VAZOMUN TİPİNİ DEĞİŞTİRDİM….

-

Merhaba arkadaşlarım,Evlendiğim zaman hediye gelen bir vazom vardı. Güzeldi güzel olmasına ama hem üzerindeki girintilerin toz tutması hem de desenindeki yılan ve ejderhalardan pek hoşlaşmamam nedeniyle yenilemek istedim. Hepinizin yaptığının aksine, yeni hali eski halinden güzel olmadı, “bıraksaydı, olduğu gibi kalsaydı” dediğinizi duyar gibiyim hatta.

Yine alçı ve beyaz tutkala bulaştım, yine beceremedim arkadaşlar. Vazoyu sıvamayı başardım ama. Sonra kahverengi yağlıboya ile boyadım. Kuruyunca, tuz hamuru yaptım (figen abla’m sağolsun), boynuna ve beline de onu sıvadım. Kalan parça ile dört küçük gül yaptım, yapıştırdım. Sonra akrilik boya ile boyadım. Kuruyunca da vernikledim. Böyle oldu işte. Daha ne yapabilirim, fikir versenize bana…

12 yorum gelmiş

 1. fiamma1

  Alemsin vallahi,ama olmuş bu kere hamur tutmuş sevgili acemihobiciğim:) Ama keşke o gülleri yapmasaymışın da onun yerine o boyun kısmından aşağıya doğru inen yine toprak renklerinde ve ya altın varaklı iri yapraklar yapsaymışsın gibi geldi.güller bana pek havada kalmış gibi göründü, bekle bakalım ne fikirler gelecek, figan abla bir görsün önce:))

 2. DenDenAk

  Ben güller kalsın ama açık renk olsun derim. Dünyayı bıraksalar beyaz ve pembe yaparım. Ellerine sağlık bence hiç dokunma başka şeyler yap gittikçe güzelleşecek yaptıkların ve sen gelişmeleri görerek mutlu olacaksın.

 3. banuca

  Eski halini bilmiyorum ama anlattığına bakılırsa bu hali gaaaayet hoş olmuş, bi kere üzerine sanat işlemişsin, daha ne olsun, renkler ve zevkler kişiye göre değişir, sanat dediğin, hobi dediğin dışa vurumculuk değil mi? Bırak kendini parmaklarından dökülsün. Bana sorarsan ben sevdim, ellerden çıkan herşeyi sevdiğim gibi, sevgiler.

 4. acemihobici

  yorumlarınız için teşekkür ediyorum canlarım, aklıma geldikçe ve sizler fikir verdikçe yapıyorum ve yapıcam işte birşeyler.

 5. fiamma1

  Canım acemihobiciğim değiştirme ve sakın koparma o gülleri gümüş rengi veya altın rengi de olabilir güller renk değiştirmek istersen veya içine sindiyse arkadaşların dediği gibi kullan benim dediğimi de başka bir projende hayata geçirirsin tatlım…

 6. mtnaz11

  Ben eski halini bilmesem de öyle uzak doğu figürleri bana da pek uymaz.Aslını istersen bence doğru yoldasın. Ancak güller çok yalnız kalmış. Bence oralara ilave çiçek ve yaprak çalışmaları ile bir arajman düzenlesen ve bu arajman sayesinde ilave renkler girse bütünün içine ve biraz da altın rengi ile eskitme yaparak parlatsan….

 7. Figen abla

  aslında çok güzel olmuş can kız…ama boş yerlerine dantel bastırıp desen çıkartma fikri de aklında olsun…bu dantel parçalarını hamura bastırıp şekil çıkartma olayı çok zevkli :)))bak ben bu vazoya bayıldım…bence sadece parmak yaldızı eksik…şöyle çıkıntılı kısımlarına…di mi kızlar?o güzel ellerine sağlık bitanem..iyi günlerde kullan…

 8. acemihobici

  sağolun arkadaşlarım tavsiyeleriniz için, evet güller yapayalnız duruyor ve evet sim falan lazım ve yine evet boş yerlere motif lazım ve son olarak yine evet birşeyler daha eklemem lazım, ben biraz konsantre olayım bari bu duruma…

Bir Cevap Yazın

Paylaşırsanız çok makbule geçer:
Share on FacebookTweet about this on TwitterPin on PinterestShare on Google+Share on LinkedIn