Cuma, Ekim 28, 2016

Yandan yelek

8

Ada için akıllı yünden ördüğüm hırkadan bir yeleklik yün artmıştı. Çizgileri yatık olan desen dik olsa nasıl olur diye düşününce ortaya böyle bir yelek çıktı. Hatta yünüm yetmedi önün bir tarafını benzer yünleri uydurarak yaptım. Deniz’e denk gelmediği için yeğenim Arif e kısmet oldu. Yeleği kol lastikleri de dahil tek parça ördüm. Ama yakayı ilmek alarak ayrı yaptım.

8 YORUMLAR

  1. Ben yeleği sağ taraftan başladım. Elime hazır bir kazağı alarak ölçe ölçe yaka oyuntusunu verdim. Kollara gelince gerektiği kadar kestim. (kime yapılacağına göre değişir sonuçta) 2 sıra örüp kestiğimi yeniden artırdım. Arkayı ördükten sonra önü yine ölçerek bitirdim.

  2. çok güzel olmuş.ellerinize sağlık. çok beğendim renkler de bir harika. böyle örme fikrinizi çok tuttum :)çocuklar için bu tarz örgü kolayda bizler için olunca birazzor olur (ilmek sayısı açısından)ama sadece önü böyle örebilirim. evet evet fikrim geldi:)))sadece önü olabilir :))))

  3. elinize sağlık bence tek yün olsaydı yani artık olup değişik ipler katılmasaydı çok daha şık duracaktı, çünkü çok dikkat çekici…Ben de böyle çapraz ya da tersin örülen sıradışı şeyleri seviyorum..

  4. Haklısın ama yetmedi yünüm. Bir de deneme amaçlı başladığım için yeni yünle yapmak istemedim. Nasıl birşey çıkacak bilemiyordum. Sökmekten de nefret ederim. Uzun yıllar elime almadığım şeyler oldu bu yüzden.