Perşembe, Ekim 27, 2016
Yemeniden…kolyeye…

Yemeniden…kolyeye…

36

Yemeniden

Göztepe Pazarı Perşembe günleri kurulur, yaz mevsiminin başlangıcı bir Haziran perşembesi annemle pazar alışverişini eda etmek üzere renkli kalabalıkta ilerliyoruz. Annemin boyununda terlemesini engelleyecek pamuklu bir tülbent var, tüm kalabalık ve gürültü bir kenara çekildiler ve kolye tasarımı başladı. Yüreğim her zamanki gibi gümbür gümbür çarpmaya başladı, hep heyecanlanmışımdır o anlarda. Annemin alışverişini tamamlandıktan sonra yemeni satan tezgah aranmaya başladı; sadece iki tezgahta satılıyordu caanım yemeniler.Yemeniden kolyeye yolculuk orada o anda başladı ve o zamandan bu yana da sürmekte. Yazın yaptığım seyahatlerde hep yöresel dokumalar aradım ve onları özenle kullandım. En son yoğun maviyi yine yoğun bir heyecanla yaptım. 100 % pamuklu yemeniyi turkuaz taşı, yine bir Özbek küpesi, ipek parçaları ve pırıl pırıl mavi cam boncukla birleştirdim.

36 YORUMLAR

 1. Sitene gittim hayran oldum yazdığım yorumun bir bölümünü buraya da eklemeden geçemeyeceğim:)zirâ altının kıymetini sarraf bilir bu sitemizde de bol miktarda sarraf var hepsi yorumlasın diye:))”Farklı ve güzel,ikisine ayrı ayrı sıkça rastlanıyor da,birbirinin içine geçmiş olarak pek sık görülmüyor.Çok özel buldum.Seni tebrik ediyorum.Emeğinin değerini veren ve taşıyabilenlerin eline geçmesini yürekten diliyorum.”

 2. Emeğinin değerini veren ve taşıyabilenlerin eline geçmesini yürekten diliyorum.”

  Süper bir dilek nalan abla gönülden amiiin diyorum.

 3. Müge siteni tekrar dolaştım iznin varsa blogumda tanıtımını yapmak istiyorum yaz dersen hangi resimleri kullanabileceğimi söyleyiver

 4. Neler yapılıyor yahu!Çok beğendim…Çok otantik duruyor… Renk uyumları ve kullanılan aksesuarlar nefis…Tasarımlarınızın hepsi de harika.Benim üç favorim oldu:Mor YemeniYemeniveTöreEmeklerinize sağlık ;)

 5. Hiiiiiiiiiii aman ALLAHIM…yüreğim doldu taşıyor……Arkadaşlar neler yazmışsınız böyle çok duygulandım, hepinizi ayrı ayrı selamlıyorum, ayrı ayrı teşekkürlerimi bildiriyorum buradan. Ayrıca hepinize tek tek uğrayacağım, geliyorum..Çok naziksiniz hepiniz, benden izin isteyen herkese herşey için izin veriyorum:o)) Bu çok açık uçlu oldu yahu:o)) yazılarımı, modelimi ve fotoğraflarımı kaynak vererek kullanmak isteyen herkese izin veriyorum.Sevgilerimle…

 6. Geliyorum dedim ama yapamadım, tekrar buradan sizlere cevap yazmak istedim;teşekkürler Banuca, hem kullanım hem farklılık hem de şıklık adına ben de seviyorum yemenilerimi.sevgili glin, sitemde de şöyle demiştim, sınırsız yemeni, sınırsız renk ve sınırsız aparat varken yemeniden sınırsız model çıkacaktır ne güzel değil mi:o)),ilgine teşekkür ediyorum.sevgili sserapp beni tuttuğun için teşekkürlersakın bırakmaa:o))sybella, Figen abla, mtnaz11, alonenes,3DIN, günesedogru,nrhnmrl, devince, adadenizi, nalana, bizimgibiler vee ozlavinya yorumlarınız için sağolunuz.Cevap veriyorum stilmiss, sevgili sesiber in de dediği gibi pasaj da satışa sunuyorum, sitemden de satıyorum:o)) 4 koldan satış yapıyorum yani:o))Herkese kolay gelsin, tekrar sevgilerimle..

 7. vay vay vaaayyy.. ben de diyorum neden güzel buldum mugearikan eserlerini..meğerse onun da asil ailesi saray tozu yutmuş :)çok güzel duruyor maşallah.. fotoğraflamanın önemi isimli sempozyumda eserlerinizi örnek göstereceğim bilginiz olsun. selam ile..

 8. Merhaba gönüldenele ve saatoniki; öncelikle beğenilerinize nuradan da teşekkürler…saatoniki, fotoğraflamanın önemi adlı sempozyuma değer hangi tekniği buldunuz fotoğraflarımda:o)) ben bir garip amatörüm, takdir olarak algıladım umarım yanılmıyorumdur:o)) bu sempozyum nerede kaçırmak istemem de?

 9. efenim hemen hepimiz amatörüz. ama en azından parkede koltukta fotoğraflamak yerine beyaz bir fon kullanarak fotoğraflamışınız. ışık, eseri gösterecek kadar yeterli sayılır. bu arada linklerinizde bir sorun var.

 10. Teşekkür ederim sevgili gülseyhan…saatoniki, linkimde sorun vardı, teknik bir sorun idi ve yanılmıyorsam şubat ayı itibari ile o linke ulaşılamayacak ve sitemdeki diğer görsellere de ulaşılamamış olacak. Çünkü adres değişikliğim var ama bu adres değişikliğimi birilerine bildirmem ve link adresimle ilgili değişiklik istemem gerekiyor ben de bu değişimi gerçekten kimin yaptığını bilemediğimden kimseden talep edemiyorum,öylecene bekliyorum…diğer takdirlerin için de ayrıcana teşekkür ederim.

 11. bayılıyorum bunlar harikalar…. ellerine emeğine sağlık… hayırlı bol kazançlar arkadaşım ellerin dert görmesin… bide kullanım anında fotoğraflasan :)

 12. Dilevserben gidip her birini muhteşem(!)gerdanımda sergiliycem Müge de çekecek fotoları.Ben de o arada iyi resim çekme tüyoları alıcammm diimi Mügecim:))))