Yakalara Broşş:))

-
Birleştirme yapıldıktan sonra formu vermek için Ekstra Strong Saç Sprayi ile sertleştirilmiştir
Birleştirme yapıldıktan sonra formu vermek için Ekstra Strong Saç Sprayi ile sertleştirilmiştir

Tasarımını yaptığım ve yakamda taşımaktan büyük keyif aldığım broşlar burada … Kış ayları bahara hazırlık aylarıdır,doğa öylesine cömert ki bahar gelmeden siz de kendinize bu keyfi yaşatın…

34 yorum gelmiş

 1. Avatar photo

  çok şık olmuş gerçekten iyi düşünmüşsünüz iğne oyası çiçeklerle yapılan minik panolarda çok hoş duruyor. Broş fikri harika ellerinize sağlık

 2. Avatar photo

  annemin vardı böyle gül buketi şeklinde broşu.. ama bunlar çok hoş olmuş.. benim gibi baharı özleyenlerin baktıkça içi açılacaktır eminim.. ellerinize sağlık..

 3. Avatar photo

  ellerinize sağlık çok çokkk güzel olmuşlar..iğne oyasımı tığ işimi anlayamadım resimde tam olarak?

 4. Avatar photo

  bayıldımm bakıyorum bakıyorum doyamadım bende iğne oyası yapmayı bilmiyorum uf yaa vaktim olsa neler yapıcam

 5. Avatar photo

  Yorumlarınız için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. İğne oyası değil, tığ işi bu takılar , saplarını ince kıvrılabilecek telle oluşturuyorum. Son olarakta form vermek için ekstra strong saç spreyi sıkıp kurutuyorum.İplik kalınlığında iple ördüğüm için iğne oyası gibi duruyor.

 6. Avatar photo

  Sevgili Neduk, 99’lu yıllarda yapıp (özellikle turist ağırlıklı )satışını da yaptığım broşlar bunlar, maalesef ki elimdeki rahatsızlık nedeniyle şimdilerde böyle ince işlerle uğraşamıyorum. Diliyorum ki sizler deneyin,yapın ve devam ettirin bayrak yarışımı. Ben inanıyorum ki 1-2 deneme ile benden çok daha iyilerini yapabilirsiniz.Bol şanslar diliyorum:)

 7. Avatar photo

  “yataklara broşlar” olarak okudum başlığı. Uykum gelmiş benim:))Bu broşlar harika gerçekten, ellerinize sağlık. Gözümle birsürü takı tasarladım.

 8. Avatar photo

  Halen yapıyorum ama artık kendim için ve hobi olarak:)) yani başladığım noktaya döndüm.Takı tasarımı işine de zaten hobi diye başlamış ve ısrarlar üzerine emekli olduktan sonra satışa yönelmiştim. Gözünüz korkmasın, deneyin, biraz sabırla yapabilirsiniz. Ben de bu takıları tasarlayana kadar tığ elime almamıştım, tığ biliyorsanız,sık iğne olarak rahatlıkla yapabilirsiniz.Ve ben de sizin örneklerinizi en kısa zamanda bu sitede görmek istiyorum.

 9. Avatar photo
  Taze biten,pardon açan çiçekler:)))
  Taze biten,pardon açan çiçekler:)))
  İğne oyası:) Elimde son kalanlarla böyle bir buket yaptım:(
  İğne oyası:) Elimde son kalanlarla böyle bir buket yaptım:(
  İki yandaki hediye paketi üzerindeki çiçeklerden yapıldı.
  İki yandaki hediye paketi üzerindeki çiçeklerden yapıldı.

  Son yaptığım çiçekler, ben broş olarak yapıyorum bunları ama farklı alanlarda kullanılabilir hatta peçetelik olarak sofrada da kullanılır. Tüm seri tamamlandığında tabloya dönüştürmeyi düşünüyorum:)

 10. Avatar photo

  Teşekkürler, bugün resim çekmek için öyle uğraştım ki yorgun düştüm:))) Güzel dilekleriniz yorgunluğumu aldı birden:))devamı gelecek ama yine buradan:)))

 11. Avatar photo

  sevgili sibeltunaycığım, bunlar keçe değil sadece tığ ve ip yapıldı.ben de iğne oyasına heves ediyorum senin broşların gibi ama bir türlü öğreten çıkmadı kendimde denemeye cesaret etmedim henüz…

 12. Avatar photo

  Canım çok özür.Gözlükle baktığım halde bu kadar gördüm.Öyle güzel yapmışsın ki bazılarını keçeden sandım.Tığa uygulamakta ,el becerisi ve hayâlde ister.Bunları yapan iğne oyasını haydi haydi yapar.Bende 45 imden sonra öğrendim.Sadece iğne tutuşunu öğrendim ,gerisi benim hayal gücüm oldu.Çok zevklidir.Tavsiye ederim.İğne ve ipliğe hakim olan hiç düşünmeden başlasın.Çok yakında bloğa çiçek yapımını koyacağım.Belki seni heveslendiririm.Teşekkürederim iltifatınada.Öptüm.

 13. Avatar photo

  sevgili sibeltunaycıgım,çiçek yapımını koyarken aşama aşama iğne oyası yapımına da örnek verirsen cok mutlu olurum. iğne tutuşunu biz de öğrenelim en azından başlamak için belki cesaret olur.aslında cok iyi igne oyası bilen arkadaşım var ama bir turlu bir araya gelemiyoruz. o gorele de sıklıkla yoksa 1 gunde ogretirim deyip duruyor:)

 14. Avatar photo

  Sevgili fiamma ,söz verdiğim gibi gelincik çiçeği yapımını bloğa koydum.Fakat iğne nasıl tutulur onu koymadım.Sıfır bilenler için koymadım.Birazcık bilenler için yapım aşaması çektim.Yazını daha önce okusaydım keşke bir iki resim çekerdim.İlk fırsatta ekliyeyim olmazsa.Senin yukardaki tığ işi gülünü daha yakından çekersen onu iğne ye uygulayayım.Görünüşü çok güzel onların.Tığ işi lale örneğin varsa onuda çek.Yukardaki resimde sarı çiçeklerin yanındakiler yoksa lale mi?

 15. Avatar photo

  sevgili sibelciğim, gülün içi dolguydu, halen ben de mi bilimiyorum bakıp bulursam çekeyim yakından:)lale örneğim yok malesef karanfil var:( o sarı çiçeklerinin yanındaki yaban gülü hani şu tek yaprak açanlardan…teşekkür ederim mavisofracığım, benim içinde eskilerde kaldı bunlar şimdi yapamıyorum tetik parmak olunca bıraktım düzeldi elim ama denemedim bir daha:)

 16. Avatar photo

  sevgili sibeltunaycığım bloguna gittim şimdi, gelinciğin harika olmuş ama şöyle bir bakınca bile iğne oyası zor geldi:) ellerine sağlık…

 17. Avatar photo

  iğne oyası zor, yanımda biri yapmalı ve görmeliyim anca öyle anlarım herhalde sevgili mavisofracığım.. böyle blogtan acıklamayı ben anlayamıyorum malesef…

 18. Avatar photo

  Fiamma teşekürler canım.Netim çok yavaş.Zor bağlantıya geçiyorum.İgne oyasında el fazla yorulmuyor.Tığ yaparken elim daha çok uyuşurdu.Düz bir parçaya zürafa denemesi yap inan gerisi geliyor.Hoşça kal.

Bir cevap yazın

Yeşil siyah broş yapımı

| | 0 Yorum

Yine su taşı tekniğiyle çalıştım. Su taşlarını birbirlerine boncuğun etrafına dolayacak kadar diktim. Daha sonra boncuğu su taşının ortasına koyup etrafını sıkıca dolayarak diktim. Altta kalan uçların dış kısımlarına daha...