Cumartesi, Ekim 29, 2016
YAZ YARIŞMASI: ayna mı güzel ben mi:)

YAZ YARIŞMASI: ayna mı güzel ben mi:)

27

Henüz aynasını kestiremedim ama yine de paylaşmak istedim. İstiridye kabuğunun uç kısımdaki sedef bölümünü alçı ve tutkal karışımı ile tahta bir çerçeveye sabitleyerek yaptım. Alçıyı istediğiniz renk akrilik boya ile renklendirebilirsiniz. Koyu bir renk seçerseniz sedefler çok daha güzel görünüyor haberiniz olsun:)

galiba ayna daha güzel:)
galiba ayna daha güzel:)

27 YORUMLAR

 1. çok hoş görünüyor,ama keşke bir de yakından fotoğrafı olsaydı daha net anlaşılırdı, bana çok iyi bir fikir verdiniz ellerinize sağlık

 2. bende katılıyorum lilac fikrine bir yakın ama birde duvara asılı hali.ozmelanj sunum iyi bir değerdir o sebeple yani. çünkü çerceven şu anda ekrana sıkışmış gibi duruyor.hoşgelmişsin bu arada. kendini satsın çerceven sıkışmasın oralarda. belliki emek vermişsin.:)

 3. evet bir-iki foto daha istiyoruz :)) Bir de ben şu alçı tutkal karışımının ölçüsünü almak istedim de birden, uzun süredir bir ayna satın almak istiyorum ama marifetçi ruhu olunca bir dünya para vermek işime gelmiyordu açıkçası, ben niyetlendim böyle bir çalışma yapmaya tabi benimki ille renkli menkli bir şey olur :)

 4. al benden lilac (ya böyle isminide kısaltıyorum ama?) banyodaki aynam ne uzun zamandır gözüme takılıyor. çercevesi yok aklımda güzel bi fikir var ama bir türlü başına oturamadım. senden güç alayımda gireşelim.

 5. kondor,peçete ile yapılan bir çerçeve görmüştüm…kuzenimin evinde…peçete diyince peçete baskısı değil…haydaaa bilmiyorumda şimdi nasıl yapıldığını…ama tek renk ve böyle tırtıklı filan bi görüntüsü vardı…çok güzel görünüyordu…özmel in çerçevesini yapmak biraz zor…bana öyle geldi…

 6. kondor abla isimimi kısaltabilirsin dilediğin gibi hatta L desen bile anlarım ben :)) ilk iş bir marangozdan çerçeve kestirmek tabi bunu halletmek kocalara devredilebilir,sonra senkronize bir halde yaparız yav zor diil bence Işılay abla,biz marifetçiler nelerin altından kalkarız alimallah :))

 7. Yorumlar için teşekkür ederim.Aslında acemilikten oldu bu.Çünkü iki foto yolladım sanıyordum birinde hatta ben de cıkmışım ve bu yüzden ayna mı güzel ben mi demiştim:)Neyse affedin ,bakalım yeniden yollamayı deneyeceğim.

  işte buydu :)
  işte buydu :)
 8. Lila,farklı ölçüler kullanıyorlar alçı ve tutkal karışımında.Ben göz kararı yapıyorum ve %40 gibi tutkal koyuyorum.Önemli olan hava kabarcığı kalmayacak şekilde karıştırmak.Daha küçük ebatlı ve daha özenli çalışmalar için nişastalı bir karışım var ama hatırlayamadım oranları.Azcık düşüneyim :)

 9. ayna ayna söyle banabenden alası var mıben olmasam dünyanın manası var mı?ayna ayna söyle ona başka şansı var mıbenden başka bir aşkınmanası var mı?o nişastalı karışıma da tutkal katıyorduk değil mi… tutkal yoksa eğer elimde şöyle bir süs hamuru tarifi var:2 bardak tuz2/3 bardak sukarıştırılıp ateşte pişirilir. daha sonra 1 bardak nişasta 1 bardak suyla eritilip karıştırılarak sıcak karışıma ilave edilir.bu karışım elle toparlanacak kıvama gelene kadar yoğurulaur. hamuru esnekleştirmek için damla damla su ilave edilerek yoğurulur.burada kağıt tarifiburada kağıt hamuru tarifiburada macun tarifiburada talaş hamuru tarifiburada ise oyun hamuru tarifleri mevcut :D (Reklamlar bitti) (Zeki Alasya ile Metin Akpınar’ın Reklamlar diye bir oyunu vardı hey gibi günler hey… Kocaman video kasetler. Şimdi ara o oyunu bulamazsın…)Ayna güzel :) İstiridye olur sedefle olur. İnce beyaz sedeflerin üzerinden çakmağı hafifçe tutunca onlarda böyle beyaz beyaz oluyor cilasından sanırım :P

 10. sen asıl sıyrıkları görmedin daha:)))marifetin 10 numara sıyrıkları: noktrun, kondor, gamy…!daha bunları geçen görmedim amma…sen de fena değilsin…ÖZMEL:)

 11. SEN ŞİMDİ SIYRIKLAR.ORG NE DERSİN İŞTE BURASI BAK KIYMETİNİ BİL MENAJ BURAYI HERKEZE GÖSTERMEYİZ. SEN BİR YORUMUNDA GEZME ALANI OLARAK İNŞAATLARI TAVSİYE EDİNCE BENCE SESİBER GİBİ DÜŞÜNDÜM HEHE DEDİM Bİ SIYRIK DAHA GELDİ.

 12. yahu durun iki dakka ya minder dikiyorum şurda iki dikiş çek gel pcnin başına sonra tekrar git git gel,aklım burada kalıyo bitmez bu minderrrrr :))