Perşembe, Ekim 27, 2016
Üzeri çiçekli yeni keçe çantalar

Üzeri çiçekli yeni keçe çantalar

4

yakma-ciceklerle-suslu-el-yapimi-kece-canta

İki yeni keçe çanta daha! Bu seferkiler diğerlerinden farklı şekil olarak, tek parça keçeden yapıldı bunlar. Yani yanları, alt kısmı,ve arkası ayrı ayrı kesilmedi. Bir bütün keçeden, iki yanları dikilmek suretiyle hazırlandı.

Diğer çantalarıma oranla gayet pratik dikimi, az zamanda, daha kolay hazırlanması. Blogumda kalıbı paylaştım ama esasen o kalıptan fikir alarak siz kendi istediğiniz ölçülerde hazırlayabilirsiniz çantalarınızı.

Ağaçlı çantada yine yakma çiçekler kullandım. Önce kahverengi keçeden gövde şeklinde bir parça kesip, yanlarını battaniye dikişi ile geçtim. Sonra gövdeyi ön yüz olarak kullanacağım keçeye yapıştırdım. Dalları sabunla çizdim ve iğne ardı işledim. Her bir dal için ayrı renk kullandım. Dallara çiçekleri içimden geldiği gibi yapıştırdım. Elimde bulunan daha önce hazır aldığım yaprakları da sıcak silikonla yapıştırdım aralara. Ağacım hazır oldu :) Bazı işler enerjimi çok yukarılara taşıyor. Bu çantalarda da yine öyle oldu. Çok mutlu oldum ortaya çıkan sonuçlardan…

beyaz-top-ciceklerle-suslu-el-yapimi-pembe-kece-canta

Fuşya renkli çantayı ise, çocukluğumda, Yalova-Termal’de, lojmanda oturan teyzemlerde kalırken, lojmanın bahçesindeki bir ağaçtan ilhamla hazırladım. Adını bir türlü bulamadığım bir ağaç… Bloğumda da sordum, internetten de araştırdım ama bilen çıkmadı. Böyle dalları uzun uzun ve  düz, dallarında minik pamukçuklar olan bir ağaçtı. Dallarını keser, vazoya koyardık. Sizlerden böyle bir ağaç gören, adını bilen vardır belki?

yakma-cicekler

yakma-cicek

Altta gördüğünüz yakma çiçek ve kuşlar da bir çantanın ön yüzünü oluşturdu ama onu henüz dikmedim. Diktiğimde tekrar paylaşırım inşallah.

Yakma çiçekleri pek çok yerde kullanıyorum. Yapımı çok basit, 10marifet videolarından öğrenmiştim, yapmaya niyet edenler varsa aranızda, videoyu izleyerek çok kolay yapabilirsiniz. Ben organze kurdelelerin en genişlerinden  kullanıyorum. Sanıyorum 6-7 cm kadar enleri. Tuhafiyelerden bulabilirsiniz ;)

Kalın sağlıcakla…

Blogum

4 YORUMLAR