Çarşamba, Ekim 26, 2016
Yardım isteyen kitap ayracım

Yardım isteyen kitap ayracım

9

kitap ayracı
İşe ilk olarak kalıp çizmekle başladım.

kitap ayracı
Sonra kenarlarından dikkatlice kesip çıkardım. Baloncuğu keserken aşağısıyla kafasında birleşme yerinin kenarlarında biraz boşluk bıratım. Yoksa kolayca kopabilir.

elişi çalışmaları
Seçtiğim iki renk kartondan (aynı renk de olabilir isteğe göre) kalıba göre küçük bir parça kestim. Bu kestiğim parçaları birbirlerine yapıştırdım.

elişi çalışmaları
Resimde fazla belli olmasa da bir yüzeye kalıbı kullanarak adamımı çizdim.

elişi çalışmaları
Yine kenarlardan dikkatlice kesip çıkardım. Hem kusurları belli olmasın diye hem de göz dolgunluğu yaratmak için kenarlara ince siyah çizgiler çektim. Ayrıca baloncuğu da belli ettim ve içine “HELP” yazdım. Böylece yardım istemiş olacaktı. Aynı işlemi arka yüzeye de yaptıktan sonra değişik bir kitap ayracımız hazır olmuş oldu.

kitap ayracı

9 YORUMLAR

  1. durununannesi; kitabı sormuşsunuz, hemen fikrimi belirtmek istedim :)
    Kesinlikle okunması gereken kitaplardan biri. Aslında üç kitap var ve bu serinin son kitabı.
    İlk kitap olan Açlık Oyunları’nın geçtiğimiz aylarda sinema filmi de gösterimdeydi ancak ben önce kitabını okumayı tercih ettim ( filmi olan her kitap için aynısını yapıyorum ). Üç kitabı, sadece akşamları okuyarak toplam bir hafta kadar bir sürede bitirdim. Konusunu anlatmayayım ama fikir almak isterseniz web’de bir çok kaynak var. Naçizane, okunmasını öneririm.

    Kitap ayracı için, çok yaratıcı olduğunu ve pek esprili bulduğumu belirtmeden geçmeyeyim.
    Elinize sağlık :)

  2. Herkesin güzel yorumları için teşekkür ederim ve bir daha ki resimlerimin net olmasına çabalayacağım.Ayrıca bu kitabı çok seviyorum ve bütün seriyi. Okunmasını tavsiye ederim. :D