Yaz yarışması – yaz renkleri

-

Bu tarz heykelcikler evimize renk getirip, yazı içerde de yaşamamıza sebep olacak diye düşünüyorum. Umarım beğenirsiniz. Sevgilerle…

Aslında zürafa ve civcivim de vardı. Zurafayı arkadaş düşürdü. Kırıldı : ( Hemen kırılıyor, dikkat etmek gerekiyor. Civcivi de o aldı, çok beğendiği için. Bunları şu şekilde yaptım: Yumurtanın iki tarafında küçük delik açarak bir taraftan üfleyerek içini boşalttım. Ve sonra hamurla figürümü belirleyip boyayıp süsledim. Çok eğlenceli ve güzel sonuçlu bir çalışma bence.

Hamur malzemeleri: 1 çay bardağı un, 12 çay bardağı nişasta, 1 tatlı kaşığı sıvı yağ, 1,5 çay bardağı tutkal (beyaz)

22 yorum gelmiş

 1. Avatar photo

  Gözlerimi alamadım.Hala bakıyorum.Ağız, göz ve burun mimiklerini öyle bir çizmişsinizki insanın o gülen güzel yüzlere bakıp gülüveresi geliyor.Ellerinize sağlık..

 2. Avatar photo

  Teşekkür ederim yakında zurafamı da yeniden yapıcam işallah onu da paylaşırım:) Sizde yapabilirsiniz çok kolay.

 3. Avatar photo

  okulda öğrencilerimle , elmam’ın bahsettiği yöntemle içini boşalttığımız yumurtaların , içini tutkal ve tuvalet kagıdı doldurup sertlestırerek minik karakterler yaptık, yapıyoruz, yapmayada devam edeceğiz , çok eğlenceli , çocuklarda çok keyif alıyor çünkü :)elmam ; nacizane bir önerim sana , yumurtaların içini tutkal+ tuvalet kagıdı ile doldurusan , nispeten daha dayanıklı oluyor.

 4. Avatar photo

  Beğendiğinze çok sevindim. Tuttuğunuz içinde sağulun arkadaşlar. Fraise ve shane’ye teşekkürler.Sevgilerle…

 5. Avatar photo

  Teşekkürler sesiberciğim çok mutlu ettin beni beğendiğine sevindim. Bir çalışman benimkine benziyormuş. Merakla bekliyorum canım:)Asyayarenciğim beğendiğine sevindim çok teşekkürler:)Sevgilerle…

 6. Avatar photo

  yarışma için yolladığım bebekli kapı süsünden bahsetmiştim, senin kelebek koşturan kızına benziyordu benim telli bebeğim.

 7. Avatar photo

  Yeni gördüm eline sağlık güzel olmuşlar, bende yapıyorum senin bebeğine benzer birşey ama ben kolye yapıcağım onu, elbisesi için güzel kumaş almam gerekiyor onun için bekliyor:)gülen bayan ve sefa97 teşekkürler beğendiğinize sevindim:)sevgilerle…

 8. Avatar photo

  elmam diyor ki;Asyayaren beğenip tuttuğuna sevindim:)) Teşekkürler

  ya elmam aslında ben bu yazıyı çok önceden tutmuştum sabah baktım tutmamış gözüküyorum alla alla dedim neyse telafi ettim ve tuttum:)

 9. Avatar photo

  Çok teşekkürler beğendiğine sevindim. Bu çalışma çok eylenceli ve kolay, belki kızınla yaparsınız değişik figürler:)

Bir cevap yazın