevher var burada, biraz heves eden olursa en azından handan hanım ile haberleşerek durumu kolaçan edebilir.

 25. sesiber

  Ben istiyorum ama hiç değilse bir-iki bölüm izlesek te formatı görsek diyorum. Acemiliklerine denk gelmeyelim :) biz çok bilmişler :o)

 26. cocuklacocuk

  biz istiyoruz hala geçerli kararımız,sevgili shane. Seve seve katılırız, onlarda dilerlerse siteyi inceleyip beğendikleri projeleri söyleyebilirler.

 27. sefa97

  hadi marifet ustaları, sizleri orada görmek çok güzel olacak.ama gitmeden önce haber verin mutlaka.kaçırırda izleyemezsem çok üzülürüm.

 28. shane

  sevgili cocuklacocuk ve sesiber, o zaman size mail ve telefonu veririm, handan hanım ile haberleşerek bunları ona da iletebilirsiniz. sonra da bizi bilgilendirirsiniz :) saatoniki, merak etmeyin illa ki kayıt yapar paylaşırız bir şekilde.

 29. shane

  bilgilendirme: sesiber ve cocuklacocuk’a gerekli iletişim bilgilerini verdim. kendilerini ekranda görmek için sabırsızlanıyorum :) gamy’nin haberini saatoniki bir başka yazının ahkamları arasında vermiş, gördüm. ona da ileteceğim bilgileri, babacığı tam olarak iyileşince o da görüşür belki. başka istekli varsa mesajları beklerim. sevgiler…

 30. sefa97

  çıkaaaaaaaaar bekle….!(vizyontele diyince hep “ZEKİ MÜREN DE BİZİ GÖRECEKMİ” repliği gelir aklıma:) )ne çıkması canım benim kıyısından bile geçemez. kapının arkasında duracağını kendi söyledi. bknz. yukarıda.

 31. saatoniki

  valla isimleri saymıyım şimdi burda,maşallah arı gibi üretim yapanlar var sitede..anadolu mistisizminden bir deyiş vardır “sen kendini bil” deyu..o hatrıma geldi ..o bakımdan realitenin elini öpmek vacib oldu bana..

Bir cevap yazın

Paylaşırsanız çok makbule geçer:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest
Share on LinkedIn
Linkedin
shane

Türkiye'nin en büyük el işi & kendin yap sitesine ve kızım Leyla'ya bakmakla meşgulüm. İkisi de çok hoşuma gidiyor.

Sizzix makinesi isteyen?

| | 8 Yorum

Marifet Postası bültenlerimizde bazılarınız görmüştür; Mart ayında ödüllü bir yarışmamız var ve ödülümüz de bir Sizzix kesim makinesi ile güzel bir kalıp olacak. Birçok marifetlinin işine yarayacak bu güzel alet başta...

2016’da ilk Ayın Marifetlisi ne kazanacak?

| | 17 Yorum

Şubat ayı sonunda, Ayın Marifetlisi olacak arkadaşımız için sıcak bir hediye hazırladık: Cici bici bir mısır patlatma makinesi ve ona eşlik edecek çok şık bir battaniye. Bunları kazanmak için normalde...

Ödüllü yılbaşı yarışmamız bitti!

| | 7 Yorum

Ve bir ödüllü yılbaşı yarışmamız daha sona erdi. Şimdiye kadar gördüğümüz en kıyasıya mücadelelerden birini yaşadık, bu bir gerçek. Gecenin yarısına 1 dakika kala hala yazı editlediğimizi görünce, bir dahaki...

Tuch Expo’yu gezelim mi beraber?

| | 9 Yorum

Bir el işi ve hobi fuarına ihtiyacımız vardı. Tuch Expo bu eksiği kapadı ve ve ilk kez düzenlenmesine rağmen genel olarak sorunsuz, renkli ve zengin bir fuar organizasyonu gerçekleşti. Basın...

Ödüllü yılbaşı yarışması desek?

| | 35 Yorum

Ödüllü yarışma yapmak için bahane çok E yılbaşı da gelmişken hediye verme isteğimize sağolsun HOBIUM da ortak oluyor ve 3 kişiye malzeme paketi oluşturma şansı veriyor. Şöyle: 1. olan kişi...

Kasım’da ödüllü yarışma başkadır!

| | 28 Yorum

Kasım’da Ayın Marifetlisi arası veriyoruz ve bir ödüllü yarışma yapıyoruz sevgili marifetli dostlar. Fotoğraftaki Sinbo dikiş makinesi bu yarışmanın kazananına gidecek. Bu sefer şöyle yapıyoruz: Birkaç örgü odaklı konu başlığı veriyoruz...

İyi ki doğdun 10marifet!

| | 8 Yorum

Canımızın içi, işimiz gücümüz, göz bebeğimiz 10marifet’e ilk yazısını girişimizin üzerinden bugün tam 9 yıl geçmiş oluyor. O zamanlar ne Facebook vardı ne Instagram; sosyal medya daha icad edilmemişti. Bugünkü gibi...

Sevimli 10 penguen yapımı

| | 0 Yorum

10marifet’te yer alan, farklı tekniklerle yapılmış birbirinden şirin 10 pengueni bir araya getirelim dedik, fena mı ettik yani? Penguen yapasınız geldiyse sizi tutmayalım, hatta yol gösterelim. Hadi buyrun: 1. Fimo...

Evimin kedisi – rölyef pano yapımı

| | 4 Yorum

Kış, kar yarışma derken evi dağıttığım için yumaklar oğlumun eline geçmiş. Yav! bizim evde de sarı bir kedi varmış Yumaklarımı darmadağın etti. Sevimli kareler çekince de bunlarla güzel bir scrapframe hazırlamaya...

Kış güzeli Ivy

| | 21 Yorum

S on dakikada anca tamamlayabildiğim Ivy hanımla tanıştırayım sizi. Kararsızlıktan ölmek üzere olduğum anlar oldu kostümle uğraşırken, yapım aşaması fotoğraflarında denediğim kumaş kombinasyonlarının bir kısmını görebilirsiniz zaten. Ayrıca beni örgü...

Kırmızı paltolu kız kolyesi

| | 3 Yorum

Kar yağmış her yere, belli belirsiz ayak izleri var her yerde… Soğuk ama güzel, canlandırıyor kırmızı paltolu kızı kendine getiriyor… Tüm düşüncelerden arınıp kar tanelerinin duruluğuna bırakıyor kendini… Yürüyor ve...

Kar canavarı Yeti ve Eskimo kız

| | 2 Yorum

Uzun zamandır kar yağmadığı için karlı bir ortamda fotoğraf çekemedim, arka plan bahar gibi görünse de aslında kar seviyorlar çok Amigurumi kar canavarı Yeti ve Eskimo kızımız yarışmadaki yerlerini alıyorlar....

Cevizlerden kapı süsü yapımı

| | 0 Yorum

Cevizlerden zarif kapı süsü yapımı. Duyuru postunu ekliyorum. İhtiyacımız olan plastik bir kap, silikon tabancası, altın yaldız sprey boya ve tabii ki ceviz. Kabımızın içini dışını sprey boyayla boyayıp cevizlerimizi...

Kapşonlu atkı yapımı

| | 4 Yorum

Merhabalar Yarışmayı yeni gördüm sayılır, bu yüzden süresinin uzatılmasına çok sevindim. Hemen çizimler, fotoğraflar hazırladım. Özellikle konusunu çok sevdim. Kış… Kış denince aklıma kar gelir, her yerin beyazlara büründüğü  manzaralar...

Örgüden minyatür ev

| | 7 Yorum

İlk not: bu proje tamamen benim kendi kafamın içinde dönen tilkiler sonucu ortaya çıkmıştır Hiçbir şekilde internetten veya başka kaynaklardan esinlenme, örnek alma yapılmamıştır. Yarışmanın duyuru postunu gördüm ve hemen...