“yaz yarışması” sen de yaz yaz yaz bir kenara yaz yaz yarışmasınıııı

-
bikini

Sende yaz yaz yaz bir kenara yaz yaz yarışmasınııııı :) Yaz yarışması için çok geciktim ama sonunda katılıyorum işte. Çalışmayı tamamlamama rağmen eklemem bile sorun oldu. Fotoğraf makinesinin aktarma zımpırtısını kaybettim. Pc’mde kart okuyucu yoktu, neyse ofisde hallettim. Benim yaz yarışması çalışmam ortaya karışık oldu. Peki yarışma için neler yaptım? Kot pantalondan cıvıl cıvıl bir çanta ve yanında cep telefonu kılıfı, deniz kabuklarından kolye ve bileklik, bikini yenileme, boncuktan sevimli bir kız, rüzgar çanı. Çalışmalarımın ortak özelliği ekstra para harcamamış olmamdır. Hepsi artık malzemelerden geri dönüşüm projesi kapsamında yapılmıştır. Bakalım yaptıklarım beğeninizi kazanacak mı?

kot çanta

İçine sığamadığım kot pantalonumu kestim ve ondan bir çanta diktim. Sonra paça kısmından şeritler keserek ördüm ondan da sap yaptım. Diğer paçadanda kesip cep telefonum için kılıf hazırladım. Geçenlerde aldığım organze kurdelaları kılıfıma diktim. Çantam içinde yine aynı kurdelaları kullandım. Su taşı, nikah şekerinden çıkan seramik yıldız. Simli uhudan yaptığım nazar boncuğumu da buna yapıştırdım. (Uhuyu plastik bir kabın üzerine yapıştırıp kuruyunca kavlatıp çıkartmıştım) taaa babannemin elbisesinden kalma düğmelerle çantamı süsledim. Bu düğmeler en az 30 yıllık, geçen gün annemden yürüttümde :))Sonra deniz kabuklarını iğne ile kazıyarak deldim, bunun kolay yolu varsa lütfen söyleyin. Bazıları yapım aşamasında telef oldu. Kolyemi misina ipine, bilekliğimi ince lastiğe geçirerek yaptım.

kot çanta

Bu da benim boncuk kızım, taaa küçüklüğümden kalma bir tokam vardı, onun başını ve diğer tokalarımın da boncuklarını kullanarak bunu yaptım. Aslında bunun zencisini de yapmıştım onun vücudunu da tesbihten yapmıştım rengi uysun diye. Bu kızım tatil başında daha bronzlaşmamış diğeri ise bilinçsizce güneşlenip kömür karası olmuştu. Onun resmini çekmeyi unutmuşum :( Sonra onu da eklerim.

Bu benim yurt dışından alığım bir bikiniydi. Hatta 3’lü pakette satılıyordu. Çok ucuz olduğu için aldım ama biraz minik geldiği için kullanamamıştım. Bunu nasıl değerlendirebilirim diye düşünmeye başladım.

bikini

Sonra bikininin alt parçasının bel kısmına sık iğne ile beyaz renk makrome ipinden iki parça ördüm. Bu parçaları bikinimin bel kısmına diktim. İki parça yapmamın sebebi ise bikinin yanları ipliydi bağlanarak giyildiği için yekpare yapmak istemedim. Çiçek yapma aparatımla da iki tane çiçek yaptım, kenarlarını bikinimle aynı renkteki organze kurdela ile bağladım. Alt kısmına da aynı kurdela ile beyaz kurdeladan sarkıttım.

bikini

Spiral kapaklarından beyaz, mavi ve kırmızı renklerini aldım. Beğendim resimlerin çıktısını alarak spiral kapaklarına çizdim. Sonra bunları asetat kalemi ve renkli ojelerimle boyadım.

Bunların üzerlerinden iğne ile delik açtım ve naylon ipliği geçirdim. İç çamaşırı askısı vardı, bu çalışmaları da ona bağladım. Tam ortasına (askı yerinden yani) eski hacıdan gelen yüzükler, metal paralar, nazar boncukları geçirdim. Spiral kağıtlarının artan kısımlarından da tırtıklı makasla keserek çubuklar yaptım. Bu çubuklara da deniz kabuklarını geçirdim. Hepsini askıya taktım. Aslında üst kısmına konserve kavanozunu delip tea light yapacaktım ve bunları da ona bağlayacaktım ama zamanım yetmedi :( Bu da yazın balkona asılacak kelebekli, melekli, balıklı vs rüzgar çanım oldu. Asılı ike çekilen fotoğraflar çok güzel olmadığı için (şekiller belli olmadı) rüzgar çanımın son halini yerde çektim.

Yazım da çok uzun oldu. Sabredip okuma nezaketi gösterdiğiniz için ayrıca teşekkür ediyorum. Tabi yazımı tutan arkadaşlara yıldızlı, tutmayan arkadaşlara da hilalli teşekkürlerimi sunuyorum.

80 yorum gelmiş

 1. Saatoniki dönmüşşş, bu aralar fazla yorumlara bakamadım ama bir yerde hastaneye yattığını okumuştum. Elma yenilendiğine göre hastane işe yaramış, çok geçmiş olsun.Sibelcim rüzgar çanınıasılı çektim ama foto iyi gözükmedi sonuçta iki boyutlu olunca yandan ne olduğu belli olmuyor. Boncuk kızı yeni yapmadım aslında, o benim lise yıllarında yaptığım bir çalışma idi.

 2. Eline sağlık şirin olmuşlar emek harcamışsın farklı hoş olmuşlar, bende en çok o kızı beğendim bu ara öyle bir şey yapıyorum. Kolye olarak kullanacağım :)) Sevgilerle…

 3. Sevgili güneşe doğru hıdır elden gelen budur :)) bir de aklıma geldi horoza sormuşlar tavuk mu yumurtadan çıkar yumurta mı tavuktan. Horozun cevabını herkes bilir :)) Bende polemiğe girmem ekler geçerim.

 4. Sevgili güneşe doğru hıdır elden gelen budur :)) bir de aklıma geldi horoza sormuşlar tavuk mu yumurtadan çıkar yumurta mı tavuktan. Horozun cevabını herkes bilir :)) Bende polemiğe girmem ekler geçerim

  ne polemiği anlayamadım

 5. Yahu yarışma polemiği işte, bu hafta buraya fazla gelemedim bir baktım, ohooo neler neler olmuş. İşte ondan polemiğe girmem dedim. Hani kim ne derse desin aşk için önce hoş sonra boş gelirrr. Yok bu şarkı sözü uymadı. Başka birşey bulmalıyım. Neyse demem o ki ben yarışmaya katılcam demiştim ama zaman maalesef çok uygun olmadı yine de dar vakitte birşeyler yapıp ekledim. Yazımda da demiştim beğenen beğenmeyen herkese teşekkür ettiğimi. Burayı sevdiğim için burdayım. Sen mi demiştin hatırlamıyorum hani yarışmada orjinal birşey yok diye sonra başkaları da yorumda bulunmuştu bir çok yerde. İşte ben tartışarak falan yorum sayımı artırmayı istemiyorum. Ondan polemiğe girmem dedim. Sana özel değil genel birşey bu. Bilmem anlatabildim mi?

 6. embirciğim ben beğendim ve tutmaya gidiyorum eline sağlık,bir sürü emek ve efor harcamışsın ve de bence en önemlisi eskileri ,eldekileri değerlendirmen

 7. Çok teşekkürler Nalan ablacım, bu yarışma yaz yarışmasıydı ve benim yaz yarışması temam yazlık şeyler gibi görünse de amacım geri dönüşüm projesi ile küresel ısınmaya ve bilinçsiz tükemine gönderme yapmakdı. İşte böyle…Bu arada Asya, Shane, Sesiber, Sibella, Elmam ve Nalan abla tuttuğunuz için sizlere yıldızlı teşekkürlerimi gönderiyorum :)) Bizde yalan yok, Güneşe doğru sana da hilalli teşekkür gönderdim, tut bakalım :))

 8. Mavi bikiniyi sana vereyim o zaman bende bir de pembesi var pakette iki tane vardı. Sanırım 2 €’ya almıştım. Hediyenin parası söylenmez ama :))Çantacı, Miray, Sefa, Mucizembenim, Lilac çok (kesinlikle yıldızlı) teşekkür ediyorum. Tutan elleriniz dert görmesin :))

 9. Evet ya ne zaman Almanya’ya gitsem bir dünya alış veriş yapıyorum (sanırım her gittiğim de indirim zamanına denk geliyorum :) ) Yani onların aldıkları asgari ücretle bizimki kıyaslanamaz tabi devletin sağladığı kolaylıklar da cabası.Geçenlerde kuzenimin oğlu kalçasından ameliyat oldu. Ergenlik döneminde 1000/1 kalçada çıkma gibi bir rahatsızlık oluyormuş. Neyse bizim ufaklık ameliyat oldu ve 2 ay ayağa basması yasakdı. Hastane sormuşlar evini tekerlekli sandalye ile dolaşmak için uygun mu diye yoksa 2 ay hastanede kalacakmış. Çocuğun ebatlarına uygun tekerlekli sandalye vermişler ve en bombası okullar kapanmadığı için okuldan da geri kalmasın diye hergün eve öğretmen göndermişler. İşte böyle değer veriliyor. İşte böyle hayat daha kolay ve ucuz. İnsanlar çocukları rahatsız olunca okuldan kalmasın diye özel hoca tutmuyorlar, dersaneye gitmiyorlar.

 10. Geçenlerde kuzenimin oğlu kalçasından ameliyat oldu. Ergenlik döneminde 1000/1 kalçada çıkma gibi bir rahatsızlık oluyormuş. Neyse bizim ufaklık ameliyat oldu ve 2 ay ayağa basması yasakdı. Hastane sormuşlar evini tekerlekli sandalye ile dolaşmak için uygun mu diye yoksa 2 ay hastanede kalacakmış. Çocuğun ebatlarına uygun tekerlekli sandalye vermişler ve en bombası okullar kapanmadığı için okuldan da geri kalmasın diye hergün eve öğretmen göndermişler. İşte böyle değer veriliyor. İşte böyle hayat daha kolay ve ucuz. İnsanlar çocukları rahatsız olunca okuldan kalmasın diye özel hoca tutmuyorlar, dersaneye gitmiyorlar.

  hayran kaldım, bizde de bazı illerde sağlık raporu ile evden çıkması mümkün olmayan öğrencilere evde eğitim imkanı sunacak olan gezici öğretmen uygulaması yapılıyor ama avrupa stardartlarında değil tabii…

 11. Yaaa ben bunu duymamıştım, iyi birşeymiş, orada ki uygulama da kendi öğretmeni ya da aynı okuldan başka bir öğretmen geliyor. Gezici de olsa bizde de bu uygulamanın kısmen başlamasına sevindim.

 12. şu toka kafalı kıza taktım ben de,benim de vardı küçükken aynısından,duygulandım azıcık:) bikini dönüştürmesi şirin olmuş bu arada:)) eline sağlık araştırmacı kişilik embir:)

 13. aaa bak ben onun zencisini de ekleyecektim nerede yahu dur bi bakayım lilaccım teşekkürler.Nermincim sana da yıldızlı teşekkürlerimi sunuyorum :)

 14. Tamamdır İsmail abicim sana ay yıldızlı teşekkür ediyorum.Ebru sana da yıldızlı teşekkürlerimi sunuyorum.

 15. Tesekkür ediyorum Embircigim:) Artik gam yemem, Ayyildiz benim oldu:) Insaallah calisman cok tutulur. Gerci simdi bunda da art niyet aranir ama bu benim icimden gecendir. Hakedenin kazanmasi tek dilegimdir. Insaallah kim haketti ise o kazanir…

 16. Elbette hak edenin kazanması, olması gerekendir. Ben yarışmayı kazanmak için çalışma yollamadım, o kadar yabancı kaynaklı yazı yolluyorum dedim bu da benden olsun :)) Belki bir daha ki yarışmaya daha iyi hazırlanacak vaktim olur. Bu renk olsun diye yapıldı :)) Amannn zaten maksat muhabbet olsun ama evet bende olanlara üzüldüm. Burada esas mesele yarışmadan ders çıkartmak ve bir daha ki sefere belki de farklı bir uygulama getirmektir. Desteğin ve iyi niyetin için tekrar teşekkür ederim.

 17. Gerci simdi bunda da art niyet aranir ama bu benim icimden gecendir.

  sayın hocam;siz hala böyle diyorsanız…çok üzücü…

 18. Sefacigim, diger yazidaki yasananlari görünce böyle dedim. Inan cok üzüldüm olanlara. Asya’da girmiyor. Belli ki o da cok kirgin arkadaslarina:(

 19. bence birçok kişi kırlıdı, üzüldü..sadece asya deil..olan oldu…herkes kendince inandığına inandı ve yorumladı…çok da fazla uzatmaya gerek yok:)

 20. sefa97 diyor ki;bence birçok kişi kırlıdı, üzüldü..sadece asya deil..olan oldu…herkes kendince inandığına inandı ve yorumladı…çok da fazla uzatmaya gerek yok:)

  Haklisin kardesim. Insaallah diger calismalari da cok tutan olur. Insaallah hak eden kazanir…

 21. Beğendiğin için sana da çok teşekkür ederim Nazesencim, ama sen tutmamışsın bu durumda sana hilalli teşekkürlerimi gönderiyorum :))

 22. embir diyor ki;Elbette hak edenin kazanması, olması gerekendir. Ben yarışmayı kazanmak için çalışma yollamadım, o kadar yabancı kaynaklı yazı yolluyorum dedim bu da benden olsun :)) Belki bir daha ki yarışmaya daha iyi hazırlanacak vaktim olur. Bu renk olsun diye yapıldı :)) Amannn zaten maksat muhabbet olsun ama evet bende olanlara üzüldüm. Burada esas mesele yarışmadan ders çıkartmak ve bir daha ki sefere belki de farklı bir uygulama getirmektir. Desteğin ve iyi niyetin için tekrar teşekkür ederim.

  Embircigim, hic de öyle degil inan. Ben senin bu calismani cok begendim. Özellikle de bikini calismani:) Yok yok saka bi yana gercekten güzeller…

 23. Oh ya sonunda buldum. Az önce başka birşey ararken buldum, annemden almışım arap kızımı hatta poşetin içinden daha neler çıktı. Bir ara onları da yayınlarım. Kondor hani senin etamin işlemen gelmişti ya bende saçları yarım kalmış ama örneği de kaybolmuş bir çalışma var. Versem tamamlar mısın? :))

 24. Çakırcığım bu bebeklerin kafası benim 5-6 yaşındaki tokalarıma ait, Sarı saçlı bebeğin vücudundaki boncuklarda aynı tokadan, diğeri de babamın tesbihinden hepsi ortalama 25 yıllık yani, tabi ben bunları 15 yaşında yapmıştım. Vay beee… O kafalardan bulursam yaparım tabi, fimodan da yapılabilir mi? Tek renk yapsak bunları kalıp olarak kullanıp sonra da boyasak olabilir mi acaba?

 25. kondor tamamlar tamamlamasına da sanırsam bi 6 yılı filan bulur bitirmesi…öyle de hızlıdır kendileri..(bakınız balıklı havlu, bakınız 25 yılda biten etamin işlemeleri)

 26. hah işte benim de aklıma o 25 yıllık etaminler geldi :)) benimkiş de o çalışmaya benziyor işte eli alışmıştır kolay yapar dedim :))

 27. evet fimodan olabilir kalıp olarak biblo kafaları da olabilir. benim hiç böyle güzel tokalarım olmadı banane dur yarın annemi arayıp hesap sorayım bak işte böle tokalarım olsaydı ben de şimdi böle güzel bebekler yapabilirdim. üveee..

 28. :)))) ilahi çakır, şimdi var mı böyle kafalı toka bilmem bakayım bulursam söz alıp sana yollarım, hatta bebekten yapıp yollarım

 29. embir diyor ki;Zaten Ankara’da yaşıyorsun. Seninle de tanışmış oluruz. Hala Nalan ablaya çaya gidicem gerçi ama :))

  Eminecigim, gelecek yaza ben Ankara’ya kitaplarimi imzalamaya geliyorum. Bekle beraber gideriz Nalan ablaya cay icmeye:)

 30. Olur İsmail abi, yani ben daha önce de demiştim. 10 marifet günü yapalım tanışalım diye, müsait olanlarla ve sanal arkadaşlığımızı buzlu camın dışına taşımak isteyenlerle tanışmak isterim diye, sen gelince seninle de tanışırız. İmza gününe geliriz ne güzel olur.

 31. saatoniki diyor ki;kondor tamamlar tamamlamasına da sanırsam bi 6 yılı filan bulur bitirmesi…öyle de hızlıdır kendileri..(bakınız balıklı havlu, bakınız 25 yılda biten etamin işlemeleri)

  kör, kör e demiş kör gözüne parmağım girsin..!

 32. Fraise[pilli_silinen_hesap]

  kör, kör e demiş kör gözüne parmağım girsin..!

  Sefa Abla, boğazına darı kaçmış tavuk gibi gülüyorum valla :D Yok olamaz böyle bir şey :D*m1’cim ben en çook melekle ineği beğendiiim :p Fimodan yapılabilir öyle bebiş yüzleri. Hatta boncukları da fimodan yapabiliriz. İki üç renk hamur yeter de artar bile sanırım. Ama inek çoook tatlııı :) Möööö :p

 33. İnek neredeyim ben, burası neresi der gibi bakıyor :))Fimodan surat yapayım o zaman ama ben hala fayans alamdım, Meltem tepside de olur demişti ama onlara da kıyamadım :/Prenseskızıma sana da yıldızlı teşekkürlerimi sunuyorum.

 34. aslında tarihleri karıştırmadın gece 12 otobüsüyle gittim yani evden çıkmadan önce son yorumumu yazmıştım :))Saat12 ve nurhan’a da yıldızlı teşekkürlerimi gönderiyorum

 35. böyle sıradan bir yıldızlı teşekkürle avunmam ben :) bana teşekkür için başka yöntem bul..ne biliyim özel bi köşe aç fialn..evet.

 36. ben yollardayken birçok şeyi kaçırmışım en önemlisi de Ankaraya gelince bana gelecek olan ismail kardeşimle diğer 10 marifetlileri.ARKADAŞLAR,AÇIK DAVETLütfen Ankaraya yolu düşenler ,mutlaka beklerim eğer vaktiniz azsa ben gelir sizi bulurum.çünkü ben sanalı reele dönüştürmeye bayılırım,ilişkilerimde de böyle illa ki sizi görmek isterim .Ankaradakileri zaten görüp tanımak isterim….

 37. Kondor hani senin etamin işlemen gelmişti ya bende saçları yarım kalmış ama örneği de kaybolmuş bir çalışma var. Versem tamamlar mısın? :))EEE beb bunu görmemişim. ne denek derhal gönder embir. saat12 inat kargo geliş tarihiyle fotoladığım bitirdim konusunu yollamazsam bana da kondor demesinler (ee ne desinler)

 38. Sevgili s12 hani size özel köşe falan istemiştiniz ya. İşte bende yemedim içmedim bu elma köşesini size yaptım. İnanılmaz emek harcanmış bir çalışmadır, lütfen değerini biliniz. Verdiğim eğitici eğitimlerinde katılımcılara gözlerini kapattırır ve bir elma hayal etmelerini söylerim daha sonra da elma dediğim zaman akıllarına ilk neyin geldiğini sorarım. Aldığım cevapları da sunuma eklerim. İşte bu fotoda gördüklerinizde, sadece Türklerin değil, Pakistan’lı, Suriye’li, Irak’lı, Kıbrıs’lı birçok insanın elma dedilince ilk olarak akıllarına gelen nesnelerden derlenmiş bir çalışma olup, sizin için tasarlanmıştır. Saygılar efendim :))

 39. Fraise[pilli_silinen_hesap]

  Adem ile Havva hangi milletin aklına gelmiş bak merak ettim araştırmacı kişilik sayın m1?

 40. Fraise[pilli_silinen_hesap]

  Teşekkür ederim m1cim. Iraklıları duyunca şaşırdım yalnız saçma bir şekilde :D Valla elma denilince aklıma doğal olarak Elmo geliyor benim. Swatch’ın yeşil elmalı kolyesi vardı, sonracığıma bir de Yeşil Elma Oktay Usta var… Amasya var… :D

 41. bende ilk bakışta adem ile havvaya dikkat ettim elma bunun nersinde diye ama:DDDDsonradan anladım ki ellerindeki sanırım o meşhur elma:DDDD

 42. İnsanlar afet, savaş gibi olağan olmayan zamanlarda ya dine yaklaşırlarmış ya da sekse. 99 Marmara depremi sonrasında da bizzat yaşanmış, psikologlar tarafından araştırılmış bir çalışmadır bu efendim.Bu durumda adem ve havva hem dine hem… burada bir taşla iki kuş olayı mevcut şaka bir yana bu adamlar için savaş da olağan bir durum 30 yıldır ülkeleri devamlı savaş halinde, benim yaşımdaki insanlar savaşsız yaşamanın ne olduğunu bile bilmiyorlar, yazık vallahi

 43. kemal kükrer, makintoş,elma şekeri ve newton kardeş tikkate değer çağrışımlar..adem-havva çağrışımı da hakeza öyle..mecazlarla dolu kura-ı kerim de , elma ismi zikredilmemişti olay anlatılırken..belki “şu ağaca yaklaşmayın” olabilir..hafıza-i beşer nisyan ile malüldür nede olsa..cinsellik kavramının elma/ağaç ile sembolize edilmesi de ayrı bi güzellik bana göre..evet embir insanı, memlekette sencileyin çalışkanlar bol olsa halimiz böyle mi olurdu? şükranlarımı sunarım latifenize..ehem bu arada fark ettim ki pek fazla eski kelime kullanmışım…yaşlandık iyice..neyse..):

Bir cevap yazın

Paylaşırsanız çok makbule geçer:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest
Share on LinkedIn
Linkedin

Keçeler, ipler, boyalar kısacası renkler, eğlence, tasarım, yaratıcılık işte ben embir :)

Penye ipten tığ işi bileklik yapımı

| | 0 Yorum

Pinterest’te zincir bileklik gördüm, normal ipden yaptım önce, olmayınca elimdeki penye ipden denedim çok güzel oldu. Malzemeler penye ip düğme kolye ucu Bileğinizin çevresini kaç tur istiyorsanız o kadar zincir...

Boncuklu tığ işi bileklik yapımı

| | 0 Yorum

El işi bileklikler yazın efil efil elbiselerle ne güzel olur değil mi? Haydi bir tane de beraber yapalım Malzemeler tahta boncuk merserize iplik 3 numara tığ Öncelikle öreceğimiz ipe boncuklarımızı...

Paracord nasıl örülür?

| | 0 Yorum

Paracord örgü pek çok yerde işinize yarayabilir. Anahtarlık, bileklik yapabilirsiniz. Bu örgü bildiğimiz makrame ile aynı aslında. Paracord nasıl örülür, resimli ve aşamalı olarak göstermek istiyorum.   Malzeme olarak 2...

İnci boncukla çiçekli bilezik yapımı

| | 0 Yorum

Merhabalar, bugün boncuk kutumu elime aldım. Nasıl boncukalrım kalmış diye bi göz attım. Sonra aklıma inci boncuklarımla zarif bi bilezik yapmalıyım dedim. Sizlerle de aşamalarını paylaşmak istedim. Bu bileziği yaparken...

Mumlu ip ile bileklik yapımı

| | 0 Yorum

Evin içinde sürekli takılarıma göz diken bir minik olunca onu memnun edecek pratik bir şeyler yapmak lazım oluyor. Son zamanlarımın gözdesi bakır tel yine yardımıma koştu İhtiyacımız olanlar: Mumlu ip,...

Düğmelerden bileklik yapımı

| | 0 Yorum

Uzun zaman önce lazım olur diye aldığım ve kendi halinde çekmecede duran ayakkabı bağcığının belki de çok başka bir iş için lazım olabileceğini düşünmeye başlamıştım ki kendimi düğme sepetini karıştırırken...

Tığ işi bileklik örgüsü

| | 0 Yorum

Yine farklı bir şeye niyet etmişken bambaşka bir sonuca ulaştığım çalışmamla karşınızdayım. Bu sevimli bilekliğin yapımı için ihtiyaç duyacaklarınız 2.5 numara tığ, uygun kalınlıkta iki farklı renkte ipler ve bir...

Renkli lastiklerle bileklik yapımı

| | 0 Yorum

Merhaba. Bu sene çoluk çocuk kim varsa kendini bu akıma kaptırdı gitti. Hem biz yaparken zevk alıyoruz, hem de çocuklarımız için el ve parmaklarını geliştirdikleri bir aktivite oluyor. Ben de...

Video: Makrome bileklik yapımı

| | 0 Yorum

Sevgili Gülkent Hanım bu defa bizim için harika bir makrome bileklik yapımı gösterdi. İzleyelim, yapalım, takalım, hediye edelim, zevkini çıkaralım. Buyrun....

Video: Boncuk lale yapımı

| | 0 Yorum

Kum boncuklarla harika takı tasarımları yapmak mümkün biliyorsunuz. Bu boncuk lale bilekliği yapmak için, önce lalelerin nasıl yapıldığını görmemiz lazım. İşte tarifi burada. Sevgili Gülkent Hanım bizim için yaptı, buyrun....

Taşlı bilezik yapımı

| | 0 Yorum

Bunu yine evde bulunan malzemelerden yaptım. Normal bir metal bilezik, siyah ip ve zincirli taş… Metal bileziğin çevresi boyunca zincirli taşdan kestim. Bunu metal bileziğin üzerine düzgünce yapıştırdım. Aynısından bir...

Boncuklardan bileklik yapımı

| | 0 Yorum

Beşiktaşlı bir arkadaşıma uğur getirsin diye siyah beyaz boncuklar ve ip kullanarak yaptığım bileklik çalışması. Öncelikle yaklaşık 50 cm uzunluğunda bir ipin ucuna ufak bir delik kalacak şekilde düğüm attım. Bir...

Üçlü deri bileklik yapımı

| | 2 Yorum

İşte gerçek bir geri dönüşüm hikayesi. Bazı eski şeyleri asla atmaya kıyamam deri parçaları, zincirler, düğmeler, kumaş parçaları vs. Atalarımız boşuna “sakla samanı gelir zamanı” dememişler. Geçenlerde Malzemelerimi düzenlerken aşağıdaki...