57 yorum gelmiş

 1. bloguna gidip yazdım,dayanamadım buraya da getirdim.aaa ben bu yazıyı görmemişim,tabiii tam dağınıktım o günlerde …çok şükür herşey geçti.çaydanlığını seveyim.ovan temizleyen ellerini de”dün ne güzel geçti değil mi?

 2. Öyküsünü okudum.Yazdığım gibi bu çaydanlık çok şanslıymış.Kendisini temizlerken bile nazik olan ellere düşmüş.Ahir ömründe baş köşelere yerleşmiş.Daha ne isterki?:)))

 3. sen ne incelikli birisin,öyküyü okurken gülümsettin beni,ellerine sağlık emi,çaydanlık ne şanslıymış ki 2.bir bahar yaşıyor senin şevkatli ellerinde.

 4. benımde kayınvalıdemden kalma var sadece ust evet cok haklısın ınsan atmaya kıyamıyor elıne saglık oluye can vermıssın

 5. nalan ablam; sağol. Senin o günlerde başını kaşıyacak vaktin mi vardı? Dün çooook güzeldi. Yazısını da hazırladım bu akşam basacağım. Aytacrafts’ın sürprizi günüme bonus etkisi yarattı, Levent için de aynı şeyi söylemeyi çok isterdim :D Yaşasın polemik :Puzay‘cığım, çok teşekkürler..gönülden ele‘m; kıyılır mı şuncacık şeye? Nasıl atılır böyle bir şey çöp kenarlarına. Atanlar hiç mi geri kazandırılabilir bir şey olduğunu düşünmedi acaba?? İltifatın için de ayrıca teşekkür ediyorum canım :)Aytacrafts‘ım; asıl sen ne inceliklisin. Hayran kaldım sana. Bugün ‘BİR DAMLA’yı gören komşum ‘Gülen sakın ben yaptım bunu deme’ dedi. Gözlerine ve onun bir insan elinden çıktığına inanamadı. Seni tanıdığım için kendimi çok şanslı hissediyorum. Seni seviyordum zaten de tanıdıktan sonra aslında ne kadar az sevdiğime karar verdim :)gülseyhan‘cığım; yıllarca birbirlerine alışmış parçaların bir zaman sonra ayrılmasına cansız malzemeler de olsa üzülüyorum ben :( Sanki kaybolan parça anıların bir kısmını da götürüyormuş hissine kapılıyorum. Sen de sizinkine iyi bak. İltifat ruhumu okşadı, çok teşekkür ediyorum..sevimli‘m; baktın mı :)

 6. canım harikasın, bloğa gittim hemen detayları gördüm, bir de öpücük bırakayım ve kaçayım.

 7. Böylesine duygulu bir anlatım görmedim desem yalan olmaz,nasıl da güzel ve içten anlatmışsın çaydanlığın hikayesini,resmen by-pass yapmışsın eline koluna sağlık,yeni yerine de çok yakışmış bu arada…

 8. O sandığın üzerindeki salınan çaydanlık yukarıdaki mi cidden:) Gerçektende ölüye can vermişsin.Hem atıldığı yerden kurtulmuş, hem senin kalbinin güzelliğini yansıtmış yeni haliyle..Süpersin arkadaşım sen…(Bu sıra bloglara yorum yazmama gibi gıcık bir huy peydah oldu bende, kasıtlı birşey değil, haleti ruhiyemden dolayıdır, beni mazur görünüz)

 9. Baba kız, siz ne kadar hassas ince ruhlu düşünceli insanlarsınız böyle.Bir de her fırsatta ben hamarat değilim dersin. Benim diyen kaç kadın çöpten çıkan atılan bir çaydanlığa hayata döndürmüştür ki. Süpersin sen Gülen’im.Senin yanaklarından, babacığının ellerinden öpüyorum.

 10. hikayesini daha önce okumuştum gülenim… sizin yanınızda şefkatinizde olmasına çok sevinmiştim..ve belginin giden anılarına da üzüldüm şimdi… :(((bizde bakır çok az annem hala köyde kullanıyor ama almanyadan kalma çelik tencereleri var kardeşlerimle hepimize birer tane verdi benden size anı olsun dedi.. yani onun için önemli.. ve bizim içinde önemli.. dilerimki önemsiz gibi hissedenlerde artık biraz önemsemeye başlar..yeni modern hayata uyum sağlayanlar hemen eskileri atmayı öğreniyorlar zaten.. ama ne zaman eskileri sergilemek moda oluyor düşüyorlar bit pazarlarına eski ütü tencere v.s. bulmaya..bende bu konuda dertliymişim bir döküldüm yane..

 11. Böyle şeyleri atmak cinayet gibi geliyor bana ve başkalarının evlerinde değer bulmadan atılmışlıklarına bakıp daha da üzülüyorum. Onlara “bunu bana verir misiniz” demek istiyorum ama diyemiyorum. Çünkü geçen yıl, yaşlı bir komşumuzdan kapısının önündeki antika ahşap sandığı istemiştim. İçine odun doldurmuş, yağmurun altında duruyordu. Hem de yerine plastik, hasır vs…bir odun kutusu alacağımı da söyledim. “Yok ben onu kullanıyorum”, dedi. Şu anda o caaanım sandık kırık, dökük, seneye yakacakların arasına girer büyük ihtimal.Değerlenenleri görünce de çok seviniyorum. Gülenim değere değer katan, değer bilen ellerin dert görmesin. Dünü okudum, hepinizi gördüüüm. Aytacraftı ilk kez gördüm tabii. Maşallah, dedim, ona da, annesine de, kızına da. Gerçekten güpgüzel bir 3 kuşak görüntüsüydü. Harikasınız.

 12. embir‘im, olimpiyatlara hazırlanan atlet gibi gelmiş okumuş, koşmuş yorup bırakıp geri dönüp öpmüş ve kaçmış :)))))teşekkür ediyorum..okudum banuca‘m; yazdıklarından an ve anıları taze tutmaktan zevk alan, anarken mutlu olan, yeri geldiğinde üzülen biri olduğunu anladım. O anlara sahip çıkmazsak, hatırlamaz ve aldığımız dersleri unutursak anıların ne anlamı kalırki? Çok teşekkür ederim banuca’m..aheng‘im :) hay Allah :) Kendimi yazar ve cerrah sandıran güzel yorumun için çok teşekkürler..Haksızlık gibi geliyor, kullan, yerine yenisi gelince acımasızca at :( Bunun dışında, bizim işimize yaramayan başkaları için çok önemli olabilir; bu da ayrı bir konu.Anlatımım için övgü alınca utanıp kızardığımdan verecek yanıt vermekte zorlanıyorum. Bu nedenle de çaydanlığım ve ben sadece teşekkür edebiliyoruz.kriizantem‘ciğim; evet o çaydanlıkla o çaydanlık aynı :) Onu atan bu halini görse ne yapardı acaba? Bununla da ilgili bir hikayem var benim; şimdi geldi aklıma. Düşüncelerin için çok teşekkür ediyorum. Yorum bırakmayanlara bozulanlardan olmadığım için inan hiiiiç sorun değil. Olur mu öyle şey ya, yorum bırakmıyor diye gönül konur mu insanlara??Yamalı bohça‘m; aslında bir el becerisi yok yaptığımda yine de iltifat için çok teşekkür ediyorum..pollyanna‘m; teşekkür ediyorum da ilgi alanı derken? Bakırlar mı? Ben de çok seviyorum. Aslında bakır olmayan antika parçalar da var ama babam onları iş yerinde koruyor. Eve transferlerini gerçekleştireceğim bir ara :PMisafirim geldi, cevaplarıma sonra devam edeyim :)

 13. Offf aytaçı kıskanacak bir neden daha çıktı, hem terü-taze(genç), hemde çok güzel…. Bir attıramadık şu siteden yavffff ))) Çok güzel bir gün geçirmişsiniz, şu ankaraya gelme planlarımı yazdan önceyemi alsam ne, gitgide tanışmak için daha büyük istek doğuyor içimde:) Gülen sana da bayıldığımı biliyorsun zaten şekercim. Misafirlerini ağırlarken iki çay arası buraya bir uğra:)

 14. sesiber gördüm sizi diye yazmış. benim canım yok mu yaa ben de göreyim sizi dedim… gülen bayan ben seni tanıyorum ya.. ama nerden ? batıkent mi yenimahalle -demet- çankaya ay ne deyim ankara ..ben seni bir yerden tanıyorum… yakında çıkar … benim haberim olmadı toplantıdan. yoksa öğrenci çokdu da… hep söyledim millete.. ben gelemem çalışıyorum ama bizim kızlar hatta onların kızları okey dediler. fiyat falan sordular bana da neyse seneye artık…. öptüm gülen yanaklarından. :)

 15. gülen ne güzel olmuş çaydanlığın,doğrusu baya uğraşmışsın ama değmiş,böyle değerbilmez insanlara öyle kızıyorumki neyse çaydanlık senin eline geçmişte,evinde güzel bir köşede yer almış.

 16. alemsin kriizantem ya yine güldürdün beni.Allahtan fotojenik diilimde çirkin çıkıyorum:P hele alttaki fotoda hiç beğenmedim kendimi,ama sen beğendinmi doğru söyle o alttaki fotodaki ‘ben’ güzelmiyim sence,heralde gülencimle sarılıp sarılıp öpüşmekten olsa gerek(bu kısmı kıskanasın diye ekliyorum,de biran önce ankaraya gelesin) saçım başım bir ayrı,:)bu arada gülen tanışma çayına maske takarak gelmişti domuz gribi korkuyla,nalan ablamlara gittiğimizde maske çıktı,sonra gel seni bi öpcem dedi maske takmıştın ama dedim ,olsun gelecekse senden gelsin dedi güldük öpüştük.yani işte diyeceğim o ki marifetli kadının hali bir başka oluyor mikrop bile gelecekse On marifetten gelsin istiyor:))

 17. o ki marifetli kadının hali bir başka oluyor mikrop bile gelecekse On marifetten gelsin istiyor:)

  Allam yaaaaaaaaaa, kahkaha attım valla:))) Çirkin halin oysa, gerçek halini görmek isterdim. Neyse şubat ttailinde bir bakayım, hava şartları müsait olursa bir ankara yapabilirim, belkide bahara, hiç belli olmaz.. Yoksa bu kıskançlık verem edecek beni:)

 18. birdahaki toplanışımızda,yeni ve daha böyle nasıl deyim kıskananlar çatlasın cinsinden fotolar koyarız dimi gülenim,hem böylece şubat tatilinde gelicek olan arkadaşlarımız ziyaretlerini daha da erkene alabilirler:))

 19. Kriz, sen ki güzelliği tescilli bir arkadaşımızsın, nasıl kıskanırsın Aytac’ı. Sen kıskanırsan tacı olmayan bizler ne yapalım dimi ama:)))Ben de çok kıskandım buluşmanızı ama benim bir tesellim var:))) Bayramda kısmetse Gülenimle ben de öpüp sarılıp koklaşacağım:)))

 20. Hiç dimi kız angel, charlize güzelliğine sahip bir insanım ben, ne diye kıskanacam ki:) Tacım bilem var.Ya o bayram olayından haberim var haaa, davet bekliyoz ama yooook davet eden nerde. Gerçi bayramda imkansız gibi gelmesi ama siz yinede bir davet edin beni, belli olmaz:)

 21. Amannnnn bana neee:((( kim nereye gitmişse gitmiş,hiç ilgilenmiyorum.Ben buraya sinir olmaya değil çaydanlığa bakmaya geldim,iki satır yazıp gideceğim…Çaydanlık çokk şanslıymış doğru ellere düşmüş başka ne diyeyim.

 22. Kızlar siz devam edin, benim kriminal bir işim çıktı :D Gülen iz peşinde :D ay çok heyecanlı :) pollyanna batıkent olabilemez mi??

 23. Mahsus yapıyorlar Krii, sende oyle gorun,yoksa bunlar çete gibi 10marifetteki her işe resim koyup bizi sinirlendirmeye çalışacaklar:))))

 24. (Hımmmm bunların çete olduğunu bilmiyordum, tırstım şimdi, haklısın kıskandığımız belli etmeyelim) Bende zaten çaydanlık neye dönüşmüş diye bakmaya girdimdi bu sayfaya, banane kim kimle nerde buluşuyor, hiç ilgimi çekmiyor, buluşmalar, çay partileri, tel bisiklet yapımı hıııııhhh

 25. kriizantem diyor ki;Ya o bayram olayından haberim var haaa, davet bekliyoz ama yooook davet eden nerde. Gerçi bayramda imkansız gibi gelmesi ama siz yinede bir davet edin beni, belli olmaz:)

  Canım benim davete ne gerek var, sen gel yeterki kılıç kalkan ekibini getiririm ben karşılama törenine:)))Bayram olayına açıklık getireyim. Gerçi izin almadım diğer arkadaşlardan ama kızacaklarını sanmıyorum.Biz Çelebi ile Gülen’in yanına gitmek istiyorduk. Ankara çok uzak olunca arada Eskişehir’de buluşmaya karar verdik. Bayram tatilinde gidebiliriz diye düşünürken bayramda Gülen’in Ankara’da olmayacağını öğrendik. Bursa’ya yakın bir yerlere gelecekmiş bayramda. Eeee o zaman Bursa’da buluşalım dedik olay bundan ibaret. En son durum böyleydi dimi kızlar? Bayramda buluşacağız inşallah ama yer sürekli değişiyor bakalım kısmet:)))Kendi adıma konuşayım ama Gülen’in ve Çelebi’nin de benim gibi düşündüğüne eminim. Gelmek, tanışmak isteyen herkese buluşma yeri ve zamanını bildirebiliriz. Sizleri tanımaktan çok mutlu olacağım.

 26. aytacrafts diyor ki;bak şimdide ben kıskandım,gelememki ben yaa,ankaraya gelseydinizya :(

  oh ya oh ya oh ya diyesim geldi:)))Şaka şaka tabiki. Ankara’ya da geliriz inşallah. Kriz gelirken ben de takılırım belki peşine:)))

  gulenbayan diyor ki;Açıklamalarım var, yemekten sonra :P

  Ya biz daha işten çıkacaz, eve gidecez, yemek hazırlayıp yiyecez, bulaşıkları toparlayıp, ondan sonra nete girip Gülen ne açıklama yapmış diye bakacağız. Üffff yazarken bile sıkıldım yapsaydın şu açıklamanı da ondan sonra yeseydiniz olmazmıydı cicim:)))

 27. Hazır burada çok kişi varken sorayım, Kocaelinde, izmitte oturanlar yokmu? Ben annemi ve Bıdığı bırakıp biryere gidemiyorum, marifetli dostlara kapım açık, beni ziyarete gelmenizi çok isterim doğrusu.

 28. var var banuca,off ya off bende şimdi seni fena halde kıskandım inanki:) benim en sevdiğim birisi oturuyor kocaelinde burdan ismini söylemicem o kendini bilir:)şaka bi tarafa profilde yazmıo yaşadığı yer onun için söylemiim ben.

 29. banuca, sen de yakınsın, hadi çık gel bayramda Bursaya.Evet Gülen’im, bak ben işlerimi bitirip oturdum bilgisayarın başına sen hala yoksun ortalıkta:)))

 30. Teşekkürlere devam;baharrrr‘ım; çok teşekkür ediyoruz babam ve ben..bizimgibiler‘im; ne hamarat ya; evin son halini görsen :( ya taşınmam ya da kibrit çakmam gerek kurtulmak için :D Kol sorunumdan dolayı saldım çayıra mevlam kayıra durumları :D Bir misafir gelecek diye akılm çıkmakta :PBabam da seni gözlerinden öpüyormuş.Bu süpr sözünün altında ezilebilitem var benim :DTeşekkürler ailece..çelebi’m, saks mavisi prensesim; dökülmek iyi bir şeydir, birbirimizi tanımak için ideal bir yoldur. Bu dökülmeler sayesinde değil mi bizim birbirimizi görme isteğimiz?Ben anılarımı hiçbir kardeşimle paylaşmadım, onlar da benim için çok özel olduğunu bildiklerinden istemediler bile.. Aslında teklif etmem gerekirdi ama hiç oralı olmamayı bencillikten sayamadım. Ağlatma beni şimdi :(Varlığının hala hissediliyor olması için annelerimizin verdiği, onlardan kalma çöp bile çok özel.Belgin’in durumu ayrı bir hayat acısı :( O o kadar değerli ve özel biriki ama hala üzülüyorum Türkiye’ye geldiğinde onu görmeye gidemedim :( Biz böyle düşünürken bu çaydanlığı çöpe kim attı?? Kim bu ayarsız enerji??sesi‘m; anneciğinden getirdiğin yeşil meyvalıkta benim aklım hala biliyor musun? Bende de vazosu var onun :) Hani şu meşhur kombin meselesi durumları :P Komşu teyzenin sandığına içim gitti. Kim bilir senin hünerli ellerinde ne hale gelirdi o sandık. Verse bile sen hale yola sokunca teyzem sandığı kesin geri isterdi :) Buna benzer bir şey geldi başıma. Bir arkadaşım Almanya’dan gelen dar paça, yüksek bel siyah pantolonunu modası geçmiş diye hiç giymemiş. Bir gün verilecekleri ayırırken bu pantolonu da ayırdı. Ver bana dedim aldım. Götürdüm terzime. Paçasından dize kadar yırtmaç, yüksek belini de kestirip kemersiz yaptırdım. O arkadaşımla bir düğüne giderken o pantolonu giydim. Arkadaşım ay ne kadar şık bir pantolon, nereden aldın dedi. Dedim ki Almanya’dan geldi :D Bu senin beğenmediğin pantolonun ta kendisi dedim. İnanamadı sonra da geri istedi. Bu sana ders olsun, eşyalarını gözden geçirirken başka bir gözle de bak onlara dedim.Öğreten kadın Gülen :P hiç sevmem öğreten modelini aslında :/herbalist‘im; çok teşekkür ediyorum. Geçmişimize sahip çıkmamız bizden sonrakilere de bırakabileceğimiz bir mirastır. Biz ne öğreniyorsak onu öğretiyoruz aslında. Biz önceki kuşağımıza saygı göstermezsek aynı saygının bize de gösterilmeyeceği aşikar.Çaydanlığın adı cimcime; ikiz kardeşim Sedef koydu bu ismi ona. Cimcime’nin bu hale gelmesi iki günümü aldı ve kol sorunumun en yoğun olduğu dönemde ovdum ben Cimcime’yi. Canım o benim :)fiamma’m; tamam bu grup bir araya geliyor ve burada kaldığımız yerden devam ediyoruz :)Çok teşekkür ediyoruz övgü için :)

 31. Cumartesi günü çok güzeldi. Nalan abla telefonda sürprizi olduğunu söylediğinde sürpriz pastanın içinden Aytaç‘ın çıkacağını bilmiyordum. Günlerdir Aytaç’ın bebeklerinden gözbebeklerini alamayan ben çok heyecanlıydım. Yorumlarından az çok bir fikrim vardı ama bu kadar yakın, sempatik ve alçak gönüllü birini beklemiyordum; yani insan becerikli olunca sevimli olamayabiliyor. Böyle birine Nalan ablayla birlikte Kale’de rastlamıştık. Aytaç incecik ve güzel, ince düşünceli bir kız. Fotoğraflara bakmayın, fotoğraflar çok başarısız :( O kadar sevdim ki domuz gribi paranoyamı maskemle birlikte atıp öptüm kendisini :) Şimdi olsa bir daha öperim :DBiz, yani bizimgibiler‘im ve çelebi‘mle bayramda Bursa’da buluşmaya karar verdik, bir aksilik olmazsa bayramı Kocaeli’de geçireceğim, üçümüzün uygun olduğu bir gün de Bursa’ya gitmeyi çok istiyorum.. Bizimgibiler’im yer sürekli değişiyor demiş; Venedik’te buluşmayı öneriyorum: hahahahah Banuca‘m; aaa sen Kocaeli’de misin?? Hazırla bayram kahvemi :) Ben bayramda bir akslik olmazsa Kocaeli’de olacağım. Bir ses et yeter..Kıskanılmasın, gelinsin, tanışılsın, öpüşüp koklanılsın.Pollyanna‘m; ben de seni öptüm bu arada.Kriizantem‘im; öyle fotoğraflarla gelirimki bir dahasına :)))Gözümden kaçan bir şey kaldıysa affınıza sığınıyorum.Gelelim kriminal olaya; ben bu olayın yeşil hattıydım ama bir ani ev ziyareti şeklinde gelişen ev baskını iyi ki gittiğimiz kişinin evde olmaması nedeniyle gerçekleşemedi.Bizi bahçede barınan sayabildiğim tam onyedi kedi karşıladı :D Başka da bir numara olmadı..Hepinize sarılıp öpüyorum :*

 32. iZMİT KOCAELİ LAFI GEÇTİ. BANUCA BEN OTURUYORUM ORADA, AYTAÇ BENDE SENİ SEVİYORUM ÇİÇEEM:)Eee gülen bayan bayramda kesin burdamısın, istanbulda buluşacaksınız diye duymuştum, bir baktım bursa oldu, bir baktım izmit. Son karar mı, son kararsa bende bekliyorum:) Umarım bayramda izmitte oluruz:(( Olamazsak çok üzülürüm…

 33. En son karar Bursa, Venedik olarak değişmezse tabi:))))İzmit’tekiler İstanbul’dakiler ya da yakın illerde gelebilecek olanlar duyduk duymadık demeyin bayramda Bursa’da buluşuyoruz:))))

 34. Kriizantem’im; bayramı tam bayram yapalım. Orada ol ve buluşalım :) Bak orada olduğunu bu an itibarıyle öğrendiğimden beri ne kadar mutluyum :)Bizimgibiler’im; :)))))))))))))))) Barcelona mı Bursa mı dedin anlamadım :P

 35. çok duygulu güzel bir öykü olmuş,e çaydanlığın böyle usta ellere düşmesi de iyi bir şans tabi.bu arada kim kiminle nerede buluşuyorbende bursadayım gelin gelin buluşalım canımkimse kimseyi kıskanmasın yahubizde bayramda buluşuruz nolmuş yanifotoda çekilirik çay da içerik :)buyurun gelin yanii

 36. gülenim makinenin suçu ne ben fotojenik diilim,fotoğrafçı çekse yine aynı şekerim,şu ömrü hayatında bir tane güzel kimlik fotoğrafı olmadı bu garibin.15 tane çeksen 5 i iyi çıkar düşün işte:)yanlız övgüler çok fena kızarmama neden oldu okuyunca şimdi(utanan aytacrafts)öptüm canım benim,bende seni çokkk seviyorum.kriizantem senideee:))

 37. sevimli hayat

  nihayet okuyabildim ve geldim işte bu arada ciin ali çay davetindeki resimlerde sohbette çok güzelmiş hep merak ettiğimiz arkadaşlarımızdan aytacrafts yide gördük gözümüz gönlümüz açıldı ne güzel ailecek gelmişler kızdım kendime hemde çok neden bende orada değildim diye ama imkansızlıklara üzülmemeye çalışıyorum artık burdan kızımla oralara gelmek hasta olur diye evden çıkarmaya korktuğum kızımla hemde oooooo ben burdan iç çeke çeke bakmaya devam

 38. Kriiz‘im; biz biletlerimizi aldık, bir aksilik olmazsa bayramda Kocaeli’deyiz. Eğer gidersen bir yerlere bilki bayram boyunca rvinin kapısı önünde elimde koca bir pankartla bekleyeceğim dönüşünü :Dşekerpembe‘m; nickin ne kadar güzel, hem pembe hem şeker :) bir aksilik olmazsa bayramda bir günlüğüne Bursa’yı rahatsız etmeye gelme planlarındayım. Bizimgibiler’im ve çelebi’mle buluşacaktık ama iş bizi aştı. Herkesi bekliyoruz :) Çok sevinirim ben :)Sevindirin şu garibi :)Aytacrafts‘ım; hem beceri, hem güzellik konusunda mütevazı olmanı konıyorum :P Şımarmalısın hakkındır zira :) Ben de seni çok seviyorum :)sevim‘im; çaydanlık öyküsüne olan yorumun beni o kadar duygulandırdı ki gözlerim bulutlandı. Eskiye, geçmişe, anıya olan özlemlerimizin bizleri asla terk etmemesini, o duyguları hiç yaşamamızı diliyorum. Çay için üzülme, nasılsa daha yeni başladık. Dört ay boyunca sürecek olan bu kursa havaların iyi gideceği günlerde gelmeni çok isterim. SAlon sıcak oluyor, tek sıkıntı yolda üşümeniz olabilir.

 39. sevimli hayat

  bende gelmeyi o kadar çok isterimki anlatamam ama ben istanbulda siz ankarada bu iş koly olmayacak inş bir gün buralara yolunuz düşerde bende içeriz o çayları

 40. jiki diyor ki;Size acil ulaşmam lazımmm lütfen!!

  Sevime mi?Gülene mi?yaz da Gülene ise ben aracı olayım.Sevim İstanbulda ;Gülen Fethiye de.Ankaradaydı yeni gitti.

Bir cevap yazın

Paylaşırsanız çok makbule geçer:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest
Share on LinkedIn
Linkedin