Yatak başlığı yenileme

-

Yatak başlığı yenileme
Yeni eve taşınırken yatak başlığı dikkatimi çekti ne kadar sıkıcı ve basitti. Ben de yatak  başlığı yapmaya karar verdim.
MALZEMELER:
Kalın kontraplak, orta kalınlıkta sünger, elyaf, kapsül (benimkiler düğme şeklindeydi çakmalı değil ), zımba tabancası, matkap, aktivatörlü yapıştırıcı, döşeme ipi, yatağa göre bir bağlantı aksesuarı.

YAPILIŞI
İlk önce kontraplağı yatağıma göre ölçü alarak kestim. Arka kısmına kapsülleri koyacağım yerleri ayarlayarak matkapla deldikler açtım. Daha sonra yapıştırıcı sürüp ona uygun olarak kestiğim süngeri üstüne yapıştırdım. Elyafı da düzgün bir şekilde üstüne serip arkadan her kenarını köşesini zımbaladım.

Yatak başlığı yenileme
ELYAFIN ARKADAN ZIMBALANMIŞ HALİ 

Kumaşı üstüne direk kaplamadım. Öyle yapmasaydım kapsülün oluşturduğu çukurlar bu kadar gösterişli durmazdı. Ortadan başlayıp kapsüllerle tuttura tuttura kenarlara ilerledim. Açtığım deliklerden geçirdiğim ipi ön tarafta kapsülden geçirerek tekrar aynı delikten çıkararak araya pamuk koyup düğüm attım. Tabii bu sırada babam da düğmeden bastırarak yardım etti ki iyice çukur olsun :) Bu işlemi her delik için ayrı ayrı yaptım en sonunda kumaşın kenarlarını köşelerini arkada zımbaladım. Yatak başının arkasındaki kötü görüntüyü tela astar ile kapattım, zımbalayarak. Yatağıma göre bir bağlantı aksesuarı alıp yatağıma monte ettim :)

Yatak başlığı yenileme

Yatak başlığı yenileme

Yatak başlığı yenileme

Paylaşırsanız çok makbule geçer:
Share on FacebookTweet about this on TwitterPin on PinterestShare on Google+Share on LinkedIn

3 yorum gelmiş

  1. arzugundogan

    HARİKA OLMUŞ… bu siteden çok faydalı bilgiler öğrendim… sömestrda beni bir sürü iş bekliyor bu durumda… ellerinize sağlık… artık eşimin başının etini yemiyeceğim eşyaları değiştirme konusunda… :))

Bir Cevap Yazın