Yazlık örgü büstiyer

-

Örgü büstiyer sever misiniz? O zaman tatilde mayo üzerine giyebileceğiniz ya da farklı birçok biçimde kombinleyebileceğiniz bir çalışmayı paylaşmak istiyorum sizlerle…

Örgü büstiyer nasıl örülür?

Bu büstiyeri örmeye, üst kısımdaki üçgen parçalardan başlıyoruz. Üçgen parçaları örmeye de ortadan başlıyoruz ve üstteki delikten artırarak örmeye devam ediyoruz. Bedenimizin ölçüsüne göre artırma işlemini sürdürüyoruz. İki üçgen parça tamamlanınca, iki parçayı bir araya gitrerek bir sıra sık iğne örüyoruz. Yine beden ölçümüze göre koltuk altından diğer koltuk altına kadar olan kısmı zincir çekerek birleştiriyoruz. Bu zincirin üzerinden ilmek çıkarak büstiyerin gövde kısmını yukarıdan aşağı doğru örüyoruz.

Benim bu örgü büstiyer modelimdeki örnek şu: 1. sırada 3 düz ilmek alıyoruz, 1 boş örüyoruz. 3 ilmeği birlikte örüyoruz, 1 boş alıyoruz, 3 düz örüyoruz. Böyle giderek sırayı tamamlıyoruz. 2. sırayı ters örüyoruz. 3. sırada 3 düz ördüğümüz ilmeği birlikte örüp, beraber ördüğümüz ve boş aldığımız ilmekleri 3 ilmek halinde düz örüyoruz. Örgümüze bu şekilde devam ediyoruz.

Büstiyerin altını 4 sıra düz örüyoruz. 1 sırada 2 ilmeği birlikte örüp 1 boş alarak örüyoruz. Bunun sonrasında 5 sıra düz örgü yapıyoruz. Ajur yaptığımız sıra ortada kalacak şekilde alt kısmı içe doğru dikiyoruz.

 

2 yorum gelmiş

  1. harika. Keşke türkiyede bu tür giysileri rahatlıkla giyebilseydim :( etraf sapık kaynıyor, bundan yaptıracaksın birkaç model ve renkte ve yurtdışında giyip hava atacaksın :) Yok yok, sizi bir yerime yazdım Emine Hanım, mutlaka birşeyler yaptıracam size kendim için :) kurtluşunuz yok bileseniz :)

Bir cevap yazın

Paylaşırsanız çok makbule geçer:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest
Share on LinkedIn
Linkedin

Çok severek yaptığım öğretmenlik mesleğim dışında, evinde el işlerine, çiçeklerine gönül vermiş,hayata tutkuyla bağlı,okumayı hayatının bir parçası gören, geleceğe her zaman umutla bakmaya çalışan bir insanım.