28 yorum gelmiş

 1. eski ipler de ne sağlammış değilmi? ne çürüyor ne renkleri bozuluyor.böyle güzel hatıralar olarak kalıyorlar.volanlı cam tabaklar için örülmüş sanırım,çok güzel.

 2. neduk iyikide yapmışsın canım. bizlerde merak ediyorduk nasıl duracağını kii çokda güzel durmuş ellerine sağlık. bence yıkama kullan içine kuru gül yaprakları falan doldurup odanı hem süsler hemde hoş görünür. bence tabi,:)

 3. Hiç üşenmemişsin ne güzel olmuş. Benim avize hala bekliyor. Keçelerden sıra gelmedi dantele. Bir de sobacının önünden geçerken( demirci, sobacı vitrinlerine, kapı önlerine bayılırım )eski kazanlardan gördüm. Öğleden sonradan beri aklıma birsürü şey geldi onlarla ilgili. Ne görse de istemez ki insan. Bazen kızıyorum kendime. Hep bu dünyamı süslemekle vakit geçiriyorum diye off.

 4. Sevgili Neduk, ne güzel yapmışsınız danteli ve takıldım kaldım sesiberle yorumlarınıza…ne güzel dillerdirmişsiniz yüreklerimizin sesini,bu yaptıklarımız da ve burada paylaştıklarımız da yüreklerimizin yansıması… En önemlisi de küçük şeylerle mutlu olabilmek ve yüreğindeki o çocuğu mutlulukla besleyebilmek…

 5. Belki böylece kimseye kötülük, fesatlık, kin beslemeye yer de kalmıyordur kalbimizde. Kimseyle uğraşmak ta bu yüzden istemiyoruz belki.

 6. tamam bunlar da var ama ben hâlâ niçin yaptığım sorusuna tam yanıt bulamadım eksik bir iki şey daha var galiba …bir bulsam

 7. :) dantel mumluk uygulaması çok güzel valla. artık kesin karalıyım yapacağım.. böyle şeylerle uğraşmazsak bir çok şey renksiz kalır bence… en basiti ben ellerim boş değilken mutluyum :)

 8. tamam bunlar da var ama ben hâlâ niçin yaptığım sorusuna tam yanıt bulamadım eksik bir iki şey daha var galiba …

  * takdir görme, onaylanma isteği alkış her sanatçıın çıkış noktasıdır. eee sanatçı değilsekte bizimkilerde yaratıçılığın küçük parçaları.* Yaptım diyebilmenin ego tatmini.* Ve gideceğimiz bildiğimiz bu dünyaya kalıcı birşeyler bırakmanın yolu. Ölümsüzleşebilme dürtüsü.Daha sayayım mı Nalan abla.Yoksa dediğin eksik biraz doldumu.

 9. Ve gideceğimiz bildiğimiz bu dünyaya kalıcı birşeyler bırakmanın yolu. Ölümsüzleşebilme dürtüsü.

  bu dünya kimleri unuttu ,unutmaya devam edecek,benden sonra tufan ,öldüğümde hepsi bitecekhepsini biliyorum ama vazgeçmiyorum ya ellerim kurtlu rahat durmuyor veya ;(babam rahmetli başka bir yerimi söylerdi ama buraya yazılmaz)ben buldum kondor ben manyağım:))))zaten bakıyorum da herkes bir şeye saplanmış.kimi giyim,kimi gezme,kumar,yemek,spor,bizde de hobi…saplantı ve abartı çağındayız.neyseki bizimkiler biraz olsun dünyaya,çevreye ve çevremizdekilere yararlı.

 10. zaten bakıyorum da herkes bir şeye saplanmış.kimi giyim,kimi gezme,kumar,yemek,spor,bizde de hobi…saplantı ve abartı çağındayız.neyseki bizimkiler biraz olsun dünyaya,çevreye ve çevremizdekilere yararlı.

  ohh dedim işte şimdi.

 11. Ölmeden sevdiğim herşeyi yapayım gayreti

  o kadar çok şey var ki nasıl yetişeceğiz ya da ömür yetecek mi bilinmez ama ne yaparsak kardır yettiği kadar canım ne yapalım artık kısmetten öteye gidilmiyor :=) yeterki güzel şeyler yapalım yorumlar harika düşüncelerinize sağlık

 12. çok güzel olmuş..illaki kola şart değilki…ben şekeli su ile yaptım haladaha bozulmadı..uçlardaki volanlar müthiş görünüyor…..eline sağlık:))

 13. Nalan’a diyor ki:

  tamam bunlar da var ama ben hâlâ niçin yaptığım sorusuna tam yanıt bulamadım eksik bir iki şey daha var galiba ...

  Bence eksik bir şeyler yok Sevgili Nalan ve sevgili arkadaşlar:) Aslında hepimiz yapabileceğimiz ve yapmayı planladığımız, düşlediğimiz, olmasını istediğimiz ve olması için didindiğimiz herşeyi yetiştiremeyeceğimizin, nefes aldığımız her anın bilincindeyiz.Hayat tüm isteklerimiz gerçekleştirmek ve eksiksiz yaşamak için yeteri kadar uzun değil…Mutlaka yapamadığımız çok şeyler bırakacağız arkamızda…Niçin yaptığın sorusuna gelince, yaptıkların seni mutlu ettiği için, haz aldığın için ve çevreni mutlu etmek için belki de onların gözlerindeki mutluluğu görmek için yapıyorsun bütün bunları…Sen yansıtıyorsun ve tekrar sana yansıyor bu mutluluk… Bir nevi alış veriş bu… Bütün bu yapıp ürettiklerinse senin arka bahçen ve arka bahçenin ürünleri… ve Tanrı sana boylesi guzel bir arka bahçe verdiği için bunu sorgulamak yerine keyfini çıkarmalı ve şükretmelisin…Önemli olan o arka bahçeyi bakımsız, terkedilmiş, çorak bırakmamak ve zararlı otların bürümesine engel olmak…

 14. Bizim 10 marifetçilerin arka bahçeleri pek geniş ve bakımlı o zaman desene fiamma. Allah hepimize cennette de bahçeler nasip etsin.

 15. Sesiberciğim, oyle vallahi ve ben aranızda olduğum için bu yüzden bile kendimi şanslı hissediyorum. Çok marifetli olmak değil onemli olan, ki ben kendimi cok marifetli de hissetmiyorum, ama gören gözle bakabilmek,yapamasan da bir güzelliği farkedebilmek ve takdir edebilmekte bir ayrıcalık diye düşünüyorum…

 16. AMİN sesibercim.Nedukcum mumluk olarak da çok güzrl olmuş dantelin.bende de onun beyaz renklisi var. nerede bulmam lazım.bu arada arkadaşlar ,10 marifeti takip edeyim derken şimdiçaydanlığımı yaktım. kendime çay koymuştum.buraya daldım çaydanlık simsiyah :((((( ev berbat kokuyorşimdilik hoşçakılıııınnnn

 17. AYYYYY sesiber yorumunu okuyunca ilk aklıma gelen:))))çaydanlığı yaktım ya ” bari kapıya dikkat et. açık unutma dahırsız girmesin” diye uyarıyorsun beni sandım yaaa :)))))))sevgili arkadaşım gerçekten zahmet ettin. şimdiden seniyanaklarından sımsıkı öppttüüüümmm :)))

 18. .Sen yansıtıyorsun ve tekrar sana yansıyor bu mutluluk… Bir nevi alış veriş bu…

  bence gerçek açıklaması bu cümlelerde yatıyor en azından benim için öyleneduk abla bu da çok güzel olmuş ayrıca ama ben bişey soracağım şekerli suya batırdıktan sonra bu şekli alması için nasıl kuruttun

 19. el işi hobi bobi derken içimizdeki edebi ukdeleri döktürmeye başladık:)))on marifetin eski günlerinde de yorumları kuyruklu yıldız gibi uzayan yazılar sık sık olurdu.fakat o yazılar daha çok ,tatlı sataşmalarla başlar mizahi yoğunluğu içinde uzar giderdi.değil mi shane,kondor ,saat oniki ,sesi…son günlerde ise bir nostaljidir gidiyor sayemizde:)haydi gençler girin topa bizi de kendinizi de mizah kalesine doğru koşturun.koşturun da kahkalar şu sisli puslu günleri kovalayıp artık baharı getirsin(of of da of ne edebiyat patlatmışımdır ben bile beğendim)

 20. arkadaşlar, ablalarım güzel bir eser altında ne güzel şeyler yazmışsınız. ben bu aralar feci errorist oldum. realtox nâmında yeni bir ürün deniyorum. prospektüsünde özetle; “İçinizde kanat çırpmaya başlayıp rutininizi,kariyerinizi,hayatınızı,alt üst edebilcek tüm iyimser kelebekler için realizm toksini. oral yolla veya sprey şeklinde kullanılabilir.” yazıyor.realizm- hayalizm, mavi hap-kırmızı hap kaosa sebep olup error yaptırıyor sürekli..iyileşecem umarım..ummak? ….sanırım hapın tesiri geçti..gidip overdoz alıyım bari :)

 21. söylenecek söz kalmamış aslında.yapabildiklerimizle,yapmayı hayal ettiklerimiz yada örnek aldıklarımızla,mutlu oluyoruz.minicik bir memnuniyet ifadesi,mutluluğumuzu büyütüyor da büyütüyor.eh biz mutluysak,yansıması da çevremize:)) daha güzel bir şey olabilir mi?

 22. Aaaaa öyle haplar falan kullanılmaya başlanmış,overdose falan… ne oluyor? Sevgili Neduk, su minicik bardak altlığını arayıp bulayım derken herhalde naftalin kokusu yayıldı ortalığa ki hepimizi çarptı. Öyle hap map kullanmaya gerek yok arkadaşlar, açın camları şöyle derin derin nefes alalım bir şeyimiz kalmaz:)))

Bir cevap yazın

Paylaşırsanız çok makbule geçer:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest
Share on LinkedIn
Linkedin

Baykuş bardak altlığı yapımı

| | 0 Yorum

Bu güzel baykuşu çok severek hazırladım. Yapımına başlarken keçemize baykuşun taslağını çizip kesiyoruz. Sonra kanatların altındaki kısmı çıkarmak için çizip kesiyoruz. Baykuşun gözlerinin hizasına tüy kesiği ekleyelim. Şekildeki gibi çizip...